MALA BICA IZ NAJLON KESE I PLASTICNE KUTIJE

Katja obrati se vetu, to kihanje nije prehlada! I ne zaboravi da sterilšeš Cleu! U Hrvatskoj situacija nije ništa bolja nego ovde!
Tanja, kao što rekoh, sve ima svoje! Ono što se zove sudbina dovelo je te mace u tvoj život, a šta ti je namenjeno kroz njih, to ćeš tek spoznati!
...

Tesko da je kijanje samo prehlada, ali do sada to vec sigurno znas.

Bila skoro u Hrvatskoj. Manje mesto, do duse, ali i tamo su problemi vrlo slicni nasima, kada su u pitanju kuce i mace.

Sve ima svoj razlog zasto nam se desava u zivotu (bar verujem u to). Kad - tad povezacu celu pricu sa necim, a mozda po nesto vec i sad nazirem.
 
Pa kud ce im dusa bogu, tako male baciti:rumenko:

Moguce da je razmisljanje tipa:

# Necu da je sterilisem, nije humano.
# Humano je da ima potomstvo.
# Uf... Ne treba mi njen podmladak...daj da ga bacim negde... Mozda naidje neko da ih uzme pa nek' on trlja glavu sa tolikim macicima.
# Savest mi je mirna. Bio sam human i maca se parila, a podmladak nisam ubio. Samo sam ga bacio, pa... Sta cu mu ja... :think:
 
Moguce da je razmisljanje tipa:

# Necu da je sterilisem, nije humano.
# Humano je da ima potomstvo.
# Uf... Ne treba mi njen podmladak...daj da ga bacim negde... Mozda naidje neko da ih uzme pa nek' on trlja glavu sa tolikim macicima.
# Savest mi je mirna. Bio sam human i maca se parila, a podmladak nisam ubio. Samo sam ga bacio, pa... Sta cu mu ja... :think:

Nema tu razmisljanja ni jednog od tih varijanti koje si navela. Dokle god mi (mislim na nasu stranu, zastitare i one koji misle da se time bave) dopustaju ovakve dileme koje si ti navela, dotle nista necemo uciniti.

Onaj ko je sebi dozvolio da ne sterilise svoju zivotinju i da se ne pobrine za njen podmladak na adekvatan nacin, pa makar ih odneo licno na eutanaziju - nema nikakvog opravdanja, ni humanog ni moralnog. To opravdanje nisam ga ubio samo sam ga bacio je opravdanje za budale (kao i sva ostala) - time sto ga je bacio osudio ga je na lagano umiranje, a ako ga je neko i uzeo, kao ti, opet je osudjeno na lagano umiranje samo sa razlikom sto mu se to ne desava u kontejneru nego u sobi uz puno necije ljubavi i brige. Tako male zivotinje nemaju sanse - samo uz prvoklasnu negu i sva moguca sredstva koja ti nisi imala i koja retko ko ovde uopste ima.

Nije stvar u trljanju glave sa tolikim macicima - stvar je u tome sto se mora uraditi sve ono sto mora, inace sav trud ne vredi nista. Njihove sanse rastu sa njihovim rastom. Sto veci to imaju vece sanse i obrnuto.

Da ne tupim vise - ne mogu da shvatim ni pokusaj opravdavanja tih ljudi koji izbacuju kutije, kace kese sa macicima na kontejnere, ubacuju ljudima u zgradu kutiju punu zivotinjica i sl., ne mogu da shvatim taj stepen surovosti uvijen u laznu humanost, taj stepen licemerja, a jos manje opravdavanje takvog ponasanja.
 
Nisam napisala post u smislu opravdanja. Pokusala sam da proniknem u nacin razmisljanja onog ko cini takve stvari. Nazalost, te ne mozes tek tako da na'vatas, jer bih rado cula sta imaju da kazu, ako imaju uopste. Mislim, ono, kao u Balkanskom spijunu: E, ajde sad ti lepo nama priznaj sta si radio, pa ce ti brat Djuro oprostiti sto te je tukao :lol:.
 
Nisam ni mislila da jesi. Uopsteno sam govorila jer je tako izgledalo, neko je mogao tako da shvati.
Ja znam sta ti ljudi imaju da kazu. Kao sto znas drzala sam savetovaliste i info telefon, i danas imam puno poziva i puno razgovaram sa ljudima, i sa onima koji su ostavili kutiju ili nameravaju da je ostave i sa onima koji nadju kutiju. Zato i jesam toliko ogorcena i ovako reagujem.
 
Da, moguce je da bi neko shvatio suprotno od namere.

Dva puta sam, indirektno, razotkrila dve osobe koje su ubacile macice u BB. Dobila sam neka nebulozna objasnjenja, bezaniju da dalje nista ne bih pitala i valjda da ih sto manje zapamtim.

Bila sam ogorcena i razocarana saznanjem da to sto deo nas dolazi i ostavlja hranu i vodu (mleko) ne pomaze samo macama, vec i onima koji nisu sterilisali svoje zivotinje, zive u blizini pomenute lokacije (ili neke druge) i tu ubacuju podmladak i koji ce opet uciniti slicnu stvar jer znaju da ce uvek biti onih koji ce doci da pomognu izbacenim zivotinjama.

To je bilo pre oko 6-7 godina. I danas je tako.
 
Nazalost, ni jedna nije prezivela. Ja jesam, al' posle gore opisanog slucaja - zaista jedva... Pomazem i dalje kad god mogu i koliko mogu, ali grozne stvari kao sto je izbacivanje premladog podmlatka i ostavljanje na vrucini da lagano umiru ili da ih neko, slican meni, pronadje pa prodje kroz niz teskih stvari - ne mogu da ne ostave traga.
 
Poslednja izmena:

Back
Top