hocu da gradim kucu a ne znam nista :P

Ako ta kuća ima 1.000 kvadrata onda je moguće...a možda je dunđerska dnevnica u Albaniji 100e :think:

1200 kvadrata. I vise mi dosadi da pricam da nisam iz albanije , Slucajnoo pri registracije ona se nasla :) moracu da se javim medatoru da mi izmeni to .Jer nema opcija naknadne izmene.
I jos nesto ko zeli plac od 4 ara u Novom Pazaru za 20.000e neka se javi . Put ,voda,struja obezbedjeni. jeste da je brdo ali danasnji BAGERI su cudo.:lol::lol:
 
Dođi kod nas u Srem.Mitrovicu, za 55.000 kupi vilu u centru grada (sa lokalima) lokale izdaj, oni će ti pokrivati troškove (struju,vodu,telefon) a 20 000 ti ostaje da napraviš svadbu koja se pamti.:D

p.s. kuću kupi na svoje ime PRE braka jer kad se budeš razvodio, pa ti žena bude tražila pola kuće pošto je navodno "bračna tekovina", samo sudu pokažeš datum ugovora o kupovini kuće.:per:
 
Ako mislis da gradis,a ne da kupis kucu,prvo obezbedi plac i prikljucke.To moras da uradis pa ma ko da ti gtadi kucu,preduzimac ili ti sam.Ako nije tajna,u kom gradu zivis,gde treba da se gradi kuca?

zivim u bg-u.........a dao bih 25.000 za plac....i 40.000 za kucu.....a 10.000 da mi ostane da vodim zenu negde na bahame da vodimo ljubav po ceo dan...10 dana.....i da pijemo koktelcice....

e da...nemam ni devojku.......... :PPPpppPPPpppPP

ako imas neku drugaricu sa lepim nogama javi heheheheheh

ili neka clanica sa foruma!
 
zivim u bg-u.........a dao bih 25.000 za plac....i 40.000 za kucu.....a 10.000 da mi ostane da vodim zenu negde na bahame da vodimo ljubav po ceo dan...10 dana.....i da pijemo koktelcice....

e da...nemam ni devojku.......... :PPPpppPPPpppPP

ako imas neku drugaricu sa lepim nogama javi heheheheheh

ili neka clanica sa foruma!

Daj ti meni lepo 25.000 da je tebi nađem devojku jedinicu koja ima i plac i kuću, 10.000 potroši na svadbu (neka komšije crknu) a 40.000 sakri (bele pare za crne dane):per:
 
Pozdrav svima.
Ja isto planiram da kupim plac i da pravim kucu.
Prvo sam hteo neki plac blize gradu, ali kada sam se raspitao da nema plac ispod 7000 po aru,
sada trazim nesto udaljeno 3,4,5 km od grada. Kod nas da bi dobio dozvolu za gradnju moras
da imas minimalno 4ara. Za dozvole i prikljucke za vodu i struju treba oko 5000e. Tako da sad ne znam
ni sam sta da radim.
 
zivim u bg-u.........a dao bih 25.000 za plac....i 40.000 za kucu.....a 10.000 da mi ostane da vodim zenu negde na bahame da vodimo ljubav po ceo dan...10 dana.....i da pijemo koktelcice....

e da...nemam ni devojku.......... :PPPpppPPPpppPP

ako imas neku drugaricu sa lepim nogama javi heheheheheh

ili neka clanica sa foruma!

Za plac u BG-u nemas pare,znaci okolina.Kad to obezbedis mozes da razmisljas o gradnji kuce.Prvo plac,pa posle razmisljaj.
 
Pozdrav svima.
Ja isto planiram da kupim plac i da pravim kucu.
Prvo sam hteo neki plac blize gradu, ali kada sam se raspitao da nema plac ispod 7000 po aru,
sada trazim nesto udaljeno 3,4,5 km od grada. Kod nas da bi dobio dozvolu za gradnju moras
da imas minimalno 4ara. Za dozvole i prikljucke za vodu i struju treba oko 5000e. Tako da sad ne znam
ni sam sta da radim.

Dodji u Novi Pazar da zivis Imam plac 4.5 ara. Do puta voda struja sve obezbedjeno 20.000e
Jes da je strana Ali kada bager zavrsi posao imas extra plac. :per::per:
 
Pozdrav svima.
Ja isto planiram da kupim plac i da pravim kucu.
Prvo sam hteo neki plac blize gradu, ali kada sam se raspitao da nema plac ispod 7000 po aru,
sada trazim nesto udaljeno 3,4,5 km od grada. Kod nas da bi dobio dozvolu za gradnju moras
da imas minimalno 4ara. Za dozvole i prikljucke za vodu i struju treba oko 5000e. Tako da sad ne znam
ni sam sta da radim.

4ara je minimum za stambene zgrade sa vise stanova a ne za porodicnu kucu!
 
a sta znaci od 350 e do 450 e ...da li je moguce da toliko mogu da omase sa materijalom da je razlika do 10 hiljada evra?

@Mirko_212
kako mislis da za plac u BG-u nemam dovoljno para...evo video sam u mirijevu za 7.000 ar x 3 ara,koliko treba najmanje to je= 21.000.....ima za toliko i u ledinama...a ima i u kumodrazu...mislim,tako sam cuo ...nije 100 % provereno....
 
a sta znaci od 350 e do 450 e ...da li je moguce da toliko mogu da omase sa materijalom da je razlika do 10 hiljada evra?

