Vatikan

_Krang_

Domaćin
Poruka
3.752
442px-emblem_of_the_papacy_sesm.png



U drugoj polovini 8 veka nove ere, kralj Franaka, Pipin Mali, pun nade i hrabrosti, osokoljen zaštitom svetog duha, zaputio se u Italiju, rešen da Langobarde olakša balasta života na jednoj istoj teritoriji i da ih oslobodi stresa i muke profanog života. Langobardi su sami krivi, niko ih nije bio po ušima da prisvajaju tudje i da odjednom, ti nomadi žele državu. A teritorija, ni manje ni više, tudja.
Pripojivši ravenski egzarhat, neotesani Langobardi su pripretili i samom arhiepiskopu rimskom, iliti Papi i time prizvali gnev božji na sebe. Pipin je kaznio Langobade a kao zahvalnost Papi, što je poslao duha svetog da brani Pipina od langobardskog oružja, poklonio mu je čitav ravenski egzarhat i naravno, ostavio mu Rim.
Tako je nastala “Papska država” 756 godine nove ere. Papska država, kao i svaka druga država, imala je svoje uspone i padove…Papa je ponekad saradjivao, ponekad naredjivao a ponekad slušao. Za takvo stanje stvari krivi su vladari moćnih evropskih monarhija, medju kojima se povremeno javljala crna ovca, koja se odmetnula od “puta i pastira božjeg”, i neretko su takvim ljudima razne nehrišćanske stvari padale napamet. Recimo, Heinrichu IV je palo napamet da sam postavlja biskupe u svom carstvu…kao da on zna nešto o Bogu, pozivu biskupa, i težini koju biskup nosi na svojim plećima…zato je prošao tako kako je prošao…završio je na kolenima, moleći Papu za oproštaj. Sreća je njegova da je Papa milostiv, jer i Bog je milostiv, te mu je progledano kroz prste. Ipak, ima i svetlih primera. Jedan od francuskih kraljeva, je toliko gotivio Papu da ga je smestio u svoj letnjikovac… No, Papa se ipak vratio u Rim, što bi se reklo “na svoje”.
Tužna sudbina je zadesila papsku državu negde oko 1860 godine. Bezbožna vladajuća garnitura Sardinije oduzima skoro dve trećine papske države. Bezbožnici su išli tako daleko da su zauzeli i Rim na juriš…posle dugih i iscrpljuljućih pregovora, zaključen je takozvani lateranski sporazum, gde se ova priča srećno završava. Papa ponovo dobija svoju državu - Vatikan dobija nezavisnost, povlašćen status, kao i posebne finansijske povlastice.
Vatikanom upravlja Papa, koga bira savet kardinala i izbor je doživotan. Papa vlada apsolutistički, budući da ima sudsku, izvršnu a nadasve i iznad svega legitimnu vlast. Papa upravlja preko Rimske kurije a ta dva entiteta čine celinu koja se zove Sveta stolica.
Vatikan se nalazi u centru Rima, oivičen je zidinama, koje štite Papu od bezbožnika,a zidine se završavaju trgom Sv. Petra i sofisticiranom kolonadom Lorenza Berninia gde nastupa “ulica pomirenja”. Papu čuva čuvena ”Švajcarska garda”, osnovana 1506 godine za vreme Pape Julija II (poznat pod nadimkom “strašni Papa”). Garda se sastoji od 110 pripadnika, koji brinu za sigurnost Svetog Oca, čuvaju njegovu rezidenciju i protokolarno služe kao svečana garda.
Pored verskog i političkog, Vatikan je i mesto velikog kulturnog značaja. Zdanja kao što su bazilika Sv. Petra i Sikstinska kapela sadrže dela velikih umetnika – Berninija, Rafaela, Mikelandjela… Vatikanska biblioteka je, kako kažu, jedna on najopremljenijih na svetu. Ipak, ona u sebi nosi i dozu mistike zahvaljuljući Vatikanskoj tajnoj biblioteci. Ova arhiva najvise golica maštu, kako učenjaka, tako i običnog sveta. Tamo su navodno zapisane najveće tajne o poreklu čoveka, planete zemlje i univerzuma, koje bi, (prema nekim tumačenjima) ako bi se obelodanile odvele čovečanstvo u kolektivno ludilo…i zbog toga su pod ključem. Budući da je ovo srpski forum, valjalo bi napomenuti i to da je tamo zapisana i “Istina o Srbima”. Tamo su spisi koji dokazuju da su Srbi najstariji narod(Božji narod), a neki tvrde da tamo piše i da su Srbi došli sa planete Sirius. Bilo kako bilo, Papa je ultra zanimljivo zanimanje, gledano iz tog ugla, jer je okružen više nego zanimljivim štivom koje, ne sumnjam, revnosno iščitava.

