Problem sa misom

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Ovako..imao sam ovaj set http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-cordless-desktop-mx-3200-laser/comp_comp_keyboard/31/322 do pre neki dan i radilo sve bez greske....odlucim ja da kupim ISTI TAKAV (nov) i instaliram(ustvari nije ni bila potrebna neka nova instalacija drajvera-posto sam vec tako nesto imao) i sad problem....znaci sve radi al" mi na monitoru strelica od misa "vibrira"...kako da objasnim....gasi se i pali non-stop....znaci sve radi al mi to smeta sto se pali i gasi!Sta da radim(probao sam u opcijama da "nesto" uradim ali uzalud)....u cemu je problem?
 
Hah, i ja imam sličan problem. Meni se strelica jednostavno prošeta ekranom sa desno na levo u trenutku dok nešto kucam. Jedan drug tvrdi da je to posledica elektriciteta zato što obično sedim u nekim papučama od sintetike. Ne znam ....
 
To sto kazes vibrira, podsetilo me na moj problem, sa sada vec istorijskim MX500 mishem. U pitanju je opticki, sa kablom. Iz nekog razloga, kad ga ostavim da miruje, kursor/strelica pocne sitno, kao sto kazes vibrira. Ne uvek, ali vrlo cesto. Inace pri pokretima, nikad nikakav problem nije pravio.
Sto je najgore, sam mish je bio potpuno u redu, jer na drugim masinama nije pokazivao nikakve probleme. Evo i dan danas sljaka bez ikakvih problema na caletovom kompu (inace mish je iz marta 2003. :P ). Nakon igranja i kombinatorike sa driverima, menjanim portovima i renistaliranim sistemima, jedino sto sam mogao da zakljucim je da je problem bio USB kontroler, jer su mi se jos neki uredjaji ponekad tripovali.

Inace, posto je kod tebe u pitanju bezicni mis, neka nova Chieftec kucista imaju tzv. magnetni shtit (Faradejev kavez), koji ce vrlo dobro da ometa bezicne uredjaje (licno iskustvo sa Chieftec Aegis kucistem i novim MX Revolution misem). Ne znam dal imas Chiefteca ili neko drugo kuciste koje ima istu foru, ali eto cisto da znas, postoji neka sansa da i to pravi problem.
 
Niko mi ne veruje kad ima kazem da ima optcki mis jedno 6 godina i dan danas RADI. A cuo sam i video problem koji navodite koliko sam istrazio i da li ima neke veze je u debljini kabla. Sa debljim kablom rade bez problema u odnosu na tanji kabel koliko sam proveravao stvarno ima sa te dve vrste kabla a da li je ili nije u tome problem nisam siiguran uglavnom kod mene fercera, mada su mi nudili komplet tastatura i mis novi evo stoji i skuplja prasinu, ipak kad nesto radi nemam razloga da menjam. Napominjem ne igram igrice, doduse igrao sam jednu bas sa ovim misom davno bese
 
Sve je to O.K....ali kako mi je prethodni set radio...pazi isto to sam imao...a sad zeki!?
Kontam. Ne znam stvarno sta da mislim. Jedino mi pada na pamet da je na novom setu i noviji firmware, pa ima neki bag jednostavno. Tesko da ces sam ovako provaliti ili da ce neko umeti da ti kaze. Mnogo je tu gremlina. U krajnjem slucaju mozes da sednes da napises mail tehnickoj podrsci Logitecha.
 
Niko mi ne veruje kad ima kazem da ima optcki mis jedno 6 godina i dan danas RADI. A cuo sam i video problem koji navodite koliko sam istrazio i da li ima neke veze je u debljini kabla. Sa debljim kablom rade bez problema u odnosu na tanji kabel koliko sam proveravao stvarno ima sa te dve vrste kabla a da li je ili nije u tome problem nisam siiguran uglavnom kod mene fercera, mada su mi nudili komplet tastatura i mis novi evo stoji i skuplja prasinu, ipak kad nesto radi nemam razloga da menjam. Napominjem ne igram igrice, doduse igrao sam jednu bas sa ovim misom davno bese

ja 5 god..izlizao se ali radi :)
a kostao 300 djunti...
 
Primetio sam nesto!Samo kad otvorim Krstaricu dolazi do tog "vibriranja"!Da li to ima veze sa sajtom ili sa necim drugim(znaci bilo koji drugi sajt koji otvaram sve radi normalno,samo na Krsti mi se to desava!
 
Cela misterija jeste laser
Zbog sitnog vibriranja, i setanja kursora dolazi zbog lasera, to je najcesce ili zbog prasine, ili zbog lose (neravne, zaprljane podloge) ili zbog loseg nalegnuca sociva, najcesce zbog udara misa i sl.

Primetio sam nesto!Samo kad otvorim Krstaricu dolazi do tog "vibriranja"!Da li to ima veze sa sajtom ili sa necim drugim(znaci bilo koji drugi sajt koji otvaram sve radi normalno,samo na Krsti mi se to desava!

To se najcesce desava korisnicima mozille , ubaci potrebne plug-inove, ili instaliraj noviju verziju firefox-a
 
Poslednja izmena:
Cela misterija jeste laser
Zbog sitnog vibriranja, i setanja kursora dolazi zbog lasera, to je najcesce ili zbog prasine, ili zbog lose (neravne, zaprljane podloge) ili zbog loseg nalegnuca sociva, najcesce zbog udara misa i sl.



To se najcesce desava korisnicima mozille , ubaci potrebne plug-inove, ili instaliraj noviju verziju firefox-a

E sad si sve rekao!Ponavljam:SAMO KAD OTVORIM KRSTARICU SE TO DESAVA!
I zar mislis da ja nisam instalirao plugove i najnovije verzije,ja?Pa ja svaki dan gledam ako ima novi Bios,Drajver,Firmware itd da skinem!Kod mene su svi softweri "najaktuelniji"!
 

Back
Top