Server: Srbiji receno da ne mora da prizna Kosovo al nek dozvoli njegov ulazak u UN

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.420
Server: Pružena ruka Srbiji
21. maj 2009. | 08:34 | Izvor: B92, Glas Amerike
Vašington -- Boravak potpredsednika SAD u BiH i Srbiji treba da pokaže otvorenost nove američke administracije ka saradnji, ocenjuju pojedini američki analitičari.

Mini balkanska turneja potpredsednika Džozefa Bajdena pokazala je i da Sjedinjene Američke Države nisu u potpunosti zadovoljne ulogom koju u regionu igra Evropska unija, ocenio je u razgovoru za Glas Amerike potpredsednik Vašingtonskog instituta za mir, Danijel Server.

Poruka koju je potpredsednki Bajden doneo srpskim zvaničnicima je da je Kosovo nezavisno, i što pre Srbija prihvati takvu činjenicu, brži će joj biti put integracije u Evropske institucije, rekao je Server.


“Jasno je da Srbija neće priznati Kosovo, može bar da prihvati njegovo članstvo u Generalnoj skupštini, kako bi dala signal Rusiji da više ne blokira Kosovo", ocenio je Server.


Nova administracija Sjedinjenih Američkih Država, prema Serverovim rečima, pokazuje nove spoljnopolitičke prioritete, a među njima je i pružena ruka saradnje sa Srbijom.

Poseta potrpedsednika Bajdena regionu pokazala je i da Sjedinjene Države nisu u potpunosti zadovoljne angažovanjem Evropske Unije u rešavanju problema na Balkanu.

"SAD podstiče evropska angažovanja. To dokazuje i zajednički boravak Solane u Sarajevu", naveo je Server.

Boravkom u Prištini potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džozef Bajden završava mini balkansu turneju koja je počela u utorak posetom Sarajevu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=21&nav_category=11&nav_id=361720

===============================

Ovi Amerikanci izgleda misle da smo mi neki retardirani cobani, budale?
 
Ахахаха.......ПА НИЈЕ ШИЈА НЕГО ВРАТ... па да ли је тај Сервер нормалан п.... му материна да му п........материна она разбојничка...

Али сасвим је могуће ДА СА ТАКВОМ ПРИЧОМ ИЗАЂЕ И ЈЕРЕМИЋ И БОТА... ништа ме од њих не изненађује... једино ме моји Срби изненађују - докле ће трпети...
 
Server je americki lobista i portparol demokrata u Americi vec duze od 10 godina. Ako Server kaze za Radio Glas Amerike da je ovo Bajden rekao Tadicu u Beogradu - onda budite sigurni da jeste. Samo je pitanje sada da li je Tadic pristao na ovo ili ne.

A dobre su im ove floskule o "pruzenoj ruci saradnje" . Pruzili nam ruku sa zahtevom da im se naguzimo .....
 
ja sam na krsti naleteona ovu verziju. ima interesantnih recenica

Server: Budućnost Srbije u EU ipak će zavisiti od Kosova
Blic - Pre 3 sata i 4 minuta

Budućnost Srbije u EU, uprkos svoj retorici, ipak će zavisiti od rešenja kosovskog problema, a najava američkog potpredsednika Džozefa Bajdena da SAD neće insistirati da Beograd prizna Kosova je samo prihvatanje neizbežne činjenice da Srbija to neće uskoro uraditi.

To je za "Glas Amerike" ocenio potpredsednik vašingtonskog Instituta za mir, Danijel Server, koji je dodao da je "veoma važno da Srbija pokaže veću saradnju i uputi snažan signal da će prihvatiti kosovsku državu".

"To može da se učini, recimo, prihvatanjem članstva Kosova u Generalnoj skupštini UN, što ne podrazumeva priznanje nezavisnosti Kosova, ali zahteva da Beograd uputi signal Moskvi da prihvati članstvo Kosova u Generalnoj skupstini", rekao je Server.

Dodao je da svi srpski političari shvataju da je Kosovo faktički nezavisno.


"Ali oni (političari) se očajnicki drže severnog dela Kosova, koje ima većinsku srpsku populaciju i smatraju da imaju neki vid nejasnog suvereniteta nad celim Kosovom, a posebno severnim delom. Mislim da to nije tako", smatra Server.

U tom smislu regionalizacija, odnosno decentralizacija, po Serverovom mišljenju, jeste deo rešenja problema na Balkanu, ali je ne bi trebalo "legitimo koristiti kao izgovor za podelu Kosova, na čemu Beograd radi u pogledu severnog Kosova i srpskih enklava".

