Ribolovacke dozvole

ACAPN87

Obećava
Poruka
66
Posto uskoro planiram da skoknem na nekih par dana do Bovanskog ili Srebrnog jezera, a nemam dozvolu jer mi se ne isplati da je uzimam za 5-10 izlazaka godisnje na vodu, zanima me kako stoje cene za dnevnu dozvolu npr. na Bovanskom jezeru? Ja sam pre par godina bio na Srebrnom jezeru, bila je to neka organizovana grupa, i niko, ama bash niko nije imao nikakvu dozvolu, pa ne znam ni da li treba dozvola za srebrno jezero.
 
Na srebarnom jezeru su učestale kontole i ako imaš žarku želju da pecaš na njemu dozvola ti je potrebne. Ribočuvari su tolerantni i neće ti pisati prijavu, ali ćeš morati da spakuješ instrumente. Ovo sam imao prilike da vidim prošle godine na samoj brani. Dnevne dozvole neznam pošta su, ali kad stigneš na jezero možeš se raspitati odmah u startu kod onog kioska koji prodaje mamce i opremu, a i ribočuvarska slušba ti je tu blizu.
 
Ako ti treba za 5-10 izlazaka onda ti se NE isplati kupovati dnevne svaki put,najbolje je da pitas svoje prodavce dozvola (ako si iz PN onda je to Silver Lake konzorcijum sto znaci da ti dodatna dozvola za Srebrno jezero i ne treba) a ako si pak negde drugde kupio svoju dozvolu,vidi sa svojima da li i oni imaju ugovor sa ovima po kojima ako imas dozvolu za jedno podrucje,dozvolu da drugo kupujes upola cene (npr Srbija centar je 4800 dinkica sto znaci da bi te kostala 2400 dinkica)!
Pozdrav :cool:
 

Back
Top