Da li ima bolji firewall od Zone Alarma

Dr.NO:
Sta kazete za Sygate?

Koristim Sygate Personal Firewall PRO već nekoliko godina i mogu da ti ga toplo preporučim, čak i besplatnu verziju, koja isto tako odlično obavalja posao za koji je namenjena. Na forumima sam primetio sa Zone Alarm uživa više poverenja od ostalih "Vatrenih zidova", ali lično mislim da je između Sygate i Zone Alarm-a razlika simbolična i da je ovde u pitanju više afinitet prema jednom od ova dva programa. Norton sam probao i bacio u recycle bin, ne vredi ništa. Što se tiče Kasperskog, njihov Anti-Hacker važi za dobro parče software-a, ali ga nisam probao. Na mom comp-u kombinacija Kaspersky Antivirus Personal 5, Sygate Personal Firewall PRO 5.5 i Ad-Aware Professional 6 rade odlično i nikada nisam imao problema sa nekom zalutalom spodobom.

Nadam se da sam ti malo pomogao, ali konačan sud je na tebi.

Ćaos.
 
RingeRaja:
Dr.NO:
Sta kazete za Sygate?

Koristim Sygate Personal Firewall PRO već nekoliko godina i mogu da ti ga toplo preporučim, čak i besplatnu verziju, koja isto tako odlično obavalja posao za koji je namenjena. Na forumima sam primetio sa Zone Alarm uživa više poverenja od ostalih "Vatrenih zidova", ali lično mislim da je između Sygate i Zone Alarm-a razlika simbolična i da je ovde u pitanju više afinitet prema jednom od ova dva programa. Norton sam probao i bacio u recycle bin, ne vredi ništa. Što se tiče Kasperskog, njihov Anti-Hacker važi za dobro parče software-a, ali ga nisam probao. Na mom comp-u kombinacija Kaspersky Antivirus Personal 5, Sygate Personal Firewall PRO 5.5 i Ad-Aware Professional 6 rade odlično i nikada nisam imao problema sa nekom zalutalom spodobom.

Nadam se da sam ti malo pomogao, ali konačan sud je na tebi.

Ćaos.
Hvala, znači mi svaki savet da ne bih morao svaki firewall da probam. Trenutno isprobavam Sygate nije loš ali ipak treba malo vremena videti šta dobro radi a šta ne. Jedinu razliku koju sam do sad primetio je da zone alarm ima malo jednostavnije podešavanje (a možda je to samo navika).
Pozdrav
 
nikola*m:
Na sajtu http://scan.sygate.com/ mozes da vidis koliko ti je efikasan firewall.
Sve blokira,to je ok. Mene interesuju propratne stvari, da li iz cista mira zablokira komp, da li usporava sitem itd. Recimo Zone Alarm sve verzije 5 od bete pa do 50.593.049 jednostavno je_e chkdsk (ko ga koristi nek proba da odradi chkdsk pri startu) i to me jednostavno izludjuje. Zar firewall netreba da stiti od interneta, da blokira upade, a ne da blokira hd i ko zna sta jos?!
 
Dr.NO:
nikola*m:
Na sajtu http://scan.sygate.com/ mozes da vidis koliko ti je efikasan firewall.
Sve blokira,to je ok. Mene interesuju propratne stvari, da li iz cista mira zablokira komp, da li usporava sitem itd. Recimo Zone Alarm sve verzije 5 od bete pa do 50.593.049 jednostavno je_e chkdsk (ko ga koristi nek proba da odradi chkdsk pri startu) i to me jednostavno izludjuje. Zar firewall netreba da stiti od interneta, da blokira upade, a ne da blokira hd i ko zna sta jos?!
Ovako, neznam sta je sa mojim kompom al' ja od anti-virusa mogu da instaliram samo Pandu, AVG, Kaspersky 5. Kaspersky 4 mi je neopisivo usporavao kompjuter, a sa nortonom nisam vise mogao da udjem u windows, cim pokrene antivirus komp zablokira (e sad mislite kakve ovo veze ima sa firewall-om, e pa ja na moj kompijuter mogu da instaliram samo ono sto nepipa procesor) . E sad sygate od rama oduzima samo 8Mb, a CPU skoro i da nedira(jer mi ne usporava kompjuter), za razliku od zonealarma koji uzima najmanje 30Mb RAM-a.
 
Što se tiče kompatibilnosti Sygate-a veruj mi nikada nisam imao bilo kakvih problema, a koristio sam ga počev od 98-ce, preko 2000, do XP Professional. Jednostavno radi svoj posao. Zauzima simbolično malo memorije dok radi, što se ne primećuje ni na nešto slabijim mašinama. Slažem se da je Zone Alarm-ov interface "prostiji" od Sygate-ovog, ali brzo ćeš se navići.

Ćaos.
 
ZA koristim godinama....I necu ga menjati...
Neko rece gore " Imao sam 8 napada za 30 min"...Da ti ja pokazem moje logove ZA? :)...Btw,mali broj tih "napada" nisu napadi nego regularan saobracaj...No...Ja uvek/svima instaliram ZA na komp....Izasla je nova verzija ZA---Zone Alarm Security Suite...Od noviteta tu su...Antivirus, raznorazne zastite za messengere (icq,msn....)zastita za IRC,sad vec standardne Web Filtering,ID Lock bla bla bla...
Elem, malo je sporiji pri dizanju zbog AV, sto je i logicno....AV nisam probao,tako da ne mogu da kazem svoje misljenje o njemu mada sumnjam da je nesto posebno....
 
E jbga sada Pedja-ZA najgori....
Nemoj tako da pricas.Daj neke cinjenice zasto je najgori....
Postoje na netu testovi firewalla....Evo, ja sam bash, kada sam instalirao novi ZA otishao tamo , pokrenuo test i........jednostavno----nigde nisam bushan...
ZA, kao sto rekoh, koristim godinama...NIKAD nisam imao niti jedan problem...Ali NIKAD!!!!!
 
Skoro uvek po pravilu zna automatski da mi blokira saobraćaj i očitavannje stranica, i od tada ga ne koristim. Mada je jednom drugu propustio neke viruse i blokirao ceo komp ali kad sam mu reinstalirao i stavio kerio i NOD32 nema problema uopšte. Isprobavao sam ama sve moguće zaštite ali kerio mi je ubedljivo najbolji jer ne zauzima mnogo mesta (1.5mb) , i stavljam u opcijama da me obaveštava o svim dozvolama primanja podataka sa interneta i te ja odlučujem šta ću da dozvolim a šta ne. Dok kod ZA isto tako namestim podešavanja a on postaden dosadan sa izbacivanjem upozorenja ama za sve i svašta čak i za one fajlove koje sam već blokirao , dok kad se postavi u ZA automatski da odrađuje posao desi se da blokira saobraćaj ili prosto propusti neke fajlove.
Sve u svemu kerio je u mnogome jednostavniji. Ali se moramo složiti da nema najboje zaštite od napada sa interneta sem da se ne ide na net. Ko hoće i zna da ti upadne u sistem on će to uaditi a ove zaštite koje mi stavljamo nisu ništa nego čista za...ancija.
 

Back
Top