Da li su muškarci izgubili trku? - Filozofija bračne ljubavi

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.837
Ženska "zaljubljenost", ako se tako može nazvati, je stanje pri kojem žena nije uspela da dođe do pozicije u kojem ona može da ispolji svoju dominaciju, nad svojom žrtvom (muškarcem). Tako da se to i ne može nazvati zaljubljenošću nego više glumom. Jer kad žena ustali svoju dominaciju nad muškarcem, ona postiže svoj cilj i stanje njene "zaljubljenosti" iščezava.
Tkzv. Večna ljubav je moguća samo kod žene koja nije ulovila taj objekat svoje ljubavi, pa onda večno tuguje za njim (mada ni to večno ne traje duže od vremena potrebnog da se "markira" sledeća žrtva).
Muškarac se zaljubljuje drugačije. On se zaljubi zapravo, ciljano i pri tom gubi realni kontakt sa okolinom i spreman je ići glavom kroz zid da bi postigao svoj cilj. Kad postigne cilj (sex) on veruje da je on "uspeo" i uopšte ne shvata da to nije njegov izbor nego njen i da je ona od početka ta koja drži konce čitave igre. Kada muškarac ostvari vezu sa ženom, tada se bude u njemu zaštitničke sklonosti i on počinje da vrši svoju vekovnu ulogu, tj. da štiti ženku i njeno potomstvo.
To je bilo u redu sve do skoro. Danas, sa razvojem civilizacije, muškarac više nije potreban ženi da je štiti. Jedino za šta današnje žene trebaju muškarca je da je oplodi, da joj da alimentaciju i da se skloni od nje, kako bi ona mogla da uživa blagodati slobodnog života.
Muškarac koji danas uđe u sukob sa ženom, može unapred da zna da je izgubio. On ne shvata da je on bio samo potrošna roba u čitavoj priči. Gluplji muškarc (kao ja npr.) pokušava da se približi ženi i njenoj deci koje on smatra "svojom porodicom" koju pokušava da zaštiti (ne zna se od čega, ali on je prosto tako programiran). Međutim tad stupaju na scenu razni mehanizmi koje su žene izmislile, da bi osujetile taj njegov pokušaj. Od socijalne službe, do suda, nigde ne možete videti ni jednog muškarca. Sve su to žene, koje su iskusne na tom polju, jer su se i one same razvodile bar jednom, a neke i više puta. One tačno znaju šta treba uraditi da bi se neposlušni muškarac doveo u red, a i sila zakona je na njihovoj strani. I kad konačno disciplinuju muškarca, kad se čini da je sve završeno povoljno po ženu, ona nije zadovoljna, nego ponovo pokušava da privuče "potrošenog muškarca", zašto?
Zato što je on njena privatna svojina nad kojom je ona uspostavila dominaciju, ako ničim drugim onda decom. Retki su tako "tvrdi" muškarci kojima se ne može vladati preko dece. Sada njoj konkretno ne treba ništa od njega, ali eto deci treba ovo ili ono, deca hoće da ga vide itd...
