Albanci za federaciju

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Albanci za federaciju

NOVIM miroljubivim redefinisanjem Ustava, Makedoniju treba federalizovati po primeru Belgije i Švajcarske - zahtevaju čelnici radikalnih vanparlamentarnih stranaka Albanaca, uz podršku "svojih" građanskih asocijacija i studenata državnog Univerziteta u Tetovu na severozapadu zemlje.
sv-Haruni-Halili.jpg

Sefedin Haruni i Nevzat Halili
Posle obelodanjene inicijative lidera opozicione Demokratske partije Albanaca (DPA) Menduha Tačija za novi dogovor sa Makedoncima i korigovanje Okvirnog sporazuma o miru iz 2001. godine, obnovljeni zahtevi za federalizaciju Makedonije stižu u "paketu" sa porukama i dela nezadovoljnih bivših komandanata terorističke takozvane Oslobodilačke nacionalne armije (ONA).
Pokret "federalista" predvode Hisni Šaćiri, (koji je 2001. godine napustio poslaničku klupu u parlamentu i priključio se gerilcima ONA), Sefedin Haruni, zatim čelnik udruženja bivših boraca ONA Izair Samiju Baci, albanski politički zavorenici, Špatim Položani, lider pokreta za nezavisnost "Iliride" na zapadu Makedonije, Nevzat Halili, vođa studenata tetovskog državnog univerziteta Gafur Izairi.
- Albanski jezik je neravnopravan sa makedonskim. Albanski narod nije ravnopravan sa makedonskim koji je - prvog, a svi ostali su drugog reda u ovoj državi. Ne poštuju se volja i istorija Albanaca, autohtonog naroda u Makedoniji - objašnjava razloge potrebe "za promene" - čelnik pokreta "Iliride" Halili.
Najnoviji zahtevi Albanaca u Makedoniji, kako tvrde inicijatori, "već su dostavljeni predstavnicima svih relevantnih domaćih i inostranih institucija i faktora", albanskim strankama u vlasti - DUI, i opoziciji - DPA i Nova demokratija, a javna prezentacija zakazana je za 23. juni na masovnom skupu ispred spomenika Skenderbegu u Skoplju.

PREKRAJANJE GRANICA
IZ albanskog političkog i nevladinog sektora liferovane su inicijative sa porukama da je ohridski Okvirni sporazum o miru mrtav. Istovremeno, pismenim obraćanjem Institutu za mir SAD, Fronta nacionalnog ujedinjenja Albanaca, ponovljene su pretnje za prekrajanje granica u regionu kako bi se okončalo rešavanje "albanskog pitanja na Balkanu". Ponovo se ističe da Albanci, navodno, ne uživaju dovoljno demokratskih prava u - Crnoj Gori, Makedoniji i južnoj Srbiji.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=11&status=jedna&vest=148057&title_add=Albanci%20za%20federaciju&kword_add=makedonija%2C%20albanske%20partije%20u%20makedoniji

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Македонија је само почетак ...

Црна (и још) Гора је следећа ...
Баш ме интересују коментари *********а кад се и њима појаве шиптари са "легитимним" захтевом ...
 
"Oj Albanijio iz tri dela ponovo ces biti cela "
"gde su albanski grobovi tu su albanske zemlje "
:hahaha:
yebote ala su zaostali ovi sipci pa ovde su se ljudi lozili na te fore jos pre 20 godina ,totalno su out ,jos ako da prave "mitinge istine " treba da ih tuzimo za copyright,mamicu im plagijatorsku :evil:
 
@ Deger,
nema razloga da se zluradis nevoljama Makedonaca.
Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
Valjda ti je jasno zasto.
Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.
 
@ Deger,
nema razloga da se zluradis nevoljama Makedonaca.
Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
Valjda ti je jasno zasto.
Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.

Niti je Makedonija, niti je Crna Gora morala da prizna Kosovo. Priznali su ga isključivo zato što su smatrali da je to za njih korisno. U čemu je problem ako neko ne oseća žaljenje što će mečka da zaigra i pred njihovim vratima?
 
