Legende fudbala

Takodje ono sto izdvaja Ronalda od ostalih driblera je svakako gradja i visina , sa 183cm bio je prilicno visok , a imao je nisko eksplozivno teziste( sa moje takce gledista , savrsena fudbalska gradja).
To mu je omogucavalo da ima fenomenalnu brzinu i pokretljivost na malom prostoru .
 
Gledam sad Peleove driblinge (
).

Čini mi se da su tada defanzivci ipak bili manje spretniji. Takođe, Pele mi deluje manje eksplozivno od Ronalda i rekao bih da ima za nijansu slabiji dribling.
 
Gledam sad Peleove driblinge (

Gledajući ovo, može se pomisliti da Mesi igra protiv amatera, a to je ekipa koja je konstantno u 5-6 ekipa Primere ... E sad zamisli ovo da je snimamo kamerom koja je snimala Pelea 60ih i koliko bi to intenziviralo manjak spretnosti Bilbaoovih igrača ...

za 15-20 godina kad neko bude gledao ove snimke reći će da su odbrane ble krš jer je Mesi mogao ovako lako da prolazi ... A ustvari je Mesi majstor kao i Pele i to onda izgleda lagano sa njihove strane ....
 
Za Mesija se jednostavno lepi lopta, dok je Pele više išao na promenu pravca uz lomljenje igrača...ali svakako da su obojica velemajstori. :) Mislim da je Ronaldo Lima ipak najbolji jer je on pored toga u mesto predriblavao igrače...
 
Za Mesija se jednostavno lepi lopta, dok je Pele više išao na promenu pravca uz lomljenje igrača...ali svakako da su obojica velemajstori. :) Mislim da je Ronaldo Lima ipak najbolji jer je on pored toga u mesto predriblavao igrače...
Wenger je jako lepo rekao da za Messja "Once he's on the run, Messi is unstoppable. He's the only player who can change direction at such a pace." ... I to je njegov najveći kvalitet, što kažeš lepi mu se lopta za nogu, a on je u stanju da ide cik-cak tako, i da konstantno ostavlje protivnike na krivoj nozi ... To je i Pele radio, samo je on za razliku od Mesija kontrolisao prostor, i predviđao koliko daleko mora da gurne loptu a da protivnik ne stigne do nje, a Messi to ne mora, jer mu je lopta uvek na 20-30 cm od noge i to u punom trku ...


Što se tiče čistog talenta Ronaldo, Ronaldinjo i Maradona su nešto ispred Mesija i Pelea, ali Mesi i Pele su konstantniji, jer su podjednako dobri i strelci i asistenti za razliku od njih ....
 
Zanimljivo da među najtalentovanijim igračima nema toliko Evropljana. Ko bi po tvom mišljenju bio najdarovitiji Evropljanin ikada? Možda Kristijano Ronaldo? Zidan je Alžirac pa mi je teško da njega tu računam.
 
Zanimljivo da među najtalentovanijim igračima nema toliko Evropljana. Ko bi po tvom mišljenju bio najdarovitiji Evropljanin ikada? Možda Kristijano Ronaldo? Zidan je Alžirac pa mi je teško da njega tu računam.
Kristijano Ronaldo i nije toliki talenat koliki je radnik, on je trenirao do maksimuma i to ga je dovelo do vrha ... On jeste veliki talenat, ali kao i Kvarežma npr., ali za razliku od Kvarežme on je mentalno dosta jači i dosta više je radio i zato je legenda i ima takve rezultate ...

Po čistom talentu, Krojf, Best i Piksi su mi veći talenti od CR-a, samo što je Best bio ludak, i voleo je da se sprda za razliku od CR-a, a Piksija su sjebale povrede, a Krojf nije imao tih problema i zato je u rangu Pelea i Maradone ...
 
Zanimljivo da među najtalentovanijim igračima nema toliko Evropljana. Ko bi po tvom mišljenju bio najdarovitiji Evropljanin ikada? Možda Kristijano Ronaldo? Zidan je Alžirac pa mi je teško da njega tu računam.

Pitanje je da li mozemo kvarezmu i ronalda smatrati evropljanima , ali recimo da mozemo geografski gledano .
Ni jedan ni drugi nisu nista specijalno , pogotovo c.ronaldo sto se tice talenta .
Najdarovitiji fudbaler koji je igrao fudbal je svakako nazario da lima ronaldno koji je za klasu bolji od svih , da ga povrede nisu omele to bi i zvanicno bilo tako .
Niko nije mogao ono sto je on radio .
Od evropljana , tesko je reci , best na vrhuncu mozda , crojf takodje , mada mislim da su piksi i savicevic mogli dati mnogo vise , piksi pogotovo , ima dosta dobrih igraca , laudrup recimo itd.
Od afrikanaca svakako okoca i zorz vea neprevazidjeni sto se tice talenta i lepote igre .
Mesi je dobar , ali za nijasnu slabiji od ronalda brazilca , jer kao sto rekoh niko nije mogao ono sto je ronaldo radio sa loptom u trku i raznovrsnost njegovih driblinga je gotovo nemoguca maltene sf .
 
