Srećko

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Predstavljam vam Srećka. Ime je dobio jer je uspeo da izbegne sudbinu većine svojih mačijih rođaka, nakon što ga je savesni i nadasve plemenit vlasnik mame mace izbacio na sred Njegoševe ulice, odakle je sav istraumiran spašen brzom akcijom. Dakle, kao i ostalim kandidatima na ovom podforumu, Srećku je potreban stalan dom, ja ga ne mogu zadržati, jer, kako je to u svom preciznom i surovo realnom maniru primetio moj gospon suprug - previše nas je (sada nas je cirka pet u našoj maloj garsonjeri, 3 mačke i 2 čoveka). Mislim da nema potrebe a ni svrhe da naglašavam da je hitno, jeste hitno, ali to neće učiniti Srećkovo udomljenje bržim, u to sam sigurna 200%. No, želim da apelujem na sve ljubitelje životinja da se raspitaju kod svojih prijatelja, rodjaka, komšija, kolega sa posla i fakulteta, da li neko eventualno ima potrebu za jednim velikim opasnim mačorom mišolovcem u doglednoj budućnosti :) Trenutno, Srećko je jedan mali miš, nestašan je, ali i dalje u velikom strahu...da ga opet...neko... ne izbaci...na ulicu, zato nijednom nije spavao na fotelji ili u krevecu za mace, nego uvek zavucen ispod komode ili iza ormana...
A sada, dame i gospodo - SREĆKO!

bje2yf.jpg


9se4y8.jpg


sb67hg.jpg


2lcmlg2.jpg
 
Srecko je stvarno imao mnogo srece u ne bas srecnim okolnostima. G14 ga je privremeno prihvatila i pored guzve koju je objasnila u prvom postu :ok:.

Malac je ociscen od parazita, vakcinisan, G14 ga mazi i pazi za buduceg udomitelja koji bi ga uzeo za dragog ljubimca u stanu :).

I malac i G14, kao i svi njeni ukucani zasluzuju da Srecka vide potpuno srecnog, ako je moguce u nekom kraju blizem od Nisa :D.
 
Hvala Egiptian, ti si dobro upoznata sa situacijom od samog pocetka :):cmok2:
Posto sam se, naravno, vezala za prcoljka za vreme dok je bio kod nas tesko mi pada sto ce putovati tako daleko pod jedan. Pod dva, on se mukica toliko vezao za moje dve odrasle macke, da mi je kristalno jasno koliko ce mu biti tesko da se privikne na nove okolnosti. Naime, kod moje sestre koja zivi u Nisu i koja je pristala da ga uzme (na cemu joj neizmerno hvala :) ), nece imati takvo drustvo. U dvoristu ima macaka, ali su prave ulicne, nesterilisane i o njima niko ne brine, te nisu nimalo dobrocudne. Sto dovodi do toga da ce Srecko dobijati batine dok ne nauci da to nisu Kristina i Kuki. Siroma' on, a i meni ce biti uzasno tesko da ga iscimam toliko, vec sad mi se place :sad2: Tako da, ako bilo ko cuje za neku povoljniju varjantu, neka javi...i naravno hvala!

Ovo su novije Sretjkove slike:

out.php


out.php


out.php
 
jao, secam se price o srecku, kada ste ga pokupile sa ulice, daklem stvarno je pravi mali srecko: )
i prava je mica, tako scrn,mali i sladak : )
 
Ako se u Bg-u do sledece subote ne nadje neko ko ce ga udomiti, morace u Nis pa zato koristim ovu priliku da pitam forumase i forumasice iz Nisa da mi preporuce nekog dobrog veta dole, jer ce Sretjko morati da se revakcinise 17.7., a i da se sterilise za jedno dva, tri meseca. Moja sister je dobra, ali posto je poznajem dobro, znam da ce se time baviti slabo ili nikako, pa cu morati ja da organizujem te akcije.
 
Ne znam da li na Krsti postoji i podforum vezan za Nis, pa da i tamo priupitas za veta.

Bilo bi sjajno da malca usvoji neko iz Bgd-a, ko bi ga solidno pazio, po mogucstvu u stanu. Vec se Srecko dovoljno istraumirao, pre nego sto je nadjen, za par zivota :neutral:, tako da bi mu gazda/gazdarica odavde bas lego/la...:aha:.
 
E pa ovako...tema moze da ide na srecno udomljenje. Sreckovic je se sinoc uselio u svoj novi dom kod jedne fine gospodje koja ce ga cuvati, paziti i maziti. Bice u eminentnom drustvu starijeg macora, tako da, sve u svemu vrlo smo zadovoljni. Misija uspesno okoncana, a cim dobijem slike od njegove nove gazdarice objavljujem. Pozdrav svima sa zeljom da se svaka prica iz ovog kutka zavrsi kao i Sretjkova:heart::mazi:
 
Divno, ulepšali ste mi dan :klap:
Još bolje bi bilo da se i nova gazdarica priključi ovom timu mačkoljubaca :zaljubljena:, pa da uživamo svi zajedno, kao pravi veliki, dlakavi i repati čopor:ajmo::mace:
 
Koliko sam uspela da cujem, izgleda da udomljenje lepo tece (kuc, kuc da ne ureknem) :). Nadam se da ce tako i ostati sto ce biti prava sreca za Srecka i sve koji su bili umesani u njegovu zivotnu pricu :). Osim za izbacivaca, naravno, ali on nije vredan price u ovoj pozitivnoj diskusiji :aha:.
 
Jeste Egyptian, dobro je Srele, samo sto mu je novo ime Dadli, a dobio ga je po Ser Rodzeru Dadliju, Erlu od Lankastera, koji je navodno bio ljubavnik Elizabete I :lol: Nije po onom Dadliju normalcu, ruznom, debelom i zlom bratu Harija Potera kao sto je meni prvo palo na pamet :lol:
U svakom slucaju lepo se uklopio u svoj novi dom, drugar sijamac se navikao na njega i sad su super ekipa, vlasnica je skroz kul lik i tako, ipak mu je ime Sretjko donelo srecu. Jedino se rastuzim kad pogledam na poklanjanju koliko ih ima koji jos cekaju da ih neko usreci, a mnogi nikad ni ne docekaju :(
 

Back
Top