Vojni partneri Srbije

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Zanimljivo koliko imamo vojne saradnje sa drugim drzavama...

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_of_Serbia_International_Partners

Ovo nije nova vest, ali je ipak interesantna

http://www.ngb.army.mil/news/archives/2008/07/071408-ohio_serbia.aspx

Elitni vojnici srpske vojske razmenjuju znanja sa americkim...

071408-ohio_serbia-full.jpg
 
Joj ..opet Hektor i vikipedija :mrgreen:
Sto se tice saradnje vojske sa ostalim drzavama..pa to se radilo i za vreme tvog marsala ,nista cudno.
Inace nasi vojnici idu na kurseve za medjunarodne misije ,i u tim misijama i ucestvuju.Ovo za Ohajo,bajata je vest.Inace sto se kadra tice nasa VS ima veoma sposoban kadar i oni mogu samo da nam zahvale na saradnji i da uce od nas.
Zalosno je samo sto mi eto,nemamo para za neke osnovne stvari,i sto je masa mladih i sposobnih otislo u penziju ..
 
Koliko ja znam prvi i drugi jesmo dobili :roll:
Za ove gradjanske ne bih komentarisala sta je bilo .Uglavnom ne mozes ti da sumnjas u nesto sto citav svet uvazava.Ili mozes ?:roll:

MI dobili?

Idi begaj, koji MI?

MI smo bili samo KAP U MORU, ali na srecu smo se nalazili na pobednickoj strani...

Gde god Rusi nisu podmetli svoja ledja - popusili smo debelo.

Nemoj bre da se zanosis da smo mi neka sila....
 
MI dobili?

Idi begaj, koji MI?

MI smo bili samo KAP U MORU, ali na srecu smo se nalazili na pobednickoj strani...

Gde god Rusi nisu podmetli svoja ledja - popusili smo debelo.

Nemoj bre da se zanosis da smo mi neka sila....
Da se zanosim?:hahaha:
Pa u prvom svetskom ratu smo pokazali koliko smo "sitni"..ocigledno nisi proucavao:roll:
A u drugom...i nismo imali neku znacajnu ulogu slazem se.
O tome kako funkcionise vojska meni nemoj pricati,osim ako ne radis tamo:lol:
 
Da se zanosim?:hahaha:
Pa u prvom svetskom ratu smo pokazali koliko smo "sitni"..ocigledno nisi proucavao:roll:
A u drugom...i nismo imali neku znacajnu ulogu slazem se.
O tome kako funkcionise vojska meni nemoj pricati,osim ako ne radis tamo:lol:

U prvom smo se pokazali krupni samo na pocetku utakmice....

Ali, utakmica traje 90 minita...

Kada smo bezali preko Albanije nismo bili tako opasni.

A kada je Austrougarima i Svabama bila vec slomljena kicma, onda je smo mogli vrsiti nekave proboje, koji su bili vise glupi nego korisni za Srbiju....
 
Russia

* Defense minister Dragan Šutanovac confirmed that Serbia plans to "Strengthening military relations with Russia". He has stated that "Majority of Serbian arms and equipment are of Russian origin and that it is only natural to choose Russia as foreign support in upgrading of present and buying new weapons."
* Serbia will send more of its officers to be trained in Russia.
* During the war in Kosovo that happened in 1999 a South Ossetian named Albert Andijev came to Kosovo to fight alongside Serbs. Similarly, in 2008, a Serbian enlisted and fought alongside Russian troops in 2008 South Ossetia War.[27]
* Russia will continue mine clearing operations until 2012 as part of humanitarian aid to the country, which was heavily bombed by NATO warplanes in 1999.[28]

:super::super:
 
U prvom smo se pokazali krupni samo na pocetku utakmice....

Ali, utakmica traje 90 minita...

Kada smo bezali preko Albanije nismo bili tako opasni.