Žena nastavlja na taj način da vlada i muškarcem i decom. Međutim, ako su u pitanju muška deca, koja nemaju uz sebe oca koji je jaka ličnost, povećan uticaj majke na njih dovodi kasnije do stvaranja muškaraca slabijih muških atributa. Ta je pojava već toliko raširena da se može smatrati svojevrsnom epidemijom, jer je sve veći broj dominantnih majki koje dodatno slabe ionako već suviše slab uticaj muškaraca u vaspitavanju dece. Ta i takva deca će većinom postati "šonje" i mamine maze. Ako koji od njih i pokaže da se u njemu sačuvao gen dominantnog muškarca, njega će u sledećoj generaciji, neka nova žena uz asistenciju nekog novog sudstva brzo i efikasno eliminisati.Tako će za nekoliko generacija verovatno nastati neka nova vrsta koja će biti bez psihičkuh i fizičkih svojstava muškarca. Kako će se tad ljudi razmnožavati, nije mi poznato, ali ako do tada ne bude bilo usavršeno kloniranje, smatram da će to biti i kraj ovakve ljudske vrste. IMA LI NADE ZA PRAVE MUŠKARCE ILI SU IZGUBILI TRKU ZAUVEK??? :think:
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je ustvari tema..da se muskarci proglase za mucenike a zene za vestice ..
Onaj muskarac koji dozvoli sebi da zena vlada(pazi..vlada)..nad njim preko dece i preko ko zna cega jos.. je glup muskarac..i takvom treba tutor..da ga vodi kroz zivot..mislim stvarno..ja postujem decu ali ..zar nije vise dosta toga da se ta ista deca koriste kao alibi za svoje nesposobnosti i svoje nemoci(i kod zena i kod muskaraca je to isto)...najlakse je reci..zbog dece sam jos uvek sa njom..a ne reci pravi razlog..ostajanja u braku koji je sve drugo samo ne brak..mislim..muskarciii ajde malo budite iskreni i..recite sebi istinu za pocetak..koja bi trebala da glasi ovako ..otprilike..slabic sam da bih se razveo i zapoceo novi zivot..( sada ide deo sa alibijima)..jer imam decu...uz decu stvorio sam..kucu ..stan.kola..serpe.kasike..viljuske...cipelarnik..fotelju i lcd tv....imam..lap top i biciklu..i adsl...***..kako to sve da ostavim..jer ko zna da li cu sve to u drugom zivotu imati..ja ne vreujem sebi i u sebe..zato je sve to..zato mi je lakse da ostanem ovde gde sam..da imam sex 2x mesecno(eventualno)..a svadju i nerazumevanje svakodnevno...i nema veze sto sve to moja deca gledaju..osecaju..nema veze sto mogu ponovo da sretnem zenu sa kojom mogu ponovo da stvorim sve to i imam jos dece i pri tom budem srecan and zadovoljan..samim tim bi i moja deca bila srecnija i zadovoljnija ..koju ne bih napustio vec i dalje brinuo o njima dok ne postanu svoji ljudi....