Neke od knjiga (ne one iz tajne biblioteke) možete naći ovde : http://www.vaticanlibrary.va

Maštu ljudi takodje golica i Vatikanska riznica za koju se , kao i za biblioteku, priča da je jedna od najopremljenijih na svetu.
Veoma lep i nezaobilazan deo Vatikana je i vatikanska bašta, koja sadrži zdanja iz srednjeg veka, renesanse, baroka, gde takodje vidimo “potpise” vrhunskih umetnika. Meni je lično zanimljiv lavirint kraj koga je zasadjen autentični kedar iz Libana, poznat još iz antičkog doba kao vrlo cenjeno drvo. Blizu tog lavirinta je i maslinovo drvo koje je poklon države Izrael.

Trg Sv. Petra
st-peter.jpg



Vatikanska bašta
vaticano1.jpg



Vatikanska biblioteka
40-1.jpg
 
Dragi diskutanti, sta vi mislite o ovom svetom mestu ?
Da li ste posetili Vatikan, da li imate zelju da jednog dana odete tamo ?

Ja nisam naveo sve religijsko-politicko-arhitektonsko-kulturno-istorijske aspekte, ostavio sam prostora za diskusiju.
Ako znate neke zanimljivosti iz istorije papske drzave i Vatikana, neke zanimljivosti o zivotu raznih Papa, njihove zgode i nezgode….pisite.
Mozda neka dela nastala u Vatikanu koja bi ste toplo preporucili diskutantima ?
Naravno, slobodni ste da pisete i o misterijama vezanim za Vatikan, misticnim simbolima, cuvenim vatikanskim lagumima…. Samo napred.

Posto smo blizu ekumenizma, red je da se upoznamo sa religijskim centrom rimokatolicke crkve. A tamo zaista ima sta da se vidi.
 
Poslednja izmena:
А јел смемо да причамо о гробљима деце у Ватикану, деце коју су убили или абортирали римокатолички бискупи и калуђерице? Ја сам то чуо из уста познатог православног свештеника СПЦ на једном предавању, дакле није измишљотина, а он је угледан човек и проучавао је Ватикан.
 
А јел смемо да причамо о гробљима деце у Ватикану, деце коју су убили или абортирали римокатолички бискупи и калуђерице? Ја сам то чуо из уста познатог православног свештеника СПЦ на једном предавању, дакле није измишљотина, а он је угледан човек и проучавао је Ватикан.

Naravno, pa rekao sam da ste slobodni da pisete sta god ima veze sa Vatikanom...istorija, arhitektura, misterije... bilo bi ok da navedes od koga si cuo ali ako ne zelis, i to je u redu.

Jedino ne bih voleo da vidim one kilometarske copy/paste tekstove...to je tako monotono i dosadno.
 
Да појасним мало. Римокатолички не само бискупи и калуђерице него и свештеници живе (боље рећи дали су завет да тако живе) у целибату (безбрачно) али између себе имају секс понекад, понеко од њих, па се онда дете роди у тајности и после рођења се убије и сахрани тајно у Ватикану, у тим тајним лагумима које помињеш. Ето то је рекао угледни београдски свештеник СПЦ а ја га чуо уживо пре неку годину, који је цео свој животни век провео држећи разна предавања и борећи се за Христову веру, морал и чистоту живота људи.
 