A kada je Austrougarima i Svabama bila vec slomljena kicma, onda je smo mogli vrsiti nekave proboje, koji su bili vise glupi nego korisni za Srbiju....
Mnogo mi je zao sto svako sebi daje za pravo da ovako negativno komentarise ovaj deo nase istorije...Toliko dobijenih bitaka,toliko velikih vojvoda...i opet vam nesto tu nije potaman.
Pogotovu sto sam stranice i stranice tih dokumenata videla,osetila ponos kada sam videla da su tadasnje staresine znale po nekoliko svetskih jezika,da su francuzi bili kao i uvek nasi prijatelji,da smo bili cenjeni i postovani..
Ali ako TI mislis da nije tako,onda ok ;)
 
Mnogo mi je zao sto svako sebi daje za pravo da ovako negativno komentarise ovaj deo nase istorije...Toliko dobijenih bitaka,toliko velikih vojvoda...i opet vam nesto tu nije potaman.
Pogotovu sto sam stranice i stranice tih dokumenata videla,osetila ponos kada sam videla da su tadasnje staresine znale po nekoliko svetskih jezika,da su francuzi bili kao i uvek nasi prijatelji,da smo bili cenjeni i postovani..
Ali ako TI mislis da nije tako,onda ok ;)

Koliko dobijenih bitaka?

Dve bitke na pocetku rata....

Vojvoda? I Seselj, hrvatski agent je nekakav vojvoda....

U politici ne postoje prijatelji vec interesi.

I Draza Mihajlovic je znao par jezika, studirao u Francuskoj, ali je opet bio samo jedan zbunjeni general koji NIJE IMAO NI JEDNU bitku sa Nemcima u 4 godine rata.
 
Koliko dobijenih bitaka?

Dve bitke na pocetku rata....

Vojvoda? I Seselj, hrvatski agent je nekakav vojvoda....

U politici ne postoje prijatelji vec interesi.

I Draza Mihajlovic je znao par jezika, studirao u Francuskoj, ali je opet bio samo jedan zbunjeni general koji NIJE IMAO NI JEDNU bitku sa Nemcima u 4 godine rata.

:hahaha::dash:
Kako to da je najodlikovaniji oficir ?Dali mu na lepe oci?:eek:

Poredjenje Seselja sa Putnikom,Sindjelicem...stvarno si neozbiljan tako da necu da se trudim da polemisem sa tobom
 
:hahaha::dash:
Kako to da je najodlikovaniji oficir ?Dali mu na lepe oci?:eek:

Poredjenje Seselja sa Putnikom,Sindjelicem...stvarno si neozbiljan tako da necu da se trudim da polemisem sa tobom

Ma daj mi navedi jednu jedinu bitku cetnika i Nemaca ?

Za cega je dobio Draza odlikovanja? Sto je vratio Amerima 2-3 njihova pilota....

Pa i Seselj je vojvoda...Kao Putnik ili Sindjelic...

Ne znas to?
 
Ma daj mi navedi jednu jedinu bitku cetnika i Nemaca ?

Za cega je dobio Draza odlikovanja? Sto je vratio Amerima 2-3 njihova pilota....

Pa i Seselj je vojvoda...Kao Putnik ili Sindjelic...

Ne znas to?

Porediti politikanta koji se okitio nazivom vojvoda da bi privukao što više glasova za svoje ideale i ljude koji su srpske bitke i pobede stavili u svetske vojne akademije je neumesno, štaviše bezorazno.
Šešelj sa Putnikom ima jednu jedinu zajedničku stvar - obojica su pripadnici iste vrste i to je sve.
 
Porediti politikanta koji se okitio nazivom vojvoda da bi privukao što više glasova za svoje ideale i ljude koji su srpske bitke i pobede stavili u svetske vojne akademije je neumesno, štaviše bezorazno.
Šešelj sa Putnikom ima jednu jedinu zajedničku stvar - obojica su pripadnici iste vrste i to je sve.

Stvar je da oboje imaju istu titulu.

Ko je dobio zasluzeno a ko ne zasluzeno - druga je tema za diskusiju.
 
Joj ..opet Hektor i vikipedija :mrgreen:
Sto se tice saradnje vojske sa ostalim drzavama..pa to se radilo i za vreme tvog marsala ,nista cudno.
Inace nasi vojnici idu na kurseve za medjunarodne misije ,i u tim misijama i ucestvuju.Ovo za Ohajo,bajata je vest.Inace sto se kadra tice nasa VS ima veoma sposoban kadar i oni mogu samo da nam zahvale na saradnji i da uce od nas.
Zalosno je samo sto mi eto,nemamo para za neke osnovne stvari,i sto je masa mladih i sposobnih otislo u penziju ..

Vikipedija svima valja samo je na Balkanu diskutabilna, ne valja ti iako i sama znas da je sve istina...:roll:

Nisu nasi isli u Ohio zbog americke dobrote, Niski padobranci vec decenijama vrede za najbolje na svetu...ili jedne od najboljih. Dabome da ce Jenki nesto da nauce..
 

Back
Top