@Mirko_212
kako mislis da za plac u BG-u nemam dovoljno para...evo video sam u mirijevu za 7.000 ar x 3 ara,koliko treba najmanje to je= 21.000.....ima za toliko i u ledinama...a ima i u kumodrazu...mislim,tako sam cuo ...nije 100 % provereno....

Mirijevo nije grad,na to sam mislio,vec neko predgradje.ja bih pre trazio negde u okolini Borce,rekao sam vec razlog.Ali zasto da ne i u Mirijevu,sve je to blizu.Sa parama koje imas mozes da napravis lepu kucu,samo moras da vodis racuna i ne zuris.nemas razloga za zurbu,obezbedi plac pa polako,ne moras da juris banke i kredite,to je velika prednost.Kad budes imao plac,onda se javi,mozda ti budu korisni moji saveti.Srecno,pametno razmisljas.:super:
 
1200 kvadrata. I vise mi dosadi da pricam da nisam iz albanije , Slucajnoo pri registracije ona se nasla :) moracu da se javim medatoru da mi izmeni to .Jer nema opcija naknadne izmene.
I jos nesto ko zeli plac od 4 ara u Novom Pazaru za 20.000e neka se javi . Put ,voda,struja obezbedjeni. jeste da je brdo ali danasnji BAGERI su cudo.:lol::lol:
alo, ovde medator :)
korisnički profil (gore levo), pa izmeni svoje podatke;)
 
teško je praviti kuću a ne znati ništa o gradnji,šta je serklaž,anker,razlika u blokovima,cigla,kako se pravi beton,malter,temelj,stubovi,zidanje,malterisanje,kako se uzima vagres za ploču,šta je lastavica,uvođenje vode i struje,drvenarija,odnosno pvc,kupovati polovan materijal,da ili ne i koji itd,itd,jednostavno osuđen si na preduzimača i ne znam kako ćeš da prođeš
 
teško je praviti kuću a ne znati ništa o gradnji,šta je serklaž,anker,razlika u blokovima,cigla,kako se pravi beton,malter,temelj,stubovi,zidanje,malterisanje,kako se uzima vagres za ploču,šta je lastavica,uvođenje vode i struje,drvenarija,odnosno pvc,kupovati polovan materijal,da ili ne i koji itd,itd,jednostavno osuđen si na preduzimača i ne znam kako ćeš da prođeš

Ko ima gotov novac i ume makar malo da razmislja,preduzimac mu ne treba,bacanje para za jednu kucu.Sve sto si nabrojao zna jedan nepismeni Crnotravac u 16g zivota.Covek ne zna da napravi automobil,ali moze veoma uspesno da ga vozi i zna koji valja a koji ne.To su bajke.Ako hoces da gradis kucu,moras da imas plac,preveden i zaveden.posle moze da se prica.Nije lako napraviti kucu,ali sa gorovim parama nije ni tesko!
 
Ko ima gotov novac i ume makar malo da razmislja,preduzimac mu ne treba,bacanje para za jednu kucu.Sve sto si nabrojao zna jedan nepismeni Crnotravac u 16g zivota.Covek ne zna da napravi automobil,ali moze veoma uspesno da ga vozi i zna koji valja a koji ne.To su bajke.Ako hoces da gradis kucu,moras da imas plac,preveden i zaveden.posle moze da se prica.Nije lako napraviti kucu,ali sa gorovim parama nije ni tesko!

Potpisujem.Sa prvom ide malo teže...sledeću ćeš sam da gradiš uz dva-tri fizikalca na dnevnicu.Meni ostao nezavršen sprat i ne pada mi na pamet da bacam pare na preduzimače.
 
mene sad zanimaju te dozvole oko placa....

sta je sve potrebno da se ima?
i da li moram da angazujem advokata za to?

Osnovno je da se prvo raspitaš da li je dozvoljena gradnja i možeš li plac da uknjižiš na svoje ime.Kad to odradiš predaješ za urbanističku dozvolu.Sad je procedura pojednostavljena i završavaš na jednom šalteru.Kad sam ja vadio dozvolu napravio sam solidnu kilometražu po raznim šalterima.I vreme čekanja je dosta skraćeno.Papirologija mi je izašla oko 10.000e sa komunalijama i projektom.Ali to zavisi od grada.Sve u svemu...ne bacaj pare na advokata ako je imovinski sve čisto.:ok:
 
Osnovno je da se prvo raspitaš da li je dozvoljena gradnja i možeš li plac da uknjižiš na svoje ime.Kad to odradiš predaješ za urbanističku dozvolu.Sad je procedura pojednostavljena i završavaš na jednom šalteru.Kad sam ja vadio dozvolu napravio sam solidnu kilometražu po raznim šalterima.I vreme čekanja je dosta skraćeno.Papirologija mi je izašla oko 10.000e sa komunalijama i projektom.Ali to zavisi od grada.Sve u svemu...ne bacaj pare na advokata ako je imovinski sve čisto.:ok:

kako da se raspitam da li je dozvoljena gradnja i da li moze da se uknjizi? kod komsije ili?
:) mislim zezam se malo..ali ajde malo preciznosti!

i sta znaci komunalije i projekat 10.000 evra...jel to prikljucak za struju i vodu? projekat znam sta je!
 

Back
Top