fedora linux

Pirat

Zainteresovan član
Poruka
344
Konacno mi je uspijelo instalirati linux,,, sad sam instaliro fedora linux, al problem je sto nemogu da udem u windows,,, tamo imam neke podatke koje trebam!!!
Moze li mi netko rec gde se u fedora uopce pogleda kolika mi je kapaciteta diska, koliko je velik,,, koliko prostora jos imam :>

Kad resetujem comp, me avtomatski baci u linux ;( a ja ocu u windows..
 
Pirat:
Konacno mi je uspijelo instalirati linux,,, sad sam instaliro fedora linux, al problem je sto nemogu da udem u windows,,, tamo imam neke podatke koje trebam!!!
Moze li mi netko rec gde se u fedora uopce pogleda kolika mi je kapaciteta diska, koliko je velik,,, koliko prostora jos imam :>

df -h


Kad resetujem comp, me avtomatski baci u linux ;( a ja ocu u windows..

Nisi podesio bootloader, lilo ili grub
A i sta ces u windowsu uopste...;)
 
AxeZ:
Pirat:
Konacno mi je uspijelo instalirati linux,,, sad sam instaliro fedora linux, al problem je sto nemogu da udem u windows,,, tamo imam neke podatke koje trebam!!!
Moze li mi netko rec gde se u fedora uopce pogleda kolika mi je kapaciteta diska, koliko je velik,,, koliko prostora jos imam :>

df -h


Kad resetujem comp, me avtomatski baci u linux ;( a ja ocu u windows..

Nisi podesio bootloader, lilo ili grub
A i sta ces u windowsu uopste...;)

I dje se podesi taj bootloader?
 
Ako koristish lilo, u /etc/lilo stavi timeout ili kako se vec zove na malo vishe od 0

Mozhes i iz KDE Control Centra u par klikova da setujesh svoj boot loader.
Chini mi se Advanced->boot (ili System->boot loader, neshto se bash ne secam...)loader, pa mu daj root password i onda izmeni sve shto ti se ne svidja :wink:
 
Ljudi izbriso sam win :D :D :D :D :D

Sad ostajem na linuxu i nadam se da cete mi pomoci jer sam pocetnik :D

prvo bi htio da mi kazete gde da dobijem kake koristne programe za linux, jer za win. sam imo 101 programcic,
Koji je dobar za slusat mp3, za copiranje cd-va, radit web stranice.... int.

a molio bih da mi neko objasni kako se program istalira jer sam vidio da se to neradi tako kao u windowsu. :( :( :( :(
I da mi objasni jos nesta u vezi particija, jer kad sam tio da kopiram neke podatke na cd-ove to nisam znao jer nisam na compjuteru naso neki file, koji imam na background.
 
Koji program? shta si skinuo: source, rpm..

za rpm iz konzole ukucaj

rpm -i ime_paketa

mozes i iz grafike, samo jedan double-click, ali ti preporucujem iz konzole....

ako imas source, obicno

./configure
make
make install
 

Back
Top