Oštećena dva srpska autobusa u Benkovcu

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Nepoznate osobe oštetile su dva parkirana autobusa srpskih registarskih tablica u centru Benkovca, saopštila je danas zadarska policija

Prema policijskom izveštaju, na autobusu marke "DAF" beogradskih registarskih oznaka u noći između subote i nedelje kamenom je oštećen lim pa je na karoseriji vidljivo udubljenje, a na drugom autobusu iste marke i rumskih registarskih oznaka kamenom je razbijeno bočno staklo.

Procenjeno je da je na oba autobusa naneta šteta od oko 8.000 kuna (oko 1.100 evra), a policija je protiv nepoznatih počinilaca podnela predlog za pokretanje kaznenog postupka.

Autobusi su bili parkirani u centru Benkovca i pretpostavlja se da su njima hrvatski državljani srpske nacionalnosti doputovali na lokalne izbore, koji se danas održavaju u Hrvatskoj.

Policijska uprava Zadra potvrdila je da je na šire područje Zadra tokom subote i nedelje stiglo 30-ak autobusa iz Srbije kojima su došli hrvatski građani srpske nacionalnosti na glasanje.

Većina glasača došla je na područje Donjeg Srba, Gračaca, Benkovca i drugih naselja u okolici Zadra, a deo glasača je, prema pretpostavkama policije, stigao i ličnim automobilima, ali njihov tačan broj još nije poznat.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=65390&sectionId=37
 
Pa nema tu nista nenotrmalnuo , cudno i nesvakiodasnje . Cak mislim da je to potpuno fer .

Sve su ti Srbi mogli da saznaju o Hrvatima , a ipak idu tamo . Ono sto cudi , to jest zaprapascuje , sto su vozaci zivi . Ne bi bilo ni cudno ni neobicno da nisu , a i to bi bilo i niomalno i fer .

Normalan i zddrav Srbin , ne treba da ide u Hrvatsku , bez artiljeriske pripreme , a obzirom da je Hrvatska sad deo NATO , a mi Strbi smo najveci neprijatelji Rusije , tako nesto nije moguce.
Znaci , tamo ne treba ici .
 
Иначе они други крвати су питоми ...
Pitomiji su.
BiH Hrvati i Dalmatinci su najdivljiji.
Ово само брђани хоће да покваре предстојећу туристичку сезону ...

Ne, nego Hercegovci su poznati kao najveci srbomrsci. Pa Glavas je poreklom Hercegovac, kao i Ante Pavelic. Ustastvo se najbolje primilo u Hercegovini. Stvarno ne znam zasto je taj narod toliko nacionalisticki opredeljen.
 

Back
Top