VARALICE

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Malo sutra

Komesar EU Žak Baro neće predložiti Srbiju za stavljanje na belu šengen listu. Da li će zbog obmanjivanja građana odgovarati Božidar Đelić i ostali političari koji su „proricali“ ulazak u EU

Thumb_0401tanjugcopy.jpg


BEOGRAD - Godinu dana pošto je predsedniku Srbije Borisu Tadiću i potpredsedniku Vlade Božidaru Đeliću predao „Mapu puta za Srbiju“, komesar EU Žak Baro spreman je da za pozitivnu šengen listu predloži samo Makedoniju. Ova činjenica razljutila je srpski državni vrh, ali i postavila pitanje opravdanosti licitiranja datumima o viznoj liberalizaciji, u čemu je u prethodnih 365 dana prednjačio upravo Đelić.
Potpredsednik SRS Dragan Todorović smatra da nije iznenađujuća vest da neće uskoro doći do vizne liberalizacije, što je bilo jedno od glavnih predizbornih obećanja vlasti. On tvrdi da su pojedini političari u Srbiji svesno obmanjivali javnost.


- Tu, pre svega, mislim na Dinkića, Đelića i Tadića, koji su građanima Srbije govorili o raznim povlasticama koje će dobiti samo da bi ispunili sve uslove koje im daje EU. U pitanju je zapravo pritisak na Srbiju da se odrekne Kosova. I kada budemo ispunili sve uslove, ni tada nas neće hteti. Kome će trebati obogaljena zemlja, bolesnik na samrti - poručuje Todorović.

Za poslanika DSS Radeta Obradovića mogućnost odlaganja stavljanja Srbije na belu šengensku listu jeste dokaz politike uslovljavanja od strane EU.

- Čak je i predsednik Srbije rekao da treba da se prestane s licitiranjem. Očigledno je da su oni ovo znali pre nego što su i objavili u javnosti - kaže Obradović.

Poslanik LDP Zoran Ostojić postavlja pitanje zašto Srbija sporo napreduje ka EU, ali odgovor još uvek nije dobio.
- Teškoće Srbije na putu vizne liberalizacije za mene nisu novost. Moguće da je u pitanju kvalitet naših pasoša, ili broj pasoša izdatih Albancima. Ili je možda u pitanju primena nekih zakona bitnih za viznu liberalizaciju, kao što su Zakon o zabrani diskriminacije i antikorupcijski zakoni. To su sve mogući elementi zbog kojih Srbija posrće - smatra Ostojić i napominje da Srbija jeste donela ove zakone, ali da se oni očigledno ne primenjuju.

Predsednik Odbora za evropske integracije Skupštine Srbije Laslo Varga, s druge strane, kaže da izjava evropskog komesara nije drugačija od ranijih. Varga takođe ukazuje na činjenicu da se moraju sačekati izbori za Evropski parlament.

- Nadam se da su informacije koje u ovom trenutku dolaze iz EU, zvanične ili nezvanične, posledica činjenice da se od 4. do 7. jula održavaju izbori u EU. Kada se oni završe, kao i kad prođu izbori u Nemačkoj zakazani za jesen, verujem da će pitanje vizne liberalizacije biti rešeno - zaključuje Varga.

DAČIĆ: SVE PO PLANU
Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić kaže za Kurir da informacija da će samo Makedonija dobiti zeleno svetlo za slobodno putovanje u zemlje zapadne Evrope nije tačna.
- Lično sam telefonom razgovarao s Pjerom Mirelom, direktorom Direkcije za zapadni Balkan u Evropskoj komisiji. Sve ide tokom koji smo se dogovorili - ističe Dačić.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-19-05-2009/malo-sutra
 
Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić kaže za Kurir da informacija da će samo Makedonija dobiti zeleno svetlo za slobodno putovanje u zemlje zapadne Evrope nije tačna.
- Lično sam telefonom razgovarao s Pjerom Mirelom, direktorom Direkcije za zapadni Balkan u Evropskoj komisiji. Sve ide tokom koji smo se dogovorili - ističe Dačić.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-19-05-2009/malo-sutra
Evo komentarisao ti je demokrata
 
Ја нисам ни за 'апшење, ни за суђење ни за робијање ни за убијање... ЈЕДИНО САМ за БАТИНЕ... и то добре батине треба неки у овој земљи да добију и до краја живота за забрану бављења било којим јавним послом............
 
