Epidemija Variole u beogradu 70'ih ..moguc tajni bioloski rat?

Koliko ja znam, ebola je nastala od virusa "Margdburg" ili obratno, ne mogu se setiti tacno...davno sam citao to.
Bilo bi lepo da neko upuceniji doda ili ispravi moj post.

I Marburg spada u isto familiju kao Ebola virus, imaju istu strukturu samo razlicita antitela. Prvo su oba virusa bila klasifikovana kao filovirus, al su kasnije promenili odluku, pa sada imas Marburg viruse i Ebola viruse...
 
Mislim da je chovechanstvo sasvim lepo funkcionisalo milenijumima i bez vakcinacija.
O tom shta ja mislim ne zelim da raspravljam ovde, verujem da se da naslutiti .
Volim da cujem one koji mozda znaju i hoce da kazu ponesto.

Pazi ovako, virusi su postojali hiljadama godina u rikverc. Obicna prehlada je ubijala milione ljudi do sada, takodje i kuga, kolera, velike boginje... Moj prijateljski savet je da malko smanjis te teorije zavere... A za tvoju informaciju, u srednjem veku, zivotni vek coveka je bio oko 35-40godina, znaci duplo kraci nego sto je sada...
 
Buudala je u pravu.

markons82 pogledaj temu: http://forum.krstarica.com/threads/308895

Pazi, ovde nije rec o 19-20veku i vremenu kada je medicina malko napredovala. Ovde je rec o vremenu kada su ljude lecili demencije busenjem glave, kada su ti ekstremitete odsecali bez anestezije, pa ako prezivis po onda jos samo da prezivis i to da ne zapatis neku sepsu ili sta vec.
Zaista mi nije jasno kako mozete da tvrdite da bez uzimanja lekova imas iste sanse da prezivis. Ja iskreno sumnjam da imas. Jednim delom zbog toga sto se "medikamentima" sluze i plemena negde duboku u Amazonskim sumama, jedina razlika je sto su ti medikamenti "svezi" a ovi koje mi koristimo njihovi derivati, ili vestacki stvoreni da bi imali isti efekat. Davno su ljudi ( moderni ) izgubili vezu sa prirodom, pa ako nismo u stanju da se sami alecimo, putem lekova koje nam priroda pruza, ne vidim nista lose da koristim lekove velikih farmaceutskih kompanija. Al evo, bas me zanima dal ces svoje malo detence, kada dobije prve boginje, zauske, ili neku drugu bolest, ostaviti u krevetcu da prelezi i ojaca imunitet, dok ce mu za to vreme baba kuvati caj....
 
Upravo tako sam prelezao i stvorio imunitet .I moji rodjaci prijatelji svi koje znam.
Smatram zlocinom protiv moje dece to shto sam zakonski bio prinudjen da ih vodim na vakcinaciju.
Razni skotovi razne malverzacije vrshe .
Nisam ovde da bih tebe ubedjivao u moje glediste ali ga navodim kao svedocanstvo vremena kad je ljudima ostavljano da sami izaberu i odluce o svojoj sudbini vezano za imunizaciju. Moja deca nazalost nisu dobila tu sansu.
O ispravnosti navedenog mozda cemo se ukoro uveriti ,prognoze su sumorne.
 
Moj deda je ziveo 92, majchin deda 96 ,zabelezheno .Ostali oko 80.
Njihovi "stari" , kako su oni govorili, su bili josh dugovecniji.
Zashto da verujem nekom proseku koji se odnosi na gradsko stanovnishtvo zapadne Evrope i uzimam ga kao tacan kad moje poreklo demantuje i prosek podize za duplo?
Umirali u ratovima, trovanjima hranom, epidemijama.
Ne prihvatam taj prosek kao validan narochito ako je zvanichan.
Molim vas da ne uzimate Evropski zivotni vek kao merilo jer josh su poznatiji dugovechni ludi u Aziji.
Opet mozemo na dve strane o tome a potpuno je irelevantno .

Ono shto jeste po mom mishljenju bitno je da sve skupa vodi ka uvodjenju ushnih markica ili obaveznog zhigosanja.
Zhivi bili pa videli.
 
Poslednja izmena:
Evidentno je da je zivotni vek coveka produzen sa probojem medicine, tj nauke.
Mislim, samo slepac moze da ne vidi to...

Kaa sam doziveo traumu tela, u onim nesretnim okolnostima, trebao sam iskrvariti. Da sam bio od shoka sposoban da podvezem ranu, crko bi od sepse.