i koliko sam shvatila iz posta..postavljac je zabrinut za opstajanje i mutiranje muskaraca..tc tc..tc..
i to samo zato sto vecina muskaraca ne bude odbijena od sise pre navrsene prve godine..pa posle za sve promasaje u svom zivotu krive..koga..pa zene ..naravno..

i da znate ..danas sam nesto na levu nogu ceo dan..a za to su mi krivi ..Ko..Ko???..paaa Muskarci..naravno....da ne bude nesporazuma..:hahaha:
 
Nisi razumela. To je kritika sistema u kojem je muskarac obespravljen. Jedini nacin da se zastiti je da ne pravi decu i ne stupa u brak.

Aha.nisam razumela..:mrgreen:

ali dok ne bude kloniranja i tako se spase muski rod..ima da pravite decu samo tako..
vidis sta je covek napisao..citiram ga:

(Tako će za nekoliko generacija verovatno nastati neka nova vrsta koja će biti bez psihičkuh i fizičkih svojstava muškarca. Kako će se tad ljudi razmnožavati, nije mi poznato, ali ako do tada ne bude bilo usavršeno kloniranje, smatram da će to biti i kraj ovakve ljudske vrste.)
 
Ne znam sta je ustvari tema..da se muskarci proglase za mucenike a zene za vestice ..
Onaj muskarac koji dozvoli sebi da zena vlada(pazi..vlada)..nad njim preko dece i preko ko zna cega jos.. je glup muskarac..i takvom treba tutor..da ga vodi kroz zivot..mislim stvarno..ja postujem decu ali ..zar nije vise dosta toga da se ta ista deca koriste kao alibi za svoje nesposobnosti i svoje nemoci(i kod zena i kod muskaraca je to isto)...najlakse je reci..zbog dece sam jos uvek sa njom..a ne reci pravi razlog..ostajanja u braku koji je sve drugo samo ne brak..mislim..muskarciii ajde malo budite iskreni i..recite sebi istinu za pocetak..koja bi trebala da glasi ovako ..otprilike..slabic sam da bih se razveo i zapoceo novi zivot..( sada ide deo sa alibijima)..jer imam decu...uz decu stvorio sam..kucu ..stan.kola..serpe.kasike..viljuske...cipelarnik..fotelju i lcd tv....imam..lap top i biciklu..i adsl...***..kako to sve da ostavim..jer ko zna da li cu sve to u drugom zivotu imati..ja ne vreujem sebi i u sebe..zato je sve to..zato mi je lakse da ostanem ovde gde sam..da imam sex 2x mesecno(eventualno)..a svadju i nerazumevanje svakodnevno...i nema veze sto sve to moja deca gledaju..osecaju..nema veze sto mogu ponovo da sretnem zenu sa kojom mogu ponovo da stvorim sve to i imam jos dece i pri tom budem srecan and zadovoljan..samim tim bi i moja deca bila srecnija i zadovoljnija ..koju ne bih napustio vec i dalje brinuo o njima dok ne postanu svoji ljudi....

i koliko sam shvatila iz posta..postavljac je zabrinut za opstajanje i mutiranje muskaraca..tc tc..tc..
i to samo zato sto vecina muskaraca ne bude odbijena od sise pre navrsene prve godine..pa posle za sve promasaje u svom zivotu krive..koga..pa zene ..naravno..

i da znate ..danas sam nesto na levu nogu ceo dan..a za to su mi krivi ..Ko..Ko???..paaa Muskarci..naravno....da ne bude nesporazuma..:hahaha:

Vidi šta si napisala. Opet da sretne ŽENU!!! Pa on je već imao to, zašto misliš da bi neka druga žena bila bolja. I ta druga će da radi sa njim sve isto kao i prva, pa posle te druge da neđe treću itd...Dok mu ne prođe život u nadi da će naći neku ženu koja nije žena (ne postupa na ženski način), a to je nemoguće. Ovaj sistem je postavljen tako da muškarac uvek gubi. Neki muškarci (većina) to ne shvataju, ali neki su provalili trikove celog vašeg ženskog roda. Ima ljudi koji tačno znaju kako to sve funkcioniše i ne pada im na pamet da se iznova vrte u krugu kao pas koji pokušava da ujede svoj rep. Mislim da će ih iz godine u godinu biti sve više. Statistika kaže da se broj sklapanja brakova intenzivno smanjuje iz godine u godinu. :bye:
 
Aha.nisam razumela..:mrgreen:

ali dok ne bude kloniranja i tako se spase muski rod..ima da pravite decu samo tako..
vidis sta je covek napisao..citiram ga:

(Tako će za nekoliko generacija verovatno nastati neka nova vrsta koja će biti bez psihičkuh i fizičkih svojstava muškarca. Kako će se tad ljudi razmnožavati, nije mi poznato, ali ako do tada ne bude bilo usavršeno kloniranje, smatram da će to biti i kraj ovakve ljudske vrste.)

Evo jedna priča iz mog komšiluka. Devojka se udala rodila sina i nakon godinu dana rastala (zato što je on pijanica,đubre,kockar itd..) Živela je osam godina kod roditelja i ponovo je ostala trudna. Ko je otac deteta? Pa onaj stari muž koji je đubre itd..Kad sam je upitao zašto se nakon 8 god. ponovo razmnožava sa istim tipom, ona je rekla da je on stvarno đubre, ali je ona htela da njen sin ima rođenog brata ili sestru. Naravno, nakon porođaja odmah je ponovo izbacila starog-novog đuvegiju, jer je on pijanica,đubre,kockar itd..:thumbdown:

p.s. sad će ona imati i duplu alimentaciju.
 
Sve je to kao devijantnu pojavu doneo feminizam.U osnovi dobra ideja,izvitoperila se u sopstvenu suprotnost pa su danas zene slobodne,ali usamljene, uspesne,ali bez prave porodice,cenjene,ali nevoljene...