Да појасним мало. Римокатолички не само бискупи и калуђерице него и свештеници живе (боље рећи дали су завет да тако живе) у целибату (безбрачно) али између себе имају секс понекад, понеко од њих, па се онда дете роди у тајности и после рођења се убије и сахрани тајно у Ватикану, у тим тајним лагумима које помињеш. Ето то је рекао угледни београдски свештеник СПЦ а ја га чуо уживо пре неку годину, који је цео свој животни век провео држећи разна предавања и борећи се за Христову веру, морал и чистоту живота људи.

Ja sam isto to čula od protestantskog propovednika, a ima i knjiga na tu temu koju je pisao bivši jezuita, koji je napustio taj red kad je saznao za ta ritualna ubistva dece.:sad2:
 
Naravno, pa rekao sam da ste slobodni da pisete sta god ima veze sa Vatikanom...istorija, arhitektura, misterije... bilo bi ok da navedes od koga si cuo ali ako ne zelis, i to je u redu.

Jedino ne bih voleo da vidim one kilometarske copy/paste tekstove...to je tako monotono i dosadno.
Па не бих сад баш да наводим име тог познатог свештеника СПЦ, зна га цео Београд и Србија, активан је у јавности већ 20-так година, често гостује и на ТВ и говори за новине, држи православна предавања. Плашим се да би га неко могао замрзети због овога. Није толико важно ко је рекао, али ако узмемо чињеницу да многи римокатолички свештеници широм света тајно имају жене и децу (у Аустрији сам то лично чуо од угледних римокатоличких верника да половина свештеника у Аустрији има тајно жене и децу), да су многи педофили (например мог друга је једном приликом римокатолички свештеник почео да мази по бутини), итд. онда није чудно ни ово за дечија гробља у Ватикану.
 
Да појасним мало. Римокатолички не само бискупи и калуђерице него и свештеници живе (боље рећи дали су завет да тако живе) у целибату (безбрачно) али између себе имају секс понекад, понеко од њих, па се онда дете роди у тајности и после рођења се убије и сахрани тајно у Ватикану, у тим тајним лагумима које помињеш. Ето то је рекао угледни београдски свештеник СПЦ а ја га чуо уживо пре неку годину, који је цео свој животни век провео држећи разна предавања и борећи се за Христову веру, морал и чистоту живота људи.

Da, verujem da je bilo sexa.
Jedino mi je malo cudno da oni pojma nemaju o kontroli radjanja. Jos su drevni Egipcani znali kako zena zatrudni i koje su preventivne mere za sprecavanje nezeljene trudnoce.
Zbog toga mi je malo cudno, ali nije iskljuceno. Jos nesto me zanima.
Kako je taj svestenik SPC dosao do tih podataka ako pristup lagumima ima samo elita Vatikana ?
 
Da, verujem da je bilo sexa.
Jedino mi je malo cudno da oni pojma nemaju o kontroli radjanja. Jos su drevni Egipcani znali kako zena zatrudni i koje su preventivne mere za sprecavanje nezeljene trudnoce.
Zbog toga mi je malo cudno, ali nije iskljuceno. Jos nesto me zanima.
Kako je taj svestenik SPC dosao do tih podataka ako pristup lagumima ima samo elita Vatikana ?

Pa Irinej se tamo školovao,pa valjda zna za lagume, možda je i on učestvovao u žrtvovanju dece Semiramidi :roll:
 
Pa Irinej se tamo školovao,pa valjda zna za lagume, možda je i on učestvovao u žrtvovanju dece Semiramidi :roll:
Не само Иринеј, него и митрополит Амфилохије (садашњи заменик паријарха) и владика Артемије и друге владике СПЦ су се школовали тамо, и често тамо путују на састанке нарочито Иринеј и Игњатије (који су вероватно тајни бискупи јер им је папа поклонио бискупске прстене које он даје само својим бискупима), владика шабачки Лаврентије је неколико пута био у Ватикану у љубио руку папи, постављали смо више пута линк за тај видео клип на ЈуТјубу. Тако да та ватиканска елита (кардинали) и епископи и патријарси званичних православних "Цркви" нису далеко једни од других, често се састају, друже, заједно моле, договарају, тако да и размењују тајне.
 
