zubi kod psa

diddy90

Početnik
Poruka
5
Imam jorksirskog terijera starog 5 god....Pre 2 nedelje vodili smo je kod veterinara da joj skine kamenac, a posle toga neki zubi su joj se rasklimali i veterinar je rekao da joj malo prisemo zube sa vaticom natopljenom troprocentnim hidrogenom.... Pre 3 dana pocelo je da joj smrdi iz usta i da ostavlja krvave fleke na carsavu...ta zadnja 3 dana skoro nista ne jede... :sad2:

Da li je neko imao mozda isti problem sa svojim psom i sta ste radili??? daa nisu mozda u pitanju desni a ne pokvaren zub? Hvala!
 
verovatno su desni,cim se klimaju zubi :(
ne znam nista o tome,ali sto se hrane tice,daj joj pashtete za pse i mekanu hranu iz kesica i konzervica,da bi mogla da jede.....
 
verovatno su desni,cim se klimaju zubi :(
ne znam nista o tome,ali sto se hrane tice,daj joj pashtete za pse i mekanu hranu iz kesica i konzervica,da bi mogla da jede.....
Vervatno upala desni,i to moguc eizazvana cak i nestrucim i isuvise dubokim skidanjem kamenca.Nije dovoljan samo hidrogen,ne bi bilo lose da mazete Gingival Gel za humanu upotrebu.
 
Ali,za svaki slucaj,odnesi psa nekom drugom veterinaru da pogleda,mozda je nesto zaj...o onaj prethodni,kad je cistio kamenac,pa se sad pravi nevest,kao nije to nista,nece da prizna da je on kriv.
 
Kamenac sa zubi pasa najbolje ne dirati

:ok: Da i stvarno mi nije jasno šta će još da smisle da muče jadne kučiće:roll:

Imaju one poslastice koje su između ostalog i dobre za njihove zubiće ali maltretirati životinju skidanjem kamenca je vrhunac neodgovornosti dotičnog veta ...da budem blaga i ne kažem nešto grublje.:evil:

Mojoj kuci su prošle godine izvadili jedan zub:(

Par dana je bila baš potištena i depresivna i ja kakva sam već paničarka kada je ona u pitanju, odvedem je kod jednog veta koji mi izvuče gomilu novca na svakojaka čuda od ispitivanja , laboratorijskih analiza, rentgena , ma čuda i zaključi ono što sam mu i sama rekla još na početku , da mi kuca ima gastritis, "pohvali" me što joj dajem ranisan po potrebi, uredno mi naplati uslugu u katastrofalnom iznosu:eek:, a stanje nepromenjeno:neutral:

Ne budem lenja i odnesem je na Veterinarski fakultet kod starog nam i proverenog veta koji se taman bio vratio sa puta i za dve sekunde čovek zaključi da je kuci zubobolan i pokvaren jedan zubić , u sledećih dve sekunde joj ga izvadi i da kucnem u drvo, kuca odmah živne i postade ona stara:)
Još mi je rekao , a i vidi se da ima i malo kamenca ali da to ni u ludilu ne treba dirati, pranje psećih zuba je okarakterisao kao zaludnu igrariju i gotova priča...inače čovek je poznati i priznati profesor na fakultetu kome bezuslovno verujem jer se dokazao u nebrojeno puta slučajeva i mojih poznanika i prijatelja:D
 
:ok: Da i stvarno mi nije jasno šta će još da smisle da muče jadne kučiće:roll:

Imaju one poslastice koje su između ostalog i dobre za njihove zubiće ali maltretirati životinju skidanjem kamenca je vrhunac neodgovornosti dotičnog veta ...da budem blaga i ne kažem nešto grublje.:evil:

Mojoj kuci su prošle godine izvadili jedan zub:(

Par dana je bila baš potištena i depresivna i ja kakva sam već paničarka kada je ona u pitanju, odvedem je kod jednog veta koji mi izvuče gomilu novca na svakojaka čuda od ispitivanja , laboratorijskih analiza, rentgena , ma čuda i zaključi ono što sam mu i sama rekla još na početku , da mi kuca ima gastritis, "pohvali" me što joj dajem ranisan po potrebi, uredno mi naplati uslugu u katastrofalnom iznosu:eek:, a stanje nepromenjeno:neutral:

Ne budem lenja i odnesem je na Veterinarski fakultet kod starog nam i proverenog veta koji se taman bio vratio sa puta i za dve sekunde čovek zaključi da je kuci zubobolan i pokvaren jedan zubić , u sledećih dve sekunde joj ga izvadi i da kucnem u drvo, kuca odmah živne i postade ona stara:)
Još mi je rekao , a i vidi se da ima i malo kamenca ali da to ni u ludilu ne treba dirati, pranje psećih zuba je okarakterisao kao zaludnu igrariju i gotova priča...inače čovek je poznati i priznati profesor na fakultetu kome bezuslovno verujem jer se dokazao u nebrojeno puta slučajeva i mojih poznanika i prijatelja:D

Možeš li da nam kažeš o kom profesoru je reč? Volela bih i ja da odem da me posavetuje
 
I u ovom slučaju sam pristalica prevencije- hraniti psa granulama i/ili kostiju i eventualno mu davati one "dental care" grickalice, mada većina ozbiljnijih proizvođača već ima posebne dental care granule-npr. RC koje koštaju oko 1200 dinara za 1,5kg. Ako već dođe do stvaranja neke veće količine kamenca, nikako ne škrtariti i rukovoditi se (povoljnijom) cenom usluge pri izboru veterinara!
 

Back
Top