Nije lako muskarcima da se snadju u novonastalim okolnostima,ali i zene su u slicnoj situaciji...

P.s.

Mozda je malo lakse sponzorusama-na njih ne utice ovaj fenomen i one muskarca tretiraju bas kako treba..;)
 
Pa nisu slobodne....Mislim, gledam ja zene i nekad i sad, i devojke nekad i sad i vidim da moderne devojke su vise robovi nekih svojih misli nego sto su devojke pre 10 godina bile ili pre 20....

Ovo i jeste sistem koji je napravljen ili za otvorene ili za prikrivene sponzoruse....

Mada ja ne podrzavam ovog djuvegiju koji je postavio temu...
Jer kad je vec shvatio stalne teznje zena u generalu (kao dominantno ponasanje , polno vaspitanje) sta se jadas....ponasaj se kao najveci svaler i *****...pretvori svoje minuse u pluseve...

Da zavera postoji, postoji, ali to nije samo zavera feminizma, pa da se sad kao ljutimo na zene...cesto je feminizam sredstvo da se razara nesto drugo....itd....

Mnogo primera ima gde je egomanija preuzela zensku cud...pa se jedino kroz majcinski poriv i to oko 50% slucajeva vraca nekim MZ odnosima, ali samo na kratko...
Pa moj ex cimer kome ne bi na ulici prisao muskarac jer izgleda kao prosjak, nema manire i nije cak ni svaler vec daj sta das , predstavlja ideal za donora sperme...
Jer ne postoji mogucnost da se ona zaljubi, zna da ce ga lako skartirati i da ga dete nece interesovati...i posto stalno visi po kaficima ili na kopaoniku , niko nece biti svedok njene donorske seanse...

Ja za takve zene vise ne upotrebljavam rec ocajnice.
To nisu ocajnice, to su zlotvori egomanijakalni, k.u..rve duse a i tela....

Sponzoruse su andjeli za ove i ovakve....samohrane majke ili jos gore one koje se loze i sa 45 da su ribe koje lome muska srca lascivnim palacanjem jezikom...

Ali to treba po kratkom postupku , kao seljak...pusti budalu, gledaj si sebe...nadji si sproc sebe priliku...
Siguran sam da iako ih ima manje, jer broj "norm zena" je ipak pod uticajem ovih modernistickih ispiranja , da li da kazem mozgova ili pic..ecih umova...(molim zene sa karakterom i mozgom da se ne uvrede, ovo se nikako ne odnosi na njih....) ima dovoljno zena koje su spremne , a i kojima je pod nekim uslovima moguce probuditi ljudskost u njima....i samo je sretna zena ugusila svoju zlobu i kao takva jos i preokrene sve pa postane bolji generator dobrog od muskarca koji ju je usrecio...

Ne zaboravite i tu okolnost , dualnost zene, samo sto nekad treba zrtvu odvuci od carobne svirale koja obecava ne znam ni ja sta , a zene je prate....
 
Neverovatno koliko smo mi žene strašne, ma pravi zlotvori:lol: Previše analizirate situaciju, prosto probaš sa nekim, pa ako funkcioniše super, ako ne tražiš dalje. Stvarno ima različitih žena, nekima je karijera na prvom mestu, nekima da se dobro udaju, nekima da se samo udaju jer im je "vreme", nekima da se dobro provedu i nauživaju, nekima da ostvare romantičnu ljubav, nekima da rode decu... Kao i kod muškaraca, uostalom. Utešno je to da se prioriteti menjaju tokom života. Mada ako vam neka kaže da jedino želi da bude savršena domaćica, 100% predana majka, koja u muža gleda kao u Boga - verovatno joj se baš sviđate, pa malo laže. A i pitanje je koliko bi vam ta žena bila zabavna uopšte.
 
