Конузин: Русија није алтернатива ЕУ

Ramms+ein

Zainteresovan član
Poruka
374
http://www.blic.rs/politika.php?id=93103

Citat
Konuzin: Evropska integracija važna za Srbiju
Autor: Beta | 18.05.2009. - 14:12

Ruski ambasador u Beogradu Aleksandar Konuzin rekao je danas da rusko-srpski odnosi nisu alternativa odnosima Srbije i EU i obratno, da se Rusija ne protivi evropskoj perspektivi Srbije ali da Srbija treba da nastavi da neguje odnose sa Rusijom.

"Odnosi Rusije i Srbije i Srbije i EU nisu alternativa... Nemamo ništa protiv evropske perspektive Srbije", rekao je Konuzin na međunarodnoj konferenciji o odnosima Srbije i EU u Institutu za međunarodnu politiku i privredu.
Konuzin je rekao da je na Srbiji da utvrđuje svoje prioritete, da je kao jedan od prioriteta odredila integaraciju u EU, ali i da je Beograd jasno stavio do znanja da je prioritet i "očuvanje najboljih odnosa sa Rusijom".
On je dodao da "ne treba kvariti odnose sa starim prijateljima zbog novih prijatelja" i ocenio da svi mogu biti prijatelji i da imaju koristi od saradnje, odnosno da se može naći formula da svi budu zadovoljni.
Ukazao je da Rusija ne vidi nikakve razloge protiv pridruživanja Srbije EU, veća samo razloge koji idu u prilog tome.
Konuzin je podsetio i na obim privredne i energetske saradnje Srbije i Rusije, ocenivši da će ruska ulaganja pomoći Srbiji u prevazilaženju posledica ekonomske krize.
Dodao je da bi sporazum o ukidanju viza za građane Srbije koji putuju u Rusiju trebalo da stupi na snagu u junu što će, kako je ocenio, posebno biti korisno za privredu.
Direktorka Kancelarija za evorpske integracije Vlade Srbije Milica Delević je rekla na konferenciji da je integracija u EU strateški cilj Srbije i ocenila da uticaj ekonomske krize na taj proces neće biti presudan.

Pomoćnik ministra spoljnih poslova Marina Jovićević rekla je da je Vlada Srbije posvećena evorpskim integracijama i da je stav vlade da je Srbija ispunila političke kriterijume u saradnji s Haškim tribunalom.
Jovićevićeva je izrazila nadu da će ove godine biti ostvaren napredak u procesu ratifikacije Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju i viznoj liberalizaciji.
Dodala je da je zaštita teritorijalnog integriteta i suvereniteta prioritet Srbije, kao i da Srbija ulaže značajne napore u oblasti regionalne saradnje.
Predstavnik delegacije Evropske komisije u Srbiji Tomas Njoki (Thomas Gnočhi) ocenio je da nakon prošlogodišnjih izbora u Srbiji postoji konsenzus među političkim snagama o evropskoj integraciji zemlje.
Njoki je dodao da su u Srbiji ostvarene mnoge reforme, posebno u ispunjavnaju uslova za viznu liberalizaciju.
Naveo je da kriza ne sme biti izgovor za usporavanje reformi i podsetio da Evropska komisija planira direktnu pomoć budžetu Srbije u iznosu od 100 miliona dolara.
On je dodao da EU poklanja veliku pažnju odnosima sa susedima, da proširenje "nije deo problema već deo rešenja" i da se evropska integracija pokazala kao efikasan odgovor na ekonomsku krizu.

"Бог је високо, а Русија далеко"

Свети Петар Цетињски

Јасно је да се Срби коначно морају окренути само својим интересима, никада не запостављати добре односе са једном силом каква је Русија, али све државне капацитете подредити потпуној реформи друштва и приближавању, односно прикључењу Европској унији, нашем природном окружењу.

Дакле, драге моје порусице и драги моји еурофанатици знајте, увек постоји трећи пут - који намеће само српски (и ничији други) интерес.
 
http://www.blic.rs/politika.php?id=93103



"Бог је високо, а Русија далеко"

Свети Петар Цетињски

Јасно је да се Срби коначно морају окренути само својим интересима, никада не запостављати добре односе са једном силом каква је Русија, али све државне капацитете подредити потпуној реформи друштва и приближавању, односно прикључењу Европској унији, нашем природном окружењу.

Дакле, драге моје порусице и драги моји еурофанатици знајте, увек постоји трећи пут - који намеће само српски (и ничији други) интерес.

