kina i kinezi kao geo- politichka i strateshka odrednica

epoc

Ističe se
Poruka
2.232
uspon kine u poslednje dve-tri decenije, pre svega ekonomski - ne mislim da je kina mnogo napredovala u ostalim sferama, uticao je na globalnu svest o celokupnom shvatanju sveta u kome zhivimo. to ide negde i do apsurda i nekih paradoksalnih ideja, evo o chemu se radi ..... :)

na mnogim mestima se u poslednje vreme govori o kini. tako je meni preko jedne neformalne grupe stigao interesantan mejl-shala, u kome sam dobio link jednog bloga koji ne bih da reklamiram, i gde je predstavljena jedna studija - tachnije, projekat - koji bi trebao da bude "reshenje" za srbiju ali kinesko reshenje, dakle kina u kontekstu. :)

parafraziram ideju:
"
srbija kao jedna unishtena i razorena (i izmuchena, napachena, etc. :)) zemlja, na rubu demografske i svake druge katastrofe mora da posegne za dramatichnim reshenjima ..... projekat je u stvari politika naseljavanja kineza u ne naseljenu srbiju, gde bi u narednim godinama u srbiju imigriralo vishe miliona kineza ..... chija bi cifra, naravno, u narednim decenijama porasla na vishe desetina miliona i kada bi srbija bila najnaseljenija zemlja evrope, naravno, u kineskom stilu, tj. kinezima - srbi bi svakako demografski pali do neke 2030.-40. god.
"

malo shale :lol::lol::lol: ..... kina je svakako ozbiljnija tema.

naveo bih samo poslednju inicijativu za uvodzhenje globalne nezavisne monete, koja je pokrenuta od strane kine. shta vi mislite?
 
Свиђају ми се овакве теме.
Нисам баш сигуран да је била реч о независној новој монети, него о систему са више важечих монета, мање-више равноправних (долар, јуан, рубља, евро)... А кад је реч о монетама, чувао бих се пројекта да се уведе амеро, мало-мало па неко то помене.
Што се тиче Кине, препуштам почетак теме другима ;)
 
Kina je sada jako mocna i bice jos jako dugo ali ja nemislim da ce ona u daljoj buducnosti biti toliko mocna iz jednog jedinog razloga .Ima previse ljudi i koliko god da ima resursa a ima ih dosta to ce biti jedva dovoljno da podmiri svoje potrebe koje su sve vece i vece a onaj ko ima resurse i za izvoz taj ce biti glavni .
Znamo svi o kome se radi..
images
 
Razvoj Kine je nastao iskljuchivo na iskorishcavanju iste od strane Amerike. Drugim rechima, Kina ce se razvijati dok to zheli Amerika i koliko to zheli Amerika.

Ne bih se sa ovim slozio.

Pre bih rekao da Amerika u Kini vidi opasnog konkurenta na svetskoj sceni.

Jos sve do zadnje Olimpijade mnogi su podcenjivali Kinu.

Posle Olimpijade svi su namah zamukli.

("Kada se Kina usparavi, ceo svet ce drhtati!" Napoleon)
 
uspon kine u poslednje dve-tri decenije, pre svega ekonomski - ne mislim da je kina mnogo napredovala u ostalim sferama, uticao je na globalnu svest o celokupnom shvatanju sveta u kome zhivimo. to ide negde i do apsurda i nekih paradoksalnih ideja, evo o chemu se radi ..... :)

na mnogim mestima se u poslednje vreme govori o kini. tako je meni preko jedne neformalne grupe stigao interesantan mejl-shala, u kome sam dobio link jednog bloga koji ne bih da reklamiram, i gde je predstavljena jedna studija - tachnije, projekat - koji bi trebao da bude "reshenje" za srbiju ali kinesko reshenje, dakle kina u kontekstu. :)

parafraziram ideju:
"
srbija kao jedna unishtena i razorena (i izmuchena, napachena, etc. :)) zemlja, na rubu demografske i svake druge katastrofe mora da posegne za dramatichnim reshenjima ..... projekat je u stvari politika naseljavanja kineza u ne naseljenu srbiju, gde bi u narednim godinama u srbiju imigriralo vishe miliona kineza ..... chija bi cifra, naravno, u narednim decenijama porasla na vishe desetina miliona i kada bi srbija bila najnaseljenija zemlja evrope, naravno, u kineskom stilu, tj. kinezima - srbi bi svakako demografski pali do neke 2030.-40. god.
"

malo shale :lol::lol::lol: ..... kina je svakako ozbiljnija tema.

naveo bih samo poslednju inicijativu za uvodzhenje globalne nezavisne monete, koja je pokrenuta od strane kine. shta vi mislite?

па ако српкиње неће да се јебу и рађају,нека нам пошаљу кинескиње да рађају србе,јесте да ће бити мало косооки,али ко му хебе матер,и джингис кан је жутаћ па је баја
 
па ако српкиње неће да се јебу и рађају,нека нам пошаљу кинескиње да рађају србе,јесте да ће бити мало косооки,али ко му хебе матер,и джингис кан је жутаћ па је баја

I tu smo došli do glavnog problema patriJota. Nema seksa...
 

Back
Top