Kakva paranoja! Zašto se polazi od razvoda? Šta znači ta zaštita? Mislim da ovakvo generalizovanje nije u redu. Prvo, šta je za kog muškarca zaštitničko ponašanje? Da li je to kada muškarac dozvoljava ženi da diše i bude čovek i žena, ali je tu da se ona oseća jačom i da pomogne kada treba ili je to zaštita žene kao nesposobnog i nejakog bića? Muškarac koji razmišlja kako sam prvo kazala će teško naići na probleme o kojima se piše u prvoj poruci, a onaj koji razmišlja kao drugi muškarac naveden će naići na te probleme sa ženama koje nisu voljne da budu nečije žrtve (izmišljenog ili postojećeg neprijatelja). Žene vole da imaju jakog muškarca (mentalno, ne snagatora) uz sebe, na koga će se osloniti. Svima nam je, ma koliko bili jaki, potrebno da imamo neki stub. Šta je kome zaštitničko ponašanje? Nije tu sve crno-belo.
 
Kakva paranoja! Zašto se polazi od razvoda? Šta znači ta zaštita? Mislim da ovakvo generalizovanje nije u redu. Prvo, šta je za kog muškarca zaštitničko ponašanje? Da li je to kada muškarac dozvoljava ženi da diše i bude čovek i žena, ali je tu da se ona oseća jačom i da pomogne kada treba ili je to zaštita žene kao nesposobnog i nejakog bića? Muškarac koji razmišlja kako sam prvo kazala će teško naići na probleme o kojima se piše u prvoj poruci, a onaj koji razmišlja kao drugi muškarac naveden će naići na te probleme sa ženama koje nisu voljne da budu nečije žrtve (izmišljenog ili postojećeg neprijatelja). Žene vole da imaju jakog muškarca (mentalno, ne snagatora) uz sebe, na koga će se osloniti. Svima nam je, ma koliko bili jaki, potrebno da imamo neki stub. Šta je kome zaštitničko ponašanje? Nije tu sve crno-belo.

Svaka čast za post ..

Tema je glupa i preglupa
 
koje bre k'enjanje.....nisu zene vestice, nisu muskarci zrtve, a ni obrnuto....sve je to velika pijaca pa ko kako prodje.....srecna ljubav je retka pojava, uzvisena, i stvarno je ogavno pljuvati po njoj....:(

Čovek ti je lepo odgovorio :per:
Ja za takve zene vise ne upotrebljavam rec ocajnice.
To nisu ocajnice, to su zlotvori egomanijakalni, k.u..rve duse a i tela....

Sponzoruse
su andjeli za ove i ovakve....samohrane majke ili jos gore one koje se loze i sa 45 da su ribe koje lome muska srca lascivnim palacanjem jezikom...
 
Sve je to kao devijantnu pojavu doneo feminizam.U osnovi dobra ideja,izvitoperila se u sopstvenu suprotnost pa su danas zene slobodne,ali usamljene, uspesne,ali bez prave porodice,cenjene,ali nevoljene...

Nije lako muskarcima da se snadju u novonastalim okolnostima,ali i zene su u slicnoj situaciji...

P.s.

Mozda je malo lakse sponzorusama-na njih ne utice ovaj fenomen i one muskarca tretiraju bas kako treba..;)

U osnovi se slažem sa tobom, ali ako treba da zbog toga "sarađujem" samo sa sponzorušama (sponzoruša=žena koja se skupo prodaje) zašto se ne spustiti jednu stepenicu pa preći na klasične prostitutke (prostitutka=žena koja se prodaje jeftino).

Kad sam ja pričao dedi o sponzorušama, on kaže da je takvih žena bilo i u njegovo vreme samo što su ih tada zvali QURVE.:mrgreen:
 
Razumem coveka 100%!

Zenice koje su toliko osule paljbu po coveku bi trebala da pokusaju da shvate da postoje muskarci kojima nije svejedno dali ce svoje dete vidjati svakodnevno (buditi ga, kupati ga igrati se sa njim, uciti ....) ili ce ga vidjati 1-2 puta nedeljno (uz prisustvo soc radnika - ne daj boze), dok njegovo dete cuva i vaspitava "njena mamica". Vecina zena je ovo shvatila i svesno ili instiktivno zloupotrebljava!
 
ma daj...treba ti temu zabraniti....neka te je sredila i sad ces tu da propagiras teoriju muskarca zrtve...na zapadu nista novo....