Не само Иринеј, него и митрополит Амфилохије (садашњи заменик паријарха) и владика Артемије и друге владике СПЦ су се школовали тамо, и често тамо путују на састанке нарочито Иринеј и Игњатије (који су вероватно тајни бискупи јер им је папа поклонио бискупске прстене које он даје само својим бискупима), владика шабачки Лаврентије је неколико пута био у Ватикану у љубио руку папи, постављали смо више пута линк за тај видео клип на ЈуТјубу. Тако да та ватиканска елита (кардинали) и епископи и патријарси званичних православних "Цркви" нису далеко једни од других, често се састају, друже, заједно моле, договарају, тако да и размењују тајне.
A el si siguran da se ne seksaju? :think:
 
Nimrod je bio majstor rata i čarobnjak, veštac. Pod njegovim vođstvom se razvijala astrologija. On je takođe utemeljio belo i crno čarobnjaštvo - magiju. Bio je nazvan Moloh. Žrtve Molohu su bile neobične. Bog je uspostavio životinjske žrtve kao simbol koji će ukazivati na žrtvu nevinog Božjeg Sina, a Semiramida je objavila da je boginja i zahtevala je da joj se žrtvuju deca. Na dečja prsa je urezivan znak krsta i vađeno im je srce. Semiramida je bila utelovljenje zla. Jedan od Nojevih sinova, Sem, koji je još živeo, ubio je Nimroda, da načini kraj ovoj okultnoj praksi. Ali, narod je plakao za Nimrodom. Njihov heroj je bio mrtav. Sotona je upotrebio Nimrodovu smrt u svoju korist. Semiramida je proglasila Nimroda za boga i nazvala ga je 'Baal' - bog Sunca, dok je za sebe uzela simbol meseca. Zahtevala je da bude obožavan. Onda je zatrudnela, tvrdeći da je još devica. Rodila je sina i prozvala ga Tamuz, govoreći svakome da je Nimrod reinkarniran. Semiramida je tvrdila da se duh božji inkarnirao u njoj kao majci. Ona je tvrdila za sebe da je božanska devica - majka, tako da se njen kip na kojem drži malog sina - boga, pojavio svuda. Semiramida je tvrdila da je Tamuz njihov spasitelj.
Ovo će Sotona koristiti i u budućnosti, da zavede milione. On je ovo pripremao i za prvi Isusov dolazak.
 
Ja sam evanđeoska hrišćanaka, a deca se ritualno žrtvuju Semiramidi- Velikoj Majci, vavilonskoj boginji koju katolici poistovećuju sa Djevicom Marijom. sva deca su udavljena, urezan im je krst na prsima i prekrštene su im ruke na grudima. opatice tvrde da su ih na taj način poslale da budu božiji anđeli.:sad2:
Верница баш традиционалне Еванђеоске "Цркве" или можда баптиста, адвенстиста (суботарка), Јеховин сведок, или нека друга од многобројних протестантских секти? Изјасни се мало прецизније. Како се званично зове твоја верска заједница. Ако хоћеш реци отворено а ако нећеш не мораш, навикао сам да се ви секташи кријете иза имена "хришћани", "јеванђелисти" и слично.
 
Koje opatice to tvrde ?
Dakle, te sto tvrde moraju imati ime i prezime.
Хоћеш да ти дамо списак имена па да и њих удаве или отрују (тровање је омиљена метода римокатолика и језуита за уклањање својих противника. Отровали су српског патријарха Варнаву и друге.) ???
 