Slusaj tebra ,ovde oni koji misle sa onim sta nose na ramenima odavno to pricaju i pisu......drago mi je da i jedan SNS-c poceinje isto ili slicno razmisljati...samo ne znam kako ce na ovo tvoje reagovati tvoji stranacki Djuka,Coa,Bilja i ostatak ekipe,s´obzirom da znam sta je recimo Djuka pisao i pricao pre samo godinu dana....:think::think:
 
Ово је прежвакано сто пута. Русија није империјалсита па да одређује пут другима уколико се непосредно не угрожава њен интерес, нити мисли да је корисно да се Србија изолује од запада. Када евроспке интеграције дођу у колизију са статусом Космета, члнаством у НАТОу и немогућношћу усвајања Лисабонског уговора, Срби ће схватити да су на ничијој земљи, а не у оквиру некакве ''уједињене Европе''(познатог ли термина).
 
Rammastein ne kaze ti meni jednu jako bitnu stvar. Kakav je tvoj stav povodom Nato-a?
Treba li Srbija da udje u Nato ili ne?

Ниси ме ни питао.

За сада (данас и у скорије време) не. Треба јачати војску колико год је то могуће, активно учествовати у Партнерству за мир, убрзати процес професионализације исте.
НАТО нам (за разлику од ЕУ) није неопходан, уосталом шест држава чланица Уније, није у војном савезу.
 
http://www.blic.rs/politika.php?id=93103



"Бог је високо, а Русија далеко"

Свети Петар Цетињски

Јасно је да се Срби коначно морају окренути само својим интересима, никада не запостављати добре односе са једном силом каква је Русија, али све државне капацитете подредити потпуној реформи друштва и приближавању, односно прикључењу Европској унији, нашем природном окружењу.

Дакле, драге моје порусице и драги моји еурофанатици знајте, увек постоји трећи пут - који намеће само српски (и ничији други) интерес.

лепо си то срочио,још само да нас та ЕУ није бомбардовала,и уводила ембарго од 10 година па да ти поверујем, о косову да не причам...свуда се прича о интеграцијама,само се србија дезинтегрише!:evil::evil: е па не може тако,зашто еу не заштити србе на косову?нападају их као да су терористи!
 
лепо си то срочио,још само да нас та ЕУ није бомбардовала,и уводила ембарго од 10 година па да ти поверујем, о косову да не причам...свуда се прича о интеграцијама,само се србија дезинтегрише!:evil::evil: е па не може тако,зашто еу не заштити србе на косову?нападају их као да су терористи!


Па баш зато и треба повлачити мудре потезе.
Уколико не желиш да сутра у неком другом крају Србије, малтретирају Србе као терористе или да нам се понове бомбе и санкције мораш водити далеко озбиљнију, флексибилнију политику.
 
Па баш зато и треба повлачити мудре потезе.
Уколико не желиш да сутра у неком другом крају Србије, малтретирају Србе као терористе или да нам се понове бомбе и санкције мораш водити далеко озбиљнију, флексибилнију политику.

озбиљнију политику у којој те уцењују да признаш нестанак републике српске и признаш исламску наркоманску државу косово ради имагинарних интеграција које ће доћи можда за 10 година?до 2020 србија ће имати око 5 милиона људи,идеалан простор за насељавање турака из анадолије који само чекају:rtfm:
 
озбиљнију политику у којој те уцењују да признаш нестанак републике српске и признаш исламску наркоманску државу косово ради имагинарних интеграција које ће доћи можда за 10 година?до 2020 србија ће имати око 5 милиона људи,идеалан простор за насељавање турака из анадолије који само чекају:rtfm:


Не. Постоје границе које се никада не смеју прећи. Из Брисела још увек није стигао услов (а никада и неће) везан за укидање Српске или признавање Космета. Србија нема превише маневарског простора, остане ли предуго ван Уније прети јој унутрашњи немир, а чланство у истој и није толико битно колико реформа друштва или приступни фондови које чланство доноси. То да ли ћемо и када ући у Унију, зависи делом и од бриселских бирократа, али далеко више од нас. Питање је да ли смо ми спремни да мењамо навике, усвајамо и примењујемо законске регулативе, радимо пет дана као црнци, а два живимо као белци, очистимо се од системских ствари попут корупције или најразличитијих видова криминала.
 
Не. Постоје границе које се никада не смеју прећи. Из Брисела још увек није стигао услов (а никада и неће) везан за укидање Српске или признавање Космета. Србија нема превише маневарског простора, остане ли предуго ван Уније прети јој унутрашњи немир, а чланство у истој и није толико битно колико реформа друштва или приступни фондови које чланство доноси. То да ли ћемо и када ући у Унију, зависи делом и од бриселских бирократа, али далеко више од нас. Питање је да ли смо ми спремни да мењамо навике, усвајамо и примењујемо законске регулативе, радимо пет дана као црнци, а два живимо као белци, очистимо се од системских ствари попут корупције или најразличитијих видова криминала.

