Pas i macka sami u stanu?

apanachka

Početnik
Poruka
31
Drugar uzima psa (rotvajler, 3 meseca), drzace ga u stanu a trenutno zivi sam. Problem je sto on radi do 3 popodne, a ne bi da ga ostavlja samog u stanu. Da li je dobro resenje da uzme i macku (ili neku drugu zivotinju), ne bi li pas lakse podneo samocu. Problem je jer je u pitanju stene, pa ne zna kako bi se "trpeli" njih dvoje. Ima li neko slicno iskustvo?
 
Znam da mnogi drze psa samog u stanu, nego je ideja da sto vise vremena provodi u igri sa nekom mackicom i sl, manje ce da grize namestaj..:D Naravno, nece biti usamljen toliko. Samo je pitanje: da li ce da se trpe? Mada se nesto za macku ne plasim previse, ona valjda moze lako da pobegne na sto, ormar itd. :D
 
Stvarno ne verujem da se tako mali ne bi prihvatili. Imam macke, ali nisu pocele da budu zajedno dok su bile male vec kasnije i u kuci mi je jedno vreme bio haos :eek:.

Sada su ok, ali glavni macor i dalje nije zadovoljan i moram da mu svakodnevno pruzam moralnu podrsku da bi se znalo ko je gazda. Verujem da bi mu bilo lakse da sam mu dovela drugara dok je bio mali (a mozda mu je takav karakter), ali nisam jer nisam imala nameru da usvojim vise od jednog. Desilo se.

Ako vec hoces drugara za stene, mislim da ne treba da cekas, a verujem da ce im prijati da ne budu sami i da ce se sloziti.

Ako neko ovda ima vec takvu kombinaciju, mozda ce ti izneti svoja iskustva.
 
Kad je Bingo u 6 nedelja zivota dosao u nasu kucu, maca Cica je imala 5 godina i bila je mezimica. Binga je gledala sa visine i nije mu dozvoljavala da joj pridje cak ni kad je on "prinosio" svoje omiljene igrackice pred nju...:) Napolju, na terasi (stan u prizemlju) je postojala druga maca imenom Ozbiljna koja se omacila istog leta kad je Bingo dosao. On je njene macice svako ponaosob lizao i pazio, a na kraju je ostalo jedno sa nama, Bingov drugar. Ne mozete verovati kakvi su oni drugari bili i kako su se igrali:D I u stanu i na terasi i kad smo svi tu i kad su sami i u svakom trenutku! Zajedno su napunili godinu dana, a onda je Macic stradao pod tockovima jer ga je uhvatio nagon da izlazi nocu napolje a mi ga pustali, nismo imali dovoljno iskustva sa muskim macama...:sad2: Posto je moj muz jako patio za Mackicem, a i Bingo takodje, ubrzo sam kuci donela macu, tri meseca staru koju je odhranila kujica, a od njene prve nedelje zivota:D Ova maca je vise kuca nego maca, ziva je i danas, ima sada 15 godina i proslog leta je prihvatila u kucu i moju kucu Zone. A sa Bingom je provela punih 12 godina u ljubavi i obozavanju pri cemu je bio uspostavljen red koji je Bingo, iako najveci i najjaci, morao da postuje:

Cica je iznad svih, njoj se svi klanjaju i niko ni ne pokusava da je uzmemirava na bilo koji nacin. Maca Tina je "alfa" kucnog copora, Bingo je omiljeni clan copora, a druga maca Melanija (kasnije stigla u kucu, a danas ima 13 god) je najnize na lestvici...:D

Moj drug je imao rotvajlerku Monu koja je imala "svoje" mace, cuvala ga i pazila, po glavi joj se penjalo. Kad je poraslo i omacila se, Mona je cuvala macice zajedno sa njom. Bila je predivna slika gledati ogromnu Monu kako nezno lize mace, a jezik joj je veci od celog maceta i drugara pride:heart::heart::heart:

Mislim da je jasno sta sam htela da kazem, pozurite, dok su jos mali, bice to divno drugarstvo:super:
 
Stencima nikada nece pasti na pamet da jure macke sa ciljem da ih ubiju, to je zagarantovano. Trebalo bi samo da uzme neku cica macu koja je navikla na prisustvo pasa, jer vrlo cesto macici, iako su vrlo mali, shishte na pse i plase ih se.
 
Sto pre to bolje. Ja znam za nekoliko porodica koje su imale psa i macku i cesta je pojava da pas obozava svoju macku a da juri macke na ulici.
I ja imam tu kombinaciju ali, na svu srecu, moj pas ne juri tudje macke. Mi smo psa dobili u zimu '99. A 5.oktobra 2000. dobili smo i macku - zivim blizu skupstine i TV pa kada su bacili suzavac krenuo je stampedo kroz moju ulicu. Pored moje zgrade se naslo malo mace iz susednog dvorista (bilo ih je valjda 5-6) i moj zet ga je doneo samo da ga sklonimo dok ne prodje guzva jer smo misili da pas nece biti odusevljen, tj.nismo mogli da predvidimo situaciju. Mace je sklonjeno u kupatilo a pre toga ga je pas malo onjusio. Posto smo tog dana svi dolazili i odlazili i jos svi moguci rodjaci koji su bili u prolazu svracali kod nas pas je bio neverovatno uzbudjen i samo je sve dozivao da dodju u kupatilo i pricao (u bukvallnom smislu samo sto nije progovorio, to su bili glasovi razicitih tonova) i objasnjavao da ima nesto u kupatilu... Tako se rodila neverovatna ljubav i igrali su se i uzivali. Na zalost macka je u junu '01 pala sa terase i povredila jedan presljen, nije bilo spasa morali smo da je uspavamo.
Mesec dana posle toga smo doneli novo mace sa ulice. Njega je pas voleo ali ne toliko kao orvu macku i malo su se igrali.
A 2 godine kasnije smo doneli i mace iz Crne Gore za koje pretpostavljamo da je neko hteo da ubije, to je vec druga prica.To mace (zenkica) je odmah uspostavilo kontankt sa macorom i htelo i sa psom ali pas ni da cuje. U bukvanom smislu reci je ignorisao od kada je usla u kucu i to cini i dan danas.
U medjuvremenu je i taj macor poginuo (isao napolje i auto ga udario) i ostala je samo ta mala mackica iz CG - ona i pas skoro uopste ne obracaju paznju jedan na drugog. Naravno, ostajju sami u kuci, bez ikakvih problema. Nije moj pas agresivan samo je ignorise i nema te ljubavi koju je pruzao prvoj macki. Ali ipak ima situacija kada se udruzuju - to je kada love muvu e to zajedno rade i onda kada krene trka kroz kucu posto je pas preveliki a mackica mao slogirana i nije spretna kao sto bi macke trebao da budu...
 
Moj pas ostaje u stanu sam i po 10 sati .... ne grize nameštaj, ne razbacuje stvari ... navikla je da to vreme odleži i prespava .... E posle nam mast vadi na kašičicu kad dodjemo kući .... prvo šetnja, pa igranje, pa šetnja, pa igranje .... pa tako u krug dok ne popadamo u dubok san :)
 
Znam da mnogi drze psa samog u stanu, nego je ideja da sto vise vremena provodi u igri sa nekom mackicom i sl, manje ce da grize namestaj..:D Naravno, nece biti usamljen toliko. Samo je pitanje: da li ce da se trpe? Mada se nesto za macku ne plasim previse, ona valjda moze lako da pobegne na sto, ormar itd. :D
to ti mislis :lol: ako je takav da voli da ga grize,naci ce vremena i za to :lol:
 

Back
Top