"Govoreći o konceptu regionalizacije, Beograd bi trebalo da ima u vidu da bi taj princip mogao da se primeni i u Preševskoj dolini na jugu Srbije, a ako bi Republika Srpska stekla pravo na otcepljenje od BiH, onda zašto ne bi i Sandžak u odnosu na Srbiju", ocenio je Server.

On je rekao da je Bajden svojom posetom uputio poruku da SAD "stvarno žele da prodube saradnju sa Srbijom i da pomognu u rešavanju regionalnih problema", ali je istovremeno izrazio sumnju u spremnost Beograda da "donese kritične odluke da bi unapredio odnose sa SAD".

On je, takođe, izrazio stav da Bajdenova poseta ne podrazumeva ponovno preuzimanje kontrole nad situacijom na Balkanu, već joj je cilj da podstakne i usmeri evropsko angažovanje, "što se ogleda i u činjenici da je sa Bajdenom u Bosni boravio i visoki predstavnik EU, Havijer Solana".

Komentarišući Bajdenovu posetu Sarajevu, Server je rekao da je američki potpredsednik tokom nje vrlo jasno izrazio svoje nestrpljenje i nezadovoljstvo zbog činjenice da BiH nije ostvarila veći napredak".

On je zaključio, da sa druge strane, ni Beograd u " poslednjih par godina, takođe, nije postigao značajniji napredak prema Evropskoj uniji."
 
Server: Pružena ruka Srbiji
21. maj 2009. | 08:34 | Izvor: B92, Glas Amerike

Poruka koju je potpredsednki Bajden doneo srpskim zvaničnicima je da je Kosovo nezavisno, i što pre Srbija prihvati takvu činjenicu, brži će joj biti put integracije u Evropske institucije, rekao je Server.


“Jasno je da Srbija neće priznati Kosovo, može bar da prihvati njegovo članstvo u Generalnoj skupštini, kako bi dala signal Rusiji da više ne blokira Kosovo", ocenio je Server.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=21&nav_category=11&nav_id=361720

===============================

Ovi Amerikanci izgleda misle da smo mi neki retardirani cobani, budale?

Znaci Kosmet je uslov za ulazak u EU.

Naravno da misle,i jesmo generalno cobani i budale.........vidis li ti koliko takvih cobana i budala imas na forumu?

Ljudi nas opusteno okupirali,a retosi se nasli da brane americku okupaciju,ej kao to nam jos i treba?:roll:
 
Ахахаха.......ПА НИЈЕ ШИЈА НЕГО ВРАТ... па да ли је тај Сервер нормалан п.... му материна да му п........материна она разбојничка...

Али сасвим је могуће ДА СА ТАКВОМ ПРИЧОМ ИЗАЂЕ И ЈЕРЕМИЋ И БОТА... ништа ме од њих не изненађује... једино ме моји Срби изненађују - докле ће трпети...

То сам и ја хтела да напишем кад сам видела наслов теме. ;)
 
ma vidite li da pocinje pripremanje naroda na najgore.dosao covek da podseti nasu bratiju da su zaboravili da odrade sve sto je trebalo i da vec kasne,ameri nemaju strpljenja,marionete se kao dvoume.pa mi jos nemamo nacionalnu strategiju mi jos nemamo nacionalni koncenzus oko osnovnih pitanja,poceli smo pravljenje kuce od krova a ne od temelja.
Pa zar nam ne ispiraju mozak svakodnevno o nekim reorganizacijama A NA OSNOVU CEGA vrse reorganizaciju,ako nemamo nacionalni program,na osnovu cega se napravi reorganizacija vojske pre donosenja strategije odbrane pa ko ce da odgovara sto se iz vojske najurise ljudi koji su za vreme bombardovanja dobili ocena NAROCITO SE ISTICE I ISTICE SE a bili na komandnim mestima.
Ma ljudi dokazite mi da gresim molim vas lakse bi mi bilo,verujte priznacu gresku rado ako gresim!!!
 
prodadose nas braca sasvim-prodadose nase banke tudjinu,pa ubedise narod da dize kredite naravno hipotekarne,pa sad pod raznoraznim izgovorima devalvirase dinar i sad kad narod ne moze da vraca i kad dusmani aktiviraju hipoteke cija ce biti SRBIJA gospodo politicari prodadoste nam zemlju dusmanima i tako sad smo mi patriote na tudjem.valjda cu doziveti da vas ovaj napaceni narod pocne kaznjavati kako ste i zasluzili,jer sve ono sto nasi pradedovi ,dedovi i ocevi stvorise i krvlju odbranise vi na prefrigan nacin procerdaste.
 