1 то је јасно и врапцима на грани шта се спрема не треба бити много паметан
2 слажем се,већ се покреће влашко питање од стране румуна
3 зависи од тога кад ухапсимо младића а то је вероватно никад јер је човек у москви и боле га кобаја шта прича влада
 
UNATO ne bi smali da udjemo nikako . To bi bilo ko da smo se prikljucili 3 rajhu 1944 godine u jesen .
A sto se tice EU , oni nece da nas prime . Sta god radili , i kako god se ponasali . Pogotovo nece da prime Srbiju u sadasnjim granicama . Projekat nezavisne Vojvodine je Nemacki projekat .
Ja cak mislim da i ne treba da idemo bas po svaku cenu . Pbzirom da je od 2000 Srbija strasno pokradena te da nam privreda katastrofalno stoji , verujem da tamo nemo sta da trazimo .
Pa ne ide se golog dupeta medju pijane Turke . Zna se cemu to vodi .
 
UNATO ne bi smali da udjemo nikako . To bi bilo ko da smo se prikljucili 3 rajhu 1944 godine u jesen .
A sto se tice EU , oni nece da nas prime . Sta god radili , i kako god se ponasali . Pogotovo nece da prime Srbiju u sadasnjim granicama . Projekat nezavisne Vojvodine je Nemacki projekat .
Ja cak mislim da i ne treba da idemo bas po svaku cenu . Pbzirom da je od 2000 Srbija strasno pokradena te da nam privreda katastrofalno stoji , verujem da tamo nemo sta da trazimo .
Pa ne ide se golog dupeta medju pijane Turke . Zna se cemu to vodi .

ово је отприлике суштина,ако неко мисли да треба да распродамо све фирме странцима да би шатро наши радници имали посао,то је ретардирано и смешно и зна се куда води:rtfm: тоталан нестанак српске нације и распарчавање земље
 
1 то је јасно и врапцима на грани шта се спрема не треба бити много паметан

Јасно је да ЕУ жели избегавање било каквих оружаних сукоба на Балкану. Због тога страхују од сецесије Српске, зато и већина земаља Уније признаје независност Космета. Ситуација јесте лоше, али на нама је да се потрудимо да то колико год је могуће променимо. Унија нам никада не би поставила такав услов попут признавања Космета, јер ни у њој самој не постоји консензус по датом питању.

2 слажем се,већ се покреће влашко питање од стране румуна

Ето, а Румуни су у далеко повољнијој политичкој ситуацији од нас.

3 зависи од тога кад ухапсимо младића а то је вероватно никад јер је човек у москви и боле га кобаја шта прича влада

Не буди наиван. Као да МИ-6 или БНД немају податке о његовом пребивалишту, само чекају (за њих) повољан тренутак.

ово је отприлике суштина,ако неко мисли да треба да распродамо све фирме странцима да би шатро наши радници имали посао,то је ретардирано и смешно и зна се куда води тоталан нестанак српске нације и распарчавање земље

Продаја фирми странцима је неопходна, али не на овај начин. Ми без страног капитала не можемо, али исти сигурно не можемо привући док год су нам државни органи у стању у ком су.

А та прича како нас зла Унија не воли и неће, су само изговори неспособних режимлија којима баш одговара ово стање.
 
Poslednja izmena:
Јасно је да ЕУ жели избегавање било каквих оружаних сукоба на Балкану. Због тога страхују од сецесије Српске, зато и већина земаља Уније признаје независност Космета. Ситуација јесте лоше, али на нама је да се потрудимо да то колико год је могуће променимо. Унија нам никада не би поставила такав услов попут признавања Космета, јер ни у њој самој не постоји консензус по датом питању.



Ето, а Румуни су у далеко повољнијој политичкој ситуацији од нас.



Не буди наиван. Као да МИ-6 или БНД немају податке о његовом пребивалишту, само чекају (за њих) повољан тренутак.



Продаја фирми странцима је неопходна, али не на овај начин. Ми без страног капитала не можемо, али исти сигурно не можемо привући док год су нам државни органи у стању у ком су.

А та прича како нас зла Унија не воли и неће, су само изговори неспособних режимлија којима баш одговара ово стање.

1 еу не одговарају сукоби,али америци одговарају
2 ако је младић у русији,вероватно је под заштитом ФСБ,може ми6 да се слика
 
Не. Постоје границе које се никада не смеју прећи. Из Брисела још увек није стигао услов (а никада и неће) везан за укидање Српске или признавање Космета. Србија нема превише маневарског простора, остане ли предуго ван Уније прети јој унутрашњи немир, а чланство у истој и није толико битно колико реформа друштва или приступни фондови које чланство доноси. То да ли ћемо и када ући у Унију, зависи делом и од бриселских бирократа, али далеко више од нас. Питање је да ли смо ми спремни да мењамо навике, усвајамо и примењујемо законске регулативе, радимо пет дана као црнци, а два живимо као белци, очистимо се од системских ствари попут корупције или најразличитијих видова криминала.
И то би отприлике било то. :ok:
Мада, мислим да мало више зависи ипак од - њих.
 