Pa upravo zbog ovako sirovih sagovornika na ovom pdf ja sam temu bio postavio na pdf filozofija, ali avaj, moonja mi je temu prebacio ovde. :(
Ja shvatam zašto hoćeš da mi zabraniš temu.Ova tema te je pogodila do srži zato što si shvatila da ima muškaraca koji su prozreli žene. Što više ovakvih bude, sve manje će ženski rod moći manipulisati ovim društvom. Zato je sa tvoje tačke gledišta njbolje zabraniti ovakvu temu, još bolje bi bilo postavljača eliminisati (banovati i po mogućnosti zgaziti kolima). Ti i pripadnice tvoje vrste se jako uspaničite kad shvatite da je vaša jako čuvana tajna OTKRIVENA.
Ovu temu nisam zamislio kao raspravu da li je to tako. To je tako hteli mi to ili ne.
Ova tema je trebala da bude filozofska rasprava, o tome da li se nešto može učiniti da to ne bude tako.
Očigledno je da su žene postale mnogo superiornije od muškaraca, svojom naglom ekspanzijom guše sve što ima u sebi i malo muškosti. Međutim ovaj univerzum je sastavljen od jina i janga, + i - , i ako bilo koja polarnost potpuno prevlada, tj. ako ugasi onu drugu polovinu, gasi se i ona prva, jer nema interakcije.
Ovo bi bila neka vrsta apela da se nešto uradi dok ne bude suviše kasno. Ako ovakvim postupcima (negativnom selekcijom,tj.razmnožavanjem sa šonjama) žene nastave da degradiraju mušku vrstu, biće i same nepovratno degradirane. Ne zaboravi da i ti u sebi imaš pola tatinih gena!
Međutim očigledno je da je ova tema prekomplikovana za ovaj pdf. :neutral:
 
Poslednja izmena:
Pa upravo zbog ovako sirovih sagovornika na ovom pdf ja sam temu bio postavio na pdf filozofija, ali avaj, moonja mi je temu prebacio ovde. :(
Ja shvatam zašto hoćeš da mi zabraniš temu.Ova tema te je pogodila do srži zato što si shvatila da ima muškaraca koji su prozreli žene. Što više ovakvih bude, sve manje će ženski rod moći manipulisati ovim društvom. Zato je sa tvoje tačke gledišta njbolje zabraniti ovakvu temu, još bolje bi bilo postavljača eliminisati (banovati i po mogućnosti zgaziti kolima). Ti i pripadnice tvoje vrste se jako uspaničite kad shvatite da je vaša jako čuvana tajna OTKRIVENA.
Ovu temu nisam zamislio kao raspravu da li je to tako. To je tako hteli mi to ili ne.
Ova tema je trebala da bude filozofska rasprava, o tome da li se nešto može učiniti da to ne bude tako.
Očigledno je da su žene postale mnogo superiornije od muškaraca, svojom naglom ekspanzijom guše sve što ima u sebi i malo muškosti. Međutim ovaj univerzum je sastavljen od jina i janga, + i - , i ako bilo koja polarnost potpuno prevlada, tj. ako ugasi onu drugu polovinu, gasi se i ona prva, jer nema interakcije.
Ovo bi bila neka vrsta apela da se nešto uradi dok ne bude suviše kasno. Ako ovakvim postupcima (negativnom selekcijom,tj.razmnožavanjem sa šonjama) žene nastave da degradiraju mušku vrstu, biće i same nepovratno degradirane. Ne zaboravi da i ti u sebi imaš pola tatinih gena!
Međutim očigledno je da je ova tema prekomplikovana za ovaj pdf. :neutral:

:hahaha: ovo treba da se prebaci na psihijatriju.....missim, stvarno.....
 

Back
Top