Jovanka Broz: Snalazim se kako umem i moram

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

estler

Iskusan
Poruka
6.392
jovanka.jpg

IMG%5D
EKSKLUZIVNO Jovanka Broz,
udovica bivšeg predsednika SFRJ
poslednjih nedelja je ponovo predmet medijske pažnje.
Posete dvojice ministara Vlade Srbije
u kući u kojoj živi od Titove smrti,
Rasima Ljajića i Ivice Dačića,
opet su skrenule pažnju javnosti na,
u najmanju ruku, čudan položaj nekadašnje
prve dame iz vremena kada je Jugoslavija
bila velika i poštovana zemlja.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Jovanka-Broz-Snalazim-se-kako-umem-i-moram.lt.html

Udovica Josipa Broza Tita prvi put za novine govori
o tome zašto više ne odlazi na njegov grob,
o svom položaju i o tome kako od 1980.
živi bez osnovnih građanskih prava

Gde je pravda ili nepravda ?
 
Као антикомуниста могу рећи следеће:

Ако Брозови пионири и даље држе леш ћопавог на Дедињу и иду да му се клањају недопустиво је, срамно и одвратно ДА ЊЕГОВА СУПРУГА НИЈЕ ОСТВАРИЛА И ДОБИЛА ОНО ШТО БИ ЈОЈ СВУДА НА СВЕТУ ПО СВИМ ЗАКОНИМА ПРИПАЛО... даклеМ, ако су је мучили (из само њима знаних разлога) скоро 30 година - РЕД ЈЕ ДА ЈОЈ ОМОГУЋЕ КАО СУПРУЗИ УВАЖЕНОГ ЗЛОЧИНЦА ДА СВОЈ ЖИВОТ ДОСТОЈНО ОДЖИВИ.
 
Uvece me isprati tema o Jovanki i ujutro me doceka identicna tema.
Bas mi drago da nam je toliko interesantna, to verovatno znaci da nam je ostalo stanovnistvo ( ili barem velika vecina) srecno, sito, stambeno zbrinuto...

To je samo jedan ocigledan primer kakav smo narod.Ta zena bez obzira sta vecina o njoj mislila je imala za vreme Tita jadan zivot, a posle njega jos gori.Bez obzira na putovanja,lagodnosti, i slavu koju je taj brak nosio ona je bila 24h pod mikroskopom.Fanatici zaduzeni za titovo obezbedjenje su tripovali da opasnost po Tita moze doci i od Jovanke zbog qrvarluka gosn predsednika, koji je isti praktikovao.Pa su prema doticnoj se odnosili kao prema potencijalnoj opasnosti.Meni je frapantna cinjenica odnos svih kasnijih vlasti prema toj zeni.Sta je ona to toliko lose nekome ucinila da je zasluzila da joj se ukinu sva prava i da popije kucni pritvor?Sto bi rekle babe k`o da se na Boga kamenjem bacala.
Svuda u svetu ima sirotinje bez resenog stambenog pitanja i, ...ali je veoma mali broj ovakvih primera odnosa drzave prema jednoj zeni koja je bila udata za nekoga ko je bio velicina tog doba, svidelo se to nekome ili ne.Ali copavi kako ga nazivaju je bio Baja za sve kasnije mrsomoode na ovim prostorima.
Kod nas je sve moguce,zato nam tako i ide
 
Е, сад би ваљало повући интересантну паралелу :

Јованка Броз - Ружица Ђинђић - Сличности и разлике ...

Ma o kakvoj paraleli izmedju ove dve zene pricate???

To je apsolutno

NEUPOREDIVO!

Jovanka je bila zena jednog politicara SVETSKOG KALIBRA, koga je poznavao ceo svet i koga se jos i danas mnogi u svetu secaju, a za Djindjica NIKO u svetu nije ni cuo! On je strogo lokalni politicar!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top