Alternativna i indie pop/rock scena u Srbiji i regionu

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Poštovanje muzičarima i ljubiteljima muzike.
Sramota me je priznati da je moje poznavanje underground rok muzičke scene u Srbiji i regionu skoro pa nepostojeće.
Sa jedne strane, ta pojava nije nimalo začuđujuća s obzirom da sam van zemlje većinu vremena, a i kada sam tamo mejnstim mediji posvećuju veoma malu pažnju svemu što nije afirmisano.
Ipak, u eri Interneta, kada je čitav svet na jedan klik udaljenosti ovi moji izgovori gube na težini. Internet je uopšte omogućio da se razvije ta takozvana indie scena (ne samo u rok muzici) svuda na svetu i time je, po meni, ova muzička decenija daleko kvalitetnija od predhodne, no to je pre svega lično mišljenje, stoga može biti predmet kritike.

Avaj, otvaram ovu temu ne bi li je videlo par ljudi kojima je, kao meni, traženje nove muzike strast i ne bi li svoje iskopine ljubazno podelili, na čemu bih im bio vrlo zahvalan.
Da li u Beogradu, Zagrebu, Ljubljani, Novom Sadu, Sarajevu i ostalim centrima postoje bar bledi naslednici kolosa kao što su onomad bili Šarlo Akrobata, Azra, Idoli, Električni Orgazam, Haustor, Buldožer itd?

Postavljajte linkove ka You Tube-u, sajtovima tih bendova, sajtovima takvih zajednica i slično.
Iskreno se nadam da će tema bar malo uroditi plodom.
 
Posto je good_neighbour postavio snimke domacih alternativnih bendova,ja cu malo da se pozabavim nasim komsijama iz regiona

Area(Skoplje)



Gretta(Zagreb)



Indigo(Split)



Mandrili(Rijeka)



Morso(Rijeka)



Noxin(Hrvatsko zagorje)



Quasarr(Rijeka)



Ramirez(Zagreb)



Skroz(Sarajevo)



Stage(Slavonski Brod)



Svadbas(Zagreb)



The Hendikeps(Zaprešić)



Pink Studio(Zagreb)



I da dodam jos neke domace alternativne bendove:D


Autopark(Beograd)



Goribor(Bor)



Euforia(Beograd)



Petrol(Beograd)



Svi na pod(Beograd)



Virvel(Beograd)



Vrooom(Beograd)

 
Poslednja izmena:
haj_ho_lec_gou! baš na ovu alternativu mislim. Sjajno! Ovaj spot od Repetitora sam čak i video negde na nekoj emisiji i oduševio se i pesmom i spotom, ali to je bilo usput, tako da nisam zapamtio ni izviđača ni pesmu.

Hvala ti mnogo :)

Nadam se da ćeš kačiti još stvari

Ne znam zasto nisam nastavio... :rumenko:

Sjajne stvari je postavio Neozbiljni pesimista ;)
Goribor i Virvel je najbolje sto imamo da ponudimo danas, cini mi se.

Evo jos nekih dela na koje treba obratiti paznju:






...
 
Oooou.
Pretpostavljam da cu ponoviti neka imena ;)
No, shvatite to kao dodatni kredibilitet njima i kao jednu preporuku vise!
Ono sto meni najvise prija su: Petrol, Goribor, Consecration, zatim (nedavno otkriveni - :sramise: ) Virvel...
Tu je zanimljivi kantautor koga nije na odmet ispratiti (izvanvremena) - zagrade su u sklopu imena :lol:
Repetitor su "nosioci" novog zvuka (talasa?) i takodje su zanimljivi...
/Ne znam kada ce novi album vise?/
Inje je electropop bend koji mi je zapao za oko -iliti uvo- na kompilaciji "Dark tribute to Lepa Brena", savrsenstvo nastalo iz sprdnje :lol:
 
Oooou.
Pretpostavljam da cu ponoviti neka imena ;)
No, shvatite to kao dodatni kredibilitet njima i kao jednu preporuku vise!
Ono sto meni najvise prija su: Petrol, Goribor, Consecration, zatim (nedavno otkriveni - :sramise: ) Virvel...
Tu je zanimljivi kantautor koga nije na odmet ispratiti (izvanvremena) - zagrade su u sklopu imena :lol:
Repetitor su "nosioci" novog zvuka (talasa?) i takodje su zanimljivi...
/Ne znam kada ce novi album vise?/
Inje je electropop bend koji mi je zapao za oko -iliti uvo- na kompilaciji "Dark tribute to Lepa Brena", savrsenstvo nastalo iz sprdnje :lol:

Trebalo bi sto cesce da se sprdaju.
Skoro su uradili i 8-bitsku verziju pesme Danas,
opet iz sprdnje reklo bi se, a ispala je verovatno
najbolja domaca elektro traka.
 
@User Friendly
Postujem muzicki ukus, ali kanim da tim bendovima nije mesto ovde :lol:

vis ti datum kad je to postavljeno? Ako ti smeta trazi od moderatora da izbrisu,ja to ne mogu da editujem,jer se mogu samo editovati postovi stari jedan dan! A i postavljeno ima veze sa alternativom u pichku materinu. :lol: Morali ste da probudite temu,sada se stidim onog sto sam pisao!
 

Back
Top