Ipak, naucnici, sa svojom savremenom naukom, su mi produzili zivotni vek...

A onda imao 25 god... :(
 
U svojoj potrebi da ti kontriram umal se upustih u novu uzaludnu prepirku.
Zivi duze krace, nije sad toliko vazno.
Sta je sa nezavisnoshcu pojedinca?
Moj predak koji je prelezao malariju i razmnozio se je meni kao potomku dao shansu da ako je prezivim stvorim dalje sposobnog potomka .
Shta sad radimo?
Proizvodimo populaciju sposobnu da opstane samo uz redovne medicinske i farmaceutske intervencije.

U mom dvorishtu imamo dve vreste pilitja . Jedni su tovni i drzim ih u kavezu hranim 45 dana i svakog dana dodajem gotovoj smeshi za ishranu antibiotike i ostale dzidzimidze.
Druga grupa su divljani koje su izlegle i izvele kvochke.
E vidish ti spavaju na drvetu ,kisnu, jedu travke i bube,teshko se hvataju i imaju tvrdje meso.
 
Ok to..ali da se vezem za tvoj prethodni post u odnosu na moj...da su ljudi umirali mnogo mladje nego danas.

Opet ponavljam...
Ja sam trebao umreti da nije bilo savremene nauke, tj medicinara.

Ljudi pre 100 godina, koji nisu imali tu srecu da uzivaju u blagodetima nauke, zvanicne nauke, su umirali zarad recimo preloma noge...
A moj slucaj je bio itekako slozeniji.....
I zahvaljujuci "masonskoj nauci, Drakonskoj imperiji nad zemljanima" ja zivim i dalje...
 
Veruj meni su spasli zivot 78. a mogu reci i sad u Junu i josh uvek to rade.
Nije moj cilj osporiti naucna dostignuca.
Problem nastaje kad se moja nacija proglasi od strane sive eminencije za pokusnog pacova.

Dugo vec nije radjena fluorografija pluca onim putujucim autobus laboratorijama.
Neverujem da vecina vas i zna o chemu pricam.
Pre dve tri godine nekom je opet palo na pamet da testira ljude u cilju ranijeg otkrivanja bolesti .
U mom selu je neshto kasnije chetvoro mladih ljudi umrlo od kancera pluca.
Sve to moze i ne mora da bude vazno koliko fakat da su im pozivi za fluorografijsko snimanje stigli poput poziva za mobilizaciju , sa napomenom da su obavezni da se odazovu.

Medicinari kao zanatlije mi i ne smetaju toliko mada su chesto kasapi korumpirani ,nek oproste oni malobrojni divni ljudi medju njima, koliko istrazivachi , beskrupulozni materjalisti koji ljudske zivote izlazu raznim agensima i eksperimentishu chesto i bez znanja zrtve pacijenta.
Sve to spleteno sa izjavama ljudi koji argumentovano ukazuju na elementarnu nelogichnost ovakvih radnji izaziva nepoverenje ne prema medicini u totalu vec prema konkretno WHO koji pomenuh i nekih interesnih grupacija u cije postojanje niko ne sumnja.

Sizhe svog gledanja na temu sam dao u prichi o pilitjima iz mog dvorishta # 64.
 
Eeee, toooo.
Na to se misli kad se pomenu ovce u ovim nashim prichama.
Sale ,bruka je kako smo tupi.
Daju nam loptu i puste nas u dvorishte.
Daju nam RNR ili RAP music shto je isti q shto i FOLK ENTERTAINMENT,filmove, internet druzenje.
Seti se Atomaca; "Oni sto dolaze za nama".
Dozvolili mi nismo nishta ,prave su pobili odavno a mi smo potomci oportunista, tovnih, malo ojachani evolutivnim promenama.
Selekcija traje od faraona ili josh i ranije.
Ne krivim nikoga, probam da provedem pad pevajuci.
 
