Курир најављује...

nojkic_problem

Buduća legenda
Poruka
26.329
BEOGRAD, 21.06.2009.

Beta

Kurir najavljuje tužbu protiv Čedomira Jovanovića
Dnevni list Kurir najavio je danas da će podneti krivičnu prijavu protiv lidera Liberalno-demokratske partije (LDP) Čedomira Jovanovića zbog, kako se navodi u saopštenju, "niza neistina" koje je izneo o tim novinama u pismu premijeru Srbije

"Gnusne laži koje je izrekao vođa LDP Čedomir Jovanović predstavljaju do sada najveći pritisak i atak na slobodu medija.

Poziv vođe LDP srpskom premijeru da smeni nesposobnog ministra koji nije u stanju da se obračuna sa Kurirom znači poziv na linč novinara i urednika dnevnog lista Kurir", navodi se u saopštenju.

Taj list je apelovao na državne organe da se prema "pretnjama" Jovanovića odnose u skladu sa Ustavom i zakonom, a da se novinarima Kurira, ukoliko su prekršili zakon, sudi po pravu a ne po volji lidera LDP-a.

Liberalno demokratska partija saopštila je danas da nije dovoljno da Vlada Srbije i njeni ministri traže da neki mediji "prekinu praksu diskreditacije, kleveta, povrede prava i zakona" već da je potrebno da "sprovedu poštovanje zakona".

U otvorenom pismu premijeru Srbije Mirku Cvetkoviću LDP je zatražila da ministar kulture Nebojše Bradić bude smenjen "ukoliko ne može da civilizuje neke medije".

Ministarstvo kulture Srbije saopštilo je, u odgovoru na taj zahtev, da je po Zakonu o javnom informisanju podnošenje prekršajnih prijava "jedina mogućnost u borbi protiv uznemirujućih, neukusnih i pre svega izmišljenih vesti".

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=69692&sectionId=33
 
BEOGRAD, 21.06.2009.

Ministarstvo kulture Srbije saopštilo je, u odgovoru na taj zahtev, da je po Zakonu o javnom informisanju podnošenje prekršajnih prijava "jedina mogućnost u borbi protiv uznemirujućih, neukusnih i pre svega izmišljenih vesti".

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=69692&sectionId=33

A ko bi trebao da podnosi prekršajne prijave za novine/novinare? Mediji-Čitatelji nije isto kao i odnos dvojice koji se međusobno vređaju u krčmi!?
Bukvalno, šta recimo da novine objave lažnu vest, koja onda može da ima tragične ili štetne posledice? Npr. objave da je voda u nekom gradu zatrovana?
 
Зашто ... Па открива истине ... Не разумем ... И ово није са сајта курира, него преса ... мислим ... читај цурице

Mislim dečkić ako već postavljaš temu koja u naslovu sadrži naziv KURIR onda nemoj da me zajjebavaš!

I mislim da je KURIR najodvratniji časopis jer preteruju sa svojim glupostima i ne istinama....a tebi ako se ne svidja moje mišljenje možeš da ga ne čitaš!
 
Kurir najavljuje tuzbu... :hahaha: Ovo je ludnica. :mrgreen: Kapiram da su se smorili shto im je Mladja ( faca :cool: ) uzeo kesh na sudu, pa kao 'ajde da se izvade... A od koga bi, nego od drogirane budale... :rumenko: Em nije teshko, em ce ispasti face pred patrijoticima koji ga konzumiraju...
 
to je najodvratniji casopis pored Scandala i sveta i ostalih bljuvotina....

Tu su negde:think:.......ali da si ubola,ubola si :ok:

Tema

Kurir jeste najodvratniji ali ja mislim da zaista nema elemenata na osnovu kojih bi se mogao zabraniti.

To bi cak proizvelo kontra efekat kod loodaka koji ga citaju,pa bi im to bio jos jedan u moru "dokaza" o sveCkim zaverama protivu nji :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
U printzipu owi ljudi sxto zagowaraju ukidanje bilo kog medija, cxine nedemokratski akt. Jer kurir ima prawo da predstawlja swoj tabor, kakaw god da je. Dok god ne sxiri lazxi i tako to..
A ewidentno je da su par puta "uboli u metu". Tako da mislimda nema osnowa za ukidanje tog lista.
 

Back
Top