VfL Wolfsburg

RealMadrid_fan

Primećen član
Banovan
Poruka
598
Волфсбург jе немачки фудбалски клуб из града Волфсбурга. Волфсбург игра своје утакмице на Фолксваген арени капацитета 30.000 гледалаца.

ФК Волфсбург је израстао из фабричког тим радника Фолксвагена. Данас је у 100% власништву ове компаније.

Од 2007. клуб тренира бивши менаџер Бајерна из Минхена Феликс Магат. У сезони 2008–09. ФК Волфсбург је постигао свој највећи успех у историји освајањем Бундеслиге. :worth:
 
Armin Fe: "Džeko ne ide nikuda"
Napadač Volfbsurga Edin Džeko izjavio je da mu je san da pređe u ekipu Milana, ali da je ishod eventualnog transfera u rukama njegovog kluba.

"Svi znaju da je moj san da igram u Milanu. Ipak, u ovom trenutku sve je u rukama Volfsburga. Najverovatnije ću u subotu imati sastanak sa čelnicima kluba, a videću se i sa novim trenerom Arminom Feom. Nadam se da će sve biti rešeno kako treba", rekao je Džeko za milansku televiziju Telelombardija.

Sa druge strane, ishod sastanka Džeka i Fea mogao bi da se nasluti već na predstavljanju novog trenera. Fe je na prvoj konferenciji za novinare na funkciji trenera Volfsburga izjavio da nije spreman da se odrekne usluga sjajnog napača.

"Odlučili smo da zadržimo Džeka. Imamo vrlo jak tim i ne smemo dopustiti da nam ode tako bitan igrač. Mi smo doneli takvu odluku i mi ćemo se pridržavati toga."

Pre nekoliko nedelja uprava Milana kontaktirala je čelnike Volfsburga oko kupovine Džeka, koji je prošle sezone dao 36 golova na 42 utakmice.

Prošle nedelje uprava Volfsburga saopštila je da nema nameru da proda Džeka. Italijanski mediji, međutim, spekulišu da je glavni problem moglo da bude previsoko obeštećenje od 30 miliona evra, koje Milan nije spreman da plati za reprezentativca Bosne i Hercegovine.
 
Los potez za Kacara ako predje u vukove. Mislim da je prerastao Bundesligu!

Dzeko mega car...jedan od najboljih mladih napadaca i njegovo vreme tek dolazi. Retko super kombinacija visine, spretnosti, kordinacije, brzine, dobrog udarca i osecaja za gol.
 
Preokret Volfsburga, gol Martinsa

00008014.jpg


U poslednjoj utakmici 2. kola Bundes lige aktuelni šampion Volfsburg je posle preokreta kao gost savladao Keln rezultatom 3:1.

„Vukovi" su sa nova tri boda preuzeli lidersku poziciju na tabeli i jedini su tim koji posle dva odigrana kola, doduše nekompletna, imaju maksimalan učlinak. Priliku da se bodovno izjednače sa njima u nedelju će imati Herta i Šalke, koji su takođe u uvodnom kolu zabeležili pobede.

Volfsburg je čitavo drugo poluvreme jurio prednost „jarčeva", koje je u vođstvo, posle velike greške u defanzivi gostiju, doveo Ehret.

Rezultat 1:0 bio je na snazi do 73. minuta, a onda je usledio preokret za samo dva minuta za šok domaćih igrača i navijača. Prvo je Edin Džeko dobro ispratio prizeman centaršut i poslao loptu u mrežu za izjednačenje, da bi, samo 60 sekundi kasnije, defanzivac domaćih Vome, postigao nesvakidašnji autogol udarcem glavom.

Igrači Kelna su od tog momenta potpuno pali, a dokusurio ih je Obafemi Martins, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu i na svom debiju upisao se u strelce.
 

Back
Top