Tamo je bilo sedam leševa male dece. Svako od njih je imalo tri krsta oko vrata, jedan krst na svakom dlanu i na obe noge, a na njihovim prsima su bila dva velika krsta.
Što znači 'mir Hristov'. Ova mala deca su bila žrtvovana Mariji na isti način kao što su nekada deca bila žrtvovana Semiramidi. Ništa se nije promenilo. Krst koga su upotrebljavali na žrtvama nazivali su 'mir Hristov'. Jezuiti su pretvorili ovaj krst u jedan izopačen sotonski simbol za obožavanje Marije. Postoji jedno katoličko učenje da je Marija trpela isto toliko koliko je trpeo i Isus na krstu, pošto je 'nož probio njenu dušu'. Da bi zadobili saosećanje Marije, katolici moraju nešto da žrtvuju. Svako treba da trpi za Mariju, da bi, navodno, mogao da dobije 'mir Hristov'.
Ako opatica krvari rađajući sveštenikovo dete, uskraćuje joj se lečenje, tako da bi mogla da trpi za Mariju, pa ako treba, i da umre za nju! Malo dete je uvek pre žrtvovanja kršteno. Mnogo puta su mala deca mučena. Jezuiti uče da se bez žrtvovanja ne može zaraditi mir. Dakle, ne može biti mira s Hristom ako se prethodno ne žrtvuje Mariji. Oni kažu da će Marija izbaviti osobu koja trpi za njenog sina, i načiniti mir s Njime. To je razlog zbog kojeg se stavlja takav znak u obliku krsta.:sad2:
 
Хоћеш да ти дамо списак имена па да и њих удаве или отрују (тровање је омиљена метода римокатолика и језуита за уклањање својих противника. Отровали су српског патријарха Варнаву и друге.) ???

Ja sam trazio imena tih opatica koje su ubijale decu, urezivale im krst na grudi itd.
Zbog cega bi Vatikan trovao svoje ?
Aman ljudi...
 
Хоћеш да ти дамо списак имена па да и њих удаве или отрују (тровање је омиљена метода римокатолика и језуита за уклањање својих противника. Отровали су српског патријарха Варнаву и друге.) ???
Pa što ne tjutiš.. oćeš i tebe da otruju... :manikir:
 
Sotona svojim lukavstvom uverava svakoga da je rimokatolička institucija hrišćanska. Mi smo uvideli da je njihov Isus - Tamuz, njihova Marija - Semiramida, papa je antihrist, dok je njihova hostija ukradena od egipćana i predstavlja boga Sunca, a katoličko je raspelo - srce okultizma. S druge strane, Biblija nam jasno otkriva da je sve to 'stan đavola'.
Isus mrzi i prokleo je ovu zlu religiju, i opominje katolike da izađu iz nje: iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njezine, i da vam ne naude zla njezina. (Otkrivenje 18, 4) Samo kada izađete i primite Hrista kao Gospoda i Spasitelja, možete biti slobodni od ove okultne sile i pobeći od 'jezera ognjenog'.
Svi oni koji nastoje da žive po Bibliji, Božjoj svetoj reči, da bi mogli da izbegnu sotonsko zavođenje u poslednje dane, treba da imaju na umu i sledeće stihove: Ne vucite u tuđemu jarmu nevernika; jer šta ima pravda s bezakonjem? ili kakvu zajednicu ima videlo s tamom? Kako se slaže Hristos sa Velijarom? ili kakav deo ima verni s nevernikom? (2. Korinćanima 6, 14.15)
Postoji sila iznad ove sile, a Biblija kaže: Pokorite se dakle Bogu, a protivite se đavolu, i pobeći će od vas. (Jakov 4, 7):hvala:
 
Šta se ovde dešava..zar ni jedna tema ne može da počne lepo nego uvek sa zadrškom..
..molim vas da se suzdržite od svadja i prozivki..

Eto.
Jos sam optuzen da sam postavio temu radi provokacije...i najljubaznije sam zamolio, bez copy/paste tekstova, to uzasno smara diskutante.

Voleo bih da se navodite primerom diskutanta Влада из Београда.
 

Back
Top