@ Deger,
nema razloga da se zluradis nevoljama Makedonaca.
Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
Valjda ti je jasno zasto.
Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.

zabole me tuki za makednoce priznali su kosovo ko i *********"zarad EU integracija"
ako ikome treba da damo moralnu podrshku to je "jadan i napaceni shiptarski narod makedonije koji trpi torturu"
ko ih ebe nadam se da cemo im mi prvom prilikom vratiti uslugu i priznati "zapadnu derdaniju"
mozda i mi neshto profitiramo na njihovoj nesreci ko shto oni zele na nashoj
pamti pa vrati
 
Onaj juzni deo Srbije uliva optimizam ... Sta su oni umislili da su? Da mogu tek tako da napadaju koga hoce a NATO da ih brani svugde? Pa tu nema nikakve logike ni pokrica u svetu za svoja dela! Inace vise bi voleo da zakace Crnu Goru od Mlakedonije!
 
@ Deger,
nema razloga da se zluradis nevoljama Makedonaca.
Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
Valjda ti je jasno zasto.
Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.

Морали ???? :rotf::rotf::rotf::rotf:

Па чокалије једва сачекали, обећали им Амери да ће Грци да их признају ....
А о Милогорцима не вреди речи трошити ... Продао би Мило и рођену бабу, само да је њему добро ...

И, да, баш ћу да саосећам са неким ко нас је издао ... :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
@Derer &dudavuda2006,
smisao vasih postova je slican pa da kazem kako ja gledam na to.
Mozda su i Makedonija i Crna Gora imale ideju da nesto profitiraju na nasoj nesreci, ali kao sto vidite ne prodje ni godina dana, pa im se taj "profit" poceo lupati o glavu.
Na zalost to je tek pocetak. Iako sam u skoli bezao sa casova istorije, kasnije sam stosta iz istorije citao i mislim da sam neke stvari i shvatio.
Ovo lupanje o glavu "profita" Makedoncima i Crnogorcima je tek pocetak picvajza. A kao sto znate nijeda picvajz na Balkanu nije prosao bez Srba pa nece ni ovaj novi sto se sprema.
Neznam kojih si godina Derer i da li si ucestvovao u picvajzu 90-ih. Ja nazalost jesam, i ako ovaj novi dodje na vreme opet cu. Ne zato sto to volim nego zato sto smatram da treba da oduzim svoj dug rodu i otadzbini.
Ako si mladji momak, pa jos ako si smugnuo negde u debelo inostranstvo pa od tamo kevces i lajuckas onda me nece shvatiti.
Ako si u Srbiji i ako si spreman da se uhvatis puske ako nedaj boze bude trebalo onda mozda i hoces.
I na kraju pitanje: Da li stvarno mislite da i mi Srbi treba da probamo da profitiramo na njihovoj nesreci?
 
Albanci za federaciju

NOVIM miroljubivim redefinisanjem Ustava, Makedoniju treba federalizovati po primeru Belgije i Švajcarske - zahtevaju čelnici radikalnih vanparlamentarnih stranaka Albanaca, uz podršku "svojih" građanskih asocijacija i studenata državnog Univerziteta u Tetovu na severozapadu zemlje.
sv-Haruni-Halili.jpg