То сам и ја хтела да напишем кад сам видела наслов теме. ;)

Naslov je debilan, jer Srbija nije u situaciji da dozvoli ili ne uclanjenje kosova u UN , kao sto nije bila u poziciji da spreci integrisanje kosova u MMF , i dalje u sve ostale institucije evropske unije,

Kada dodje vreme , po nekima koji su to tako zacrtali, kosovo ce postati clanica UN, i niko to ne moze da spreci, Tacnije , moze...Kina ili Rusija, ali veliki igraci su uvek nasli nacin da kompenzuju jedni drugima ustupke, pa ce i ovaj puta biti tako.
 
Ja mislim da vi vrtite istu priču evo preko godinu dana kao pokvaren gramofon, a ništa od onog što 'predvidite' se ne dešava. Te Srbija je ucenjena, te šalju se signali, te ovo te ono... :roll:

Žao mi je što vas moram razočarati, ali sadašnja vlast nije izdajnička po pitanju Kosova. Deal with it :(

Ti mora da se javljas iz nekog paralelnog univerzuma jer ovo sto si napisao veze s mozgom nema.
 
Naslov je debilan, jer Srbija nije u situaciji da dozvoli ili ne uclanjenje kosova u UN

Naravno da je u stanju. Priznanjem Kosova od strane Srbije ili slanjem signala o nekakvim "dobrosusedskim odnosima" Srbije i Kosova - Kina, rusija i ostale zemlje ubrzo bi napustile svoje dosadasnje pozicije o nezavisnosti Kosmeta i ono bi ekspresno postalo clanicom UN.
Dakle stav Srbije je izuzetno bitan.
 
Naravno da je u stanju. Priznanjem Kosova od strane Srbije ili slanjem signala o nekakvim "dobrosusedskim odnosima" Srbije i Kosova - Kina, rusija i ostale zemlje ubrzo bi napustile svoje dosadasnje pozicije o nezavisnosti Kosmeta i ono bi ekspresno postalo clanicom UN.
Dakle stav Srbije je izuzetno bitan.


Naravno da je bitan, ali nije i presudan.
Kako rekoh , kada dodje vreme, veliki igraci ce se lako dogovoriti oko toga, I Kina i Rusija imaju sta da traze i dobiju u zamenu za "uzdrzanost" pri glasanju...a imaju i precih interesa od Srbije i Kosova
 
To je za "Glas Amerike" ocenio potpredsednik vašingtonskog Instituta za mir, Danijel Server, koji je dodao da je "veoma važno da Srbija pokaže veću saradnju i uputi snažan signal da će prihvatiti kosovsku državu".

znaci prema vesti sa krstarice ipak se od nas ocekuje da prihvatimo i priznamo siptarsku kvazi narko mafijasku drzavu

Dokle ce ovaj Tadic da laze narod???
 
a evo kako je tadic pricao lovacke price i lagao da je tekao razgovor sa bajdenom z:D

Bajden: Predsedniče, šta ćete sa Kosovom?

Tadić: Srbija nikad neće priznati lažnu državu Kosovo! Mi nećemo odustati od borbe svim diplomatskim sredstvima. Istovremeno, naš cilj je ulazak u EU i od toga nećemo odustati...

Bajden: Okej! Jasna nam je vaša pozicija u vezi sa Kosovom. Mi ne očekujemo, niti tražimo od Srbije da prizna nezavisno Kosovo. Priznanje Kosova nije i neće biti uslov za vaš ulazak u EU i NATO. Važno nam je da Srbija pokaže kooperativnost u vezi sa Kosovom.

maltene tadic je zamalo isamarao bajdena z:D
 
Naslov je debilan, jer Srbija nije u situaciji da dozvoli ili ne uclanjenje kosova u UN , kao sto nije bila u poziciji da spreci integrisanje kosova u MMF , i dalje u sve ostale institucije evropske unije,

Kada dodje vreme , po nekima koji su to tako zacrtali, kosovo ce postati clanica UN, i niko to ne moze da spreci, Tacnije , moze...Kina ili Rusija, ali veliki igraci su uvek nasli nacin da kompenzuju jedni drugima ustupke, pa ce i ovaj puta biti tako.

naslov nije debilan nego je realan i polazi iz onoga sto je Server rekao radiju Voice of America na srpskom

Po Serveru Bajden od Srbije trazi da dozvoli i isto trazi od Rusije prestanak blokade uclanjenja Kosova u UN. Ne moramo da priznamo njegovu nezavisnost al eto trebali bi da pustimo da se uclani u UN z:D

pa ovo samo retard tezak cobanin i budala moze da proguta i prihvati

U danasnjim medjunarodnim odnosima i prema medjunarodnom pravu nezavisne su samo one drzave koje su clanice UN
 

Back
Top