Obmanjuju nas jos od vremena Milosevica,pa cak i od raspada SFRJ.......isti ovi......samo sto su im lazi shodno sa moci koju imaju sve vece i vece,i tajace dok im narod veruje.

U stvari,ni narod im ne veruje,samo sto su zapadni igraci.......i zato im se moze.
 
Izdavanje pasosa Kosovskim Albancima i Srbima u Republici Srpskoj! Problem je jasno definisan i saopsten, naravno nasi politicari nisu taj problem ni pomenuli nego to moramo da cujemo iz Brisela. Znaci problem je veoma logican, resenje naravno ne mogu doneti u Briselu vec to moramo uraditi mi. Jednostavnom uredbom da pravo na pasos imaju samo gradjani Srbije sa mestom boravka (proverenim) u Srbiji, i problem je resen. Ali, ne zasto bi mi resavali problem, lakse je kriviti Brisel i ne raditi nista, takodje nasi politicari i vecina kriminalaca i bogatih pojedinaca nema nikakvih problema sa dobijanjem viza i putovanjima. A i ovako bi ostali gradjani postali malo vise Evropljani a to nikom od vladajuce garniture ne odgovara. Hajde samo da se ne pravimo ludi, znamo problem i znamo da moramo mi biti ti koji ce ga resiti, i? Prestanite da trazite krivca vec pocnite da trazite resenja!!!
 
Izdavanje pasosa Kosovskim Albancima i Srbima u Republici Srpskoj! Problem je jasno definisan i saopsten, naravno nasi politicari nisu taj problem ni pomenuli nego to moramo da cujemo iz Brisela. Znaci problem je veoma logican, resenje naravno ne mogu doneti u Briselu vec to moramo uraditi mi. Jednostavnom uredbom da pravo na pasos imaju samo gradjani Srbije sa mestom boravka (proverenim) u Srbiji, i problem je resen. Ali, ne zasto bi mi resavali problem, lakse je kriviti Brisel i ne raditi nista, takodje nasi politicari i vecina kriminalaca i bogatih pojedinaca nema nikakvih problema sa dobijanjem viza i putovanjima. A i ovako bi ostali gradjani postali malo vise Evropljani a to nikom od vladajuce garniture ne odgovara. Hajde samo da se ne pravimo ludi, znamo problem i znamo da moramo mi biti ti koji ce ga resiti, i? Prestanite da trazite krivca vec pocnite da trazite resenja!!!

druze to su samo izgovori

ni hrvati nemaju biometrijske pasose i njihove pasose nosi gomila ljudi koji uopste ne zive u hrvatskoj pa to nije problem.

jednostavno kad neko hoce da te odyebe uvek ce da ti izmisli neki razlog
 
druze to su samo izgovori

ni hrvati nemaju biometrijske pasose i njihove pasose nosi gomila ljudi koji uopste ne zive u hrvatskoj pa to nije problem.

jednostavno kad neko hoce da te odyebe uvek ce da ti izmisli neki razlog

vidi verujem ja da je to izgovor,ali hajde prvo nek se lepo kaze sta mi sve treba da uradimo pa kad to sve uradimo onda nek nas ne puste...a ne ovako mislim
velika vecina srbije to nece ni koristiti ali je lep osecaj da mozes da sednes u kola i odes gde god hoces...smesno je da svi ovde koji putuju uglavnom su se snasli za sengen,a mali broj onih koji nemaju za too jedno putovanje u grcku godisnje izvadi preko agencije,ali problem je u tome da ne mozes stalno zbog necega,problem je da nas nasi lazu da nece da kazu zbog toga i toga i to i to treba da se uradi vec sve kao kisa oko kragujevca...i sve kao svi su drugi krivi samo mi nismo mi sve radimo ispravno,malo sutra
 

Back
Top