Sefedin Haruni i Nevzat Halili
Posle obelodanjene inicijative lidera opozicione Demokratske partije Albanaca (DPA) Menduha Tačija za novi dogovor sa Makedoncima i korigovanje Okvirnog sporazuma o miru iz 2001. godine, obnovljeni zahtevi za federalizaciju Makedonije stižu u "paketu" sa porukama i dela nezadovoljnih bivših komandanata terorističke takozvane Oslobodilačke nacionalne armije (ONA).
Pokret "federalista" predvode Hisni Šaćiri, (koji je 2001. godine napustio poslaničku klupu u parlamentu i priključio se gerilcima ONA), Sefedin Haruni, zatim čelnik udruženja bivših boraca ONA Izair Samiju Baci, albanski politički zavorenici, Špatim Položani, lider pokreta za nezavisnost "Iliride" na zapadu Makedonije, Nevzat Halili, vođa studenata tetovskog državnog univerziteta Gafur Izairi.
- Albanski jezik je neravnopravan sa makedonskim. Albanski narod nije ravnopravan sa makedonskim koji je - prvog, a svi ostali su drugog reda u ovoj državi. Ne poštuju se volja i istorija Albanaca, autohtonog naroda u Makedoniji - objašnjava razloge potrebe "za promene" - čelnik pokreta "Iliride" Halili.
Najnoviji zahtevi Albanaca u Makedoniji, kako tvrde inicijatori, "već su dostavljeni predstavnicima svih relevantnih domaćih i inostranih institucija i faktora", albanskim strankama u vlasti - DUI, i opoziciji - DPA i Nova demokratija, a javna prezentacija zakazana je za 23. juni na masovnom skupu ispred spomenika Skenderbegu u Skoplju.

PREKRAJANJE GRANICA
IZ albanskog političkog i nevladinog sektora liferovane su inicijative sa porukama da je ohridski Okvirni sporazum o miru mrtav. Istovremeno, pismenim obraćanjem Institutu za mir SAD, Fronta nacionalnog ujedinjenja Albanaca, ponovljene su pretnje za prekrajanje granica u regionu kako bi se okončalo rešavanje "albanskog pitanja na Balkanu". Ponovo se ističe da Albanci, navodno, ne uživaju dovoljno demokratskih prava u - Crnoj Gori, Makedoniji i južnoj Srbiji.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=11&status=jedna&vest=148057&title_add=Albanci%20za%20federaciju&kword_add=makedonija%2C%20albanske%20partije%20u%20makedoniji

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Апсолутно подржавам легитимне захтеве Албанаца.
Инајући у виду да је Марведонија признала "Косово" онда мислимда Србиај треба да инсистира на федерализацији Марведоније.
Шта више, прижити сву подршку Албанцима.
:rtfm:
 
kakav sukob kad smo mi okupirani?
sofa sporazum o kome ni rechi bilo u nashim slobodarskim medijima mu faktichki dodje to-americhki vojnici bez naknade mogu da se shetaju kroz srbiju sa oruzijem i u punoj vojnoj opremi bez da placaju ikakve usluge za korishcenje bilo chega u srbiji
zivim u Srbiji al od nekog rata(i protiv koga?) nema nishta
nema ko da ratuje jer nam je vojska unishtena ni protiv koga kad smo zapadni protektorat ko i bosna,cg,ta ista makedonija
i naravno da treba da profitiramo na njihovoj nesreci,da smo tako radili uvek kroz istoriju a ne izigravali budale ne bi danas bili u situaciji da nas ta gologuzija makedonska i crnogorska zeyebava
nego svima njima je lepo dok je samo srbija ta koja se shikanira a kad zaigra pred njihovim vratima onda ce da se pozivaju na neku principijelnost
ko ih yebe treba ih udariti kad ih najvishe zaboli i kad su na kolenima makar nishta ne dobili zauzvrat,chisto da vratimo milo za drago
 
@ Deger,
nema razloga da se zluradis nevoljama Makedonaca.
Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
Valjda ti je jasno zasto.
Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.

Dzabad druze dzabad.Ovaj Deger mora da je onaj pobegli iz Crne Reke.
 
"Oj Albanijio iz tri dela ponovo ces biti cela "
"gde su albanski grobovi tu su albanske zemlje "
:hahaha:
yebote ala su zaostali ovi sipci pa ovde su se ljudi lozili na te fore jos pre 20 godina ,totalno su out ,jos ako da prave "mitinge istine " treba da ih tuzimo za copyright,mamicu im plagijatorsku :evil:

tuziti mozes s pravom. ali si se malo zeznuo da je to u srbiji out. ili ja ne razumem veicnu psotova ovde na krsti.
 

Back
Top