@ramms+er
Rumunijea je od uvek u boljoj politickoj sitruaciji od nas . Od 19 veka , pa do danas .
Firme i te kako nije bilo neophodno prodavati . Strani kapital je mogao da dodje i kreditno , pa da se firme koje vrede pokrenu . Naravno ne sve . Neke je azaista trebalo prodati , ali vecinu ne . Slovenci nisu prodali godovo nista . i sta im fali . 50 posto francuske industrije je u rukama Franciske drzave . Ni njima ne fali bog zna sta ...
EU m je m,, verujem propala firma , i promenice svon oblik . Zapravo mislim da se ceo soistem menja svuda u sveto , no zxivi bili , pa videli .
U svakom slicaju , EU ne prima nove clanove .
 
1 еу не одговарају сукоби,али америци одговарају
2 ако је младић у русији,вероватно је под заштитом ФСБ,може ми6 да се слика

1) Тачно. И како време буде пролазило, тако ће све више слабити осовина Вашингтон-Лондон-Париз, а јачати Москва-Берлин-Париз.

2) Тешко ми је да поверујем у његов боравак у Русији.
 
Rusija pod odredjenim uslovima moze da razmotri pitanje priznavanja Kosova, kaze ruski predsednik Putin, a javlja Izraelska novina Haaretz.

http://www.haaretz.co.il/

nije da sam razumeo link, ali sam siguran da ce vecina zemalja pod odredjenim uslovima razmotriti to pitanje. ako izuzmemo srbiju, jedino mislim da cipar [ako je uopste on bitan] nece. cak verujem da ce pre srbija priznati kosovo od te "velesile"
 
1) Тачно. И како време буде пролазило, тако ће све више слабити осовина Вашингтон-Лондон-Париз, а јачати Москва-Берлин-Париз.

2) Тешко ми је да поверујем у његов боравак у Русији.


то је врло вероватно:mrgreen:
 
Rumunijea je od uvek u boljoj politickoj sitruaciji od nas . Od 19 veka , pa do danas .
Firme i te kako nije bilo neophodno prodavati . Strani kapital je mogao da dodje i kreditno , pa da se firme koje vrede pokrenu . Naravno ne sve . Neke je azaista trebalo prodati , ali vecinu ne . Slovenci nisu prodali godovo nista . i sta im fali . 50 posto francuske industrije je u rukama Franciske drzave . Ni njima ne fali bog zna sta ...

Да, али ми смо у тако лошој ситуацији да тешко можемо утицати на диктиране услове. Него је проблем у томе што смо ми овде на снази имали дивљу приватизацију, која је донела и дивљи капитализам.

EU m je m,, verujem propala firma , i promenice svon oblik . Zapravo mislim da se ceo soistem menja svuda u sveto , no zxivi bili , pa videli .
U svakom slicaju , EU ne prima nove clanove .

Наравно да се ЕУ и сама мења и то коренито. То ће успорити примање нових чланица лаи не и зауставити, требају њима и преостале државе Балкана (сем Турске наравно), а имају они своје разлоге зашто.
 
Rusija pod odredjenim uslovima moze da razmotri pitanje priznavanja Kosova, kaze ruski predsednik Putin, a javlja Izraelska novina Haaretz.

http://www.haaretz.co.il/

רה"מ, אמר אובמה כי בכוונתו להציג היוזמה בחודש הבא בקהיר והיא צפויה לקרוא למדינות ערב לבצ צעדים מידיים לקראת ישראל רה"מ, אמר אובמה כי בכוונתו להציג היוזמה בח

Овде још пише да ће Путинов приоритет бити одузмање Војводине Србији јер према најновијим извештајима КГБа Војводина лежи на огромниим залихама нафте и гаса.
 
Овде још пише да ће Путинов приоритет бити одузмање Војводине Србији јер према најновијим извештајима КГБа Војводина лежи на огромниим залихама нафте и гаса.

јес ти нормалан,што би узимали војводину кад могу да имају целу србију?:think:
 
јес ти нормалан,што би узимали војводину кад могу да имају целу србију?:think:

Не интересују Русе Срби, они нас виде као непријатеље, њих интересује само нафта и енергенти и плодне житнице Војводине. Лепо сам вам написао јевресјки превод у коме је очигледно да Путин жели да уништи Србију.
 
Не интересују Русе Срби, они нас виде као непријатеље, њих интересује само нафта и енергенти и плодне житнице Војводине. Лепо сам вам написао јевресјки превод у коме је очигледно да Путин жели да уништи Србију.

па има ли неко ко не жели да уништи србију?:eek:
 

Back
Top