Poslednja izmena:
Hm,kao sto pise u naslovu...
Svi su kao ovce u ovoj zemlji upijali domace filmove kao nekakvu prostu razonodu za nemislece bice,statijaznam...
A cinjenica je da su filmovi kao sto su Davitelj vs.davitelj&VariolaVera sve samo ne zabava za prostake...Tamosnji reditelji dobrano intelektualistickoga kova snimali su ostre obzervacije o stanju u tadasnjem ili vecito istome drustvu,namenjene promucurnom gledaocu,izvan konteksta sredine...ali ne vredi bacatti bisere,kao sto izreka kaze,dosao je potom potpuni raspad,Zikina dinastija, tkz.'godine raspleta',kao sto je u nasim filmovima crnog talasa ne neki dubok nacin- i prizivano...:(
Elem,film vezan za temu nosi istu potku koju je isplela tadasnja birokratija: kleti virus u SFRJ uneo je hodza Ibrahim Hoti pri povratku u meku,ali danas pojedini imaju razloga za sumnju u ovo...Procitajte vise u linku ispod,pa onda sta ko misli ili ischaprka dalje u tom smeru,neka napise.:)bu!:cool:
http://forum.burek.com/variola-vera-35-godina-posle-t206883.html



Gluposti! Taj Turčin koji je doneo virus u našu zemlju prvo se obratio za pomoć u čačanskoj bolnici, moja baba i tetka su bile sa njim u čekaonici. Čovek je bio na hadžiluku, zakačio virus i doneo ga ovde, u tome se sastoji sva zavera
 
I ?
Shta im se dogodilo ?
Kako se to protivi tezi da je prava zavera lezala u uvodjenju obaveze vakcinacije?
Kako se to protivi tezi da je kinematografija tog vremena skrivajuci se iza povrshinske horor komichne vanjshtine suptilno ukazivala na pozadinu problema, manipulisanje ljudskim strahovima sa ciljem ukidanja sloboda.
Uostalom svako na svoj nachin posmatra ,zakljuchuje i dela. To nam ,zasad, ne mogu uzeti .:bye:


Dobar je i onaj film "Profesionalac":bye:
 
Gledajte ljudi...
Prvo da kažem da mi je drago što ide jedna normalna rasprava.
:lol:
Manipulacija je bilo i biće.
Podaci o ljudskom vijeku su nepouzdani,priče da se tad i tad živjelo toliko i toliko nemaju puno podrške,pa tu su i uništeni dokumenti,ili nisu ni vođeni negdje...
Srednji vijek je obilježila KUGA,inače ne bi se živjelo tako kratko.
Danas recimo Aboridžini ili Bušmani žive oko 45 godina,ali zbog torture bijele rase koja ima SVE resusrse,pa su ljudi neuhranjeni i VAKCINISANI nekim shitovima.
Da se vratim na donošenje virusa...
Pa svake godine neko donese malariju ili nešto.Široka je tema,ima tu patogensot virusa,je li airborne(prenošenje vazduhom),ili prođe kao egipatska trčkalica... :per:
Moji preci su imali 10 ili više djece,svi su živjeli u prosjeku sa obe strane familije oko 100 godina,naravno ne računam poginule u ratovima i one koje je odnijela bolest za koju tada nije bilo uslova da se liječi(opet,uglavniom u RATOVIMA)...
Najstarija sestra mog pokojnog dede ima 98 godina i savršeno je zdrava.
Selekcija možda i traje,ali ode to u politiku,filozofiju itd...
Poenta je da se biološki ratovi VODE i danas,pa šta bre mislite da su kravlja ludila,pileće i svinjske gripe,a tek AIDS...
Ma odoh bre na pivo... Live your life,don't worry, be ready! :mrgreen:
 
Slazem se sa TNH koji se slozio sa mojim mishljenjem tako shto ga je ponovio kao svoj stav.
Ochigledno nije prochitao predhodne postove, il se malo pravi....

Drazesno je kad u jednoj rechenici izrazi sumnju
Selekcija možda i traje,ali ode to u politiku,filozofiju itd...

U sledecoj tvrdnju naglashenu velikim slovima

Poenta je da se biološki ratovi VODE i danas,pa šta bre mislite da su kravlja ludila,pileće i svinjske gripe,a tek AIDS...

I onda trijumfalno ode na pivo.E, car si, svaka ti chast.:super:

Sad bi te ja pito ako se ne ljutish na mene,sta bi imo da nam kazesh oko tog kravljeg ludila svinjskog i pileceg gripa?
Ko su ti zlikovci koji, sudeci po tom shto pishesh ,izmishljaju i pushtaju ovakve grozote na napatjeni narod?

Zavera postoji?

Zavera ne postoji?

WHO je tuzena sa osnovom,po tvom mishljenju?

WHO je neduzna?

Smatram da jeste legitimno da povremeno dodjesh na temu i istresesh svoj stav bez osvrta na neke vec rechene stvari ali bih voleo da se ukljuchish u razgovor obzirom da si rekao da ti je drago shto se vodi jedna normalna rasprava.
Pozdrav i ne zameri mi na mojim napadima ipak je ovo samo internet forum.
 

Back
Top