Zaboravio si Ronaldinja, on je možda i talentovaniji od Brazilca Ronalda. A mislim da podcenjujete Kristijana, samo par igrača je bilo u stanju da da 50+ golova tokom sezone. To ga čini svakako jednim od najboljih ikada...
 
Zaboravio si Ronaldinja, on je možda i talentovaniji od Brazilca Ronalda. A mislim da podcenjujete Kristijana, samo par igrača je bilo u stanju da da 50+ golova tokom sezone. To ga čini svakako jednim od najboljih ikada...

Jeste zaboravio sam Ronaldinja , mada je brazil imao jos 2,3 igraca njegovog kalibra pa ga zato nisam spomenuo . Ne bih se slozio da je iko bio talentovaniji od Ronalda brazilca .
Pa tih 50 golova su posledica toga sto se igra da on da sto vise golova , isto je i sa mesijem u barsi .
 
Pa valjda se igralo i da bi Ronaldo Lima dao što više golova pa mu je maximum bio oko 40 po sezoni? :) Kad imaš takvog igrača ceo tim se podredi. Ne mislim da je Lima bolji od Mesija, iako sam više voleo Brazilčevu igru...
A što se tiče Kristijana i reprezentacije treba reći da je Portugal značajno slabija ekipa od Brazila iz tog vremena...A Ronaldo je najbolji strelac Portugala tako da nije da nije davao golove.
 
Pa valjda se igralo i da bi Ronaldo Lima dao što više golova pa mu je maximum bio oko 40 po sezoni? :) Kad imaš takvog igrača ceo tim se podredi. Ne mislim da je Lima bolji od Mesija, iako sam više voleo Brazilčevu igru...
A što se tiče Kristijana i reprezentacije treba reći da je Portugal značajno slabija ekipa od Brazila iz tog vremena...A Ronaldo je najbolji strelac Portugala tako da nije da nije davao golove.

Nije se igralo jer je u timu bilo jos spiceva koji su bili u tom periodu cak ispred njega sto se reputacije tice . Jedino se na Mesija o CR igralo da daju sto vise golova .
Stvar ukusa na kraju krajeva i filozofije , kao i shvatanje samog fudbala :)
 
Dakle po vasem misljenju ko je najbolji dribler svih vremena ?

Evo sto se mene tice to je Ronaldo (luis nazario de lima )


Ne postoji igrac koji je sve ovo radio u pokretu , takodje ne postoji igrac koji je uvek isao ka sredini gola( a ne na stranu , sto je uobicajeno).
Nekoliko nasih igraca , pre svega Piksi (pre povrede kolena) i Dejo su u samom vrhu , ali ovo sto je Ronaldo radio je za klasu iznad svih .

- - - - - - - - - -

Mislim da je on najdarovitiji igrac koji je igrao fudbal do sada .

Bilo je njih dosta iz stare Evrope. Dixie Dean, Đuzepe Meaza itd. Samo što nema videozapisa takvih igrača...
 
Da Sasu Ilica i on je legenda pre svega Partizana, pa onda i srpskog fudbala:D.Covek je u Partizanu postavio rekord po najvise postignutih golova u ligi(preko 120),a ima vremena dace ih jos.Ima i preko 320 nastupa za Partizan i ljubimac je navijaca.Igrao je i za reprezentaciju 37 puta i postizao 4 gola.Da ce bog igra ce Sale barem jos 2 godine.Zasto onda ne bi bio legenda? :cool:
 
Dobro, možda na lokalnom nivou ali evropska i svetska legenda sigurno nije. Pa on nije mogao da napravi karijeru ni u austrijskoj ligi. Da su ga tamo hteli ne bi se ni vraćao u Partizan. Toliko o tome koliko je jaka srpska liga.
 
Legenda nije samo fudbalski majstor, znalac vec ima tu jos po nesto.....ima i mnogo bojih igraca na poziciji na kojoj igra Zaneti ali....Zaneti je Zaneti rodjaci.....


Ovaj covek je tamo bogotac, a ne legenda :D Nije normalno koliko ga velicaju.....ludi napoliitanci....
 

Back
Top