Umetnicka sloboda....u Rusiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Ruski umetnik Aleksandar Sednov napravio je fotomontazu Ruskog premijera Vladimira Putina na kojoj ga je prikazao kao zenu."Ne znam bas...treci predsednicki mandat?To je previse...s druge strane-treca sreca",glasi tekst uz Putinovu sliku.Umetnika je privela tajna policija
izvor-jucerasnji blic-*** nema jos na sajtu!

Uglavnom sta reci na ovo?Da li bi Tadic ili Cvetkovic trebao nesto ovako da uradi kad nacrtaju njihovu karikaturu!?:think:
 
Putin (:worth:) je jedan obican KGB aparatchik najgore vrste.........iz zaostalih vremena boljsevicke diktature i bezakonja.........sve sto se dobro desilo u rusiji je iskljucivo srecna okolnost nezabelezenog skoka cena nafte i gasa........

Putin je na to imao uticaj kao Meseceve mene na sablasne ljiljane.......ali je zato , vrlo brzo shvatio kako tim milijardama palim sa neba , moze da ucvrsti svoju tzarsku vlast, rasporedjujuci pravilno pare medju svojim kolegama , KGB praveci od njih multimilijardere...........naravno , ruski narod ko yebe...........
 
Poslednja izmena od moderatora:
putin_wideweb__470x351,0.jpg

ljubi te ....
 
Putin (:worth:) je jedan obican retardirani KGB aparatchik najgore vrste.........stoka iz zaostalih vremena boljsevicke diktature i bezakonja.........sve sto se dobro desilo u rusiji je iskljucivo srecna okolnost nezabelezenog skoka cena nafte i gasa........

Putin je na to imao uticaj kao Meseceve mene na sablasne ljiljane.......ali je zato , vrlo brzo shvatio kako tim milijardama palim sa neba , moze da ucvrsti svoju tzarsku vlast, rasporedjujuci pravilno pare medju svojim kolegama , KGB stokom, praveci od njih multimilijardere...........naravno , ruski narod ko yebe...........

On je , kao uostalom i srBski dovoljno glup sam po sebi, da diktatore voli vise od rodjene majke......to je neka genetska greska u slovenskim narodima, koja tek treba da se ispita

Ja bih razumela da te ovi iz Bostona plaćaju za ovakve stupidne komentare, ovako :think:
 
Putin (:worth:) je jedan obican retardirani KGB aparatchik najgore vrste.........stoka iz zaostalih vremena boljsevicke diktature i bezakonja.........sve sto se dobro desilo u rusiji je iskljucivo srecna okolnost nezabelezenog skoka cena nafte i gasa........

Putin je na to imao uticaj kao Meseceve mene na sablasne ljiljane
.......ali je zato , vrlo brzo shvatio kako tim milijardama palim sa neba , moze da ucvrsti svoju tzarsku vlast, rasporedjujuci pravilno pare medju svojim kolegama , KGB stokom, praveci od njih multimilijardere...........naravno , ruski narod ko yebe...........
To ti kazes, vodeci svetski ekonomisti se ne slazu. Putin je, inace, izvrsio i ekonomsku decentralizaciju po uledu na EU, al' je zato napravio zakon po kome on licno postavlja ljude na celu oblasti ('bem li ga sad koja im je titula), i da vidis cuda, regioni van Moskve i Petrograda poceli polako da sustizu ta dva grada po standardu. Korupciju je takodje prepolovio, mada je ona i dan-danas najveci ruski problem (korupcija u Srbiji je smesna u odnosu na rusku). Da ne pominjemo sto je resio problem separatizma u Ceceniji, Dagestanu i Ingusetiji, reformisao vojsku (sto je doslo do izrazaja blickrigom u Gruziji, gde su ruski profesionalni vojnici ugazili gruzinsku vojsku, i pored toga sto ih je (Rusa, je l' te) u svakom trenutku bilo par hiljada manje.

Ukratko, najsposobniji drzavnik danasnjice.

On je , kao uostalom i srBski dovoljno glup sam po sebi, da diktatore voli vise od rodjene majke......to je neka genetska greska u slovenskim narodima, koja tek treba da se ispita
Slovenski narodi, a narocito Rusi, su svoja zlatna doba dozivljavali pod najvecim tiranima. Dakle, nije genetska greska, nego istorijsko pamcenje.

Imas Ivana Groznog, koji je bio psihopata i ubica, ali koji je poceo kolonizaciju Sibira, bez koga bi Rusija bila jos jedna slovenska drzavica kojom bi se igrale velike sile. Pa onda Petra Velikog, cije su reforme i ratovi odneli verovatno milione zivota, ali koji je od Rusije napravio veliku silu. Katarina Velika i Aleksandar I, koji su svaku pobunu gusili u moru krvi, su od Rusije napravili najvecu ekonomsku i vojnu silu na kontinentu i "zandara Evrope." Staljin znamo sta i ko je bio, ali je on od Rusije i SSSR-a napravio industrijsku silu, a da ne bese njega, Hitler bi bez teskoce ostao gospodar Evrope.

Slicna situacija je i sa nama, sa izuzetkom Petra Prvog.
 
Slovenski narodi, a narocito Rusi, su svoja zlatna doba dozivljavali pod najvecim tiranima. Dakle, nije genetska greska, nego istorijsko pamcenje.

Nije ni istorijsko pamcenje, nego mentalitet vola , kojeg samo mozes da ujarmis i batinom nateras da radi nesto korisno.........ako mu skines jaram, vo kao vo.....zaleti se u tudji kupus, a onda ga i prebiju bas kao vola u kupusu.....:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top