Web Page Maker - nasa slova

Evo bas sam imao zelju i nameru da ti pomognem. Cak sam i skinuo taj web page maker.

Radi se o sledecem.

Cak i kada se uveze stranica sa regularno podesenim charset-om (utf-8, naravno), program automatski vrati na iso-8859-1.

Kada pogledas source strane moras videti sledece izmedju <head></head>
Kod:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

Dakle u ovoj trial verziji nema podesavanja charset-a. Mozda u full ima... nemam pojma.

U svakom slucaju, batali ovo. Nije tesko nauciti nekoliko tagova, osnove html i kucati u dw. Programi kao ovaj web page maker nisu videli normalno uradjene web strane. Samo gubis vreme, veruj mi. ;)

Pozz
 
Nema na cemu.:) I meni bi bilo drago da neko nadje resenje, ali pogledaj.. nema resenja, program sam resetuje onako kako je on odlucio. Ma sta kucala bice isto.
Mozda da probas full verziju, za nju ne znam.. mozda..

No dobro. Valjda ces nekako vec prebroditi taj problem. ;)

Pozzz
 
Najiskrenije, takvi programi su sigurno gubljenje vremena - ništa se ne da naučiti, i čine samo medveđu uslugu, ustvari čak ni nju, jer teško da išta vredno i korisno možete u tome napraviti - bilo za sebe ili druge. Jedino možete svoju dobru ideju ili lep dizajn zarobiti u neku skalameriju od koda koja će se potruditi da se sve sporo učitava a da za google budete nevidljivi.

Sve što je nepoznato zna da uplaši ili deluje komplikovano, ali iz ličnog iskustva...nakon
puno ulupanog vremena na razne makere, creatore i wizarde...najlakše je ručno kodirati,
i nema ništa dok čovek sam ne uradi...lagano od "hello world" pa ka svemu što vam treba, a i net je pun tutoriala za sve što zamislite...samo treba krenuti i neprimetno ćete ući u rutinu a kriva učenja je progresivno uzlazna - što više znate - lakše i brže usvajate još znanja...


tako da... just do it:)
 
Kada pogledas source strane moras videti sledece izmedju <head></head>
Kod:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />


Pozz

i moram da potvrdim da ovo definitivno jeste rešenje..znači bataljivanje makera...kucanje u notepadu ili dreamweaveru ili nečem trećem

<head>

citirani kod

</head>

sve ispod toga kucano sa šćč imaće u sebi šđžćč:)
 
Jos jedno pitanje ako neko zna odgovor: treba de verifikujem sajt na google/webmastertools i treba da dodam meta tag.
Kaze ovako: Copy the meta tag listed below and paste it in your site's home page in the first <head> section of the page, before the first <body> section.
Ja imam samo opciju da u HTML editoru dodam code koji mi Google da, ali ga ocigledno ne stavljam na dobro mesto, jer mi ne odobrava verifikaciju, kaze da meta tag nije pronadjen. Kako ga postaviti, a da bude "in the first <head> section of the page, before the first <body> section"?
 
Ako vec uzimas nesto da radis, moras znati bar osnovu. Ovaj program te odvlaci od osnove dajuci ti neke stvari gotove i to tebi lepo izgleda jer nisi morala nista da ucis i da kucas, ali cini ti medvedju uslugu.

Ajmo ovako. Kostur svake html strane je sledeci:

Kod:
<html>
<head>
<title>Ime strane</titel>
</head>
<body>
</body>
<html>

U head stavljas meta tagove, pozivas css, definises charset, u okviru title navodi ime strane..
U body se nalazi ono sto vidis na stranici.

Iz ovog programa nemas pristup head delu i tu je problem. Nisi mogla da definises charset, sad evo ni da verifikujes sajt. Zapravo googel daje jos jedan nacin, da okacis .html fajl sa sadrzajem koji on da, ali ti si izabrala ovaj sa meta.

Znaci moras ipak uzeti notepad ili neki drugi text editor, i dodati taj meta tag za verifikaciju ispod ili iznad nekog vec postojeceg meta taga, odnosno izmedju <head></head>.
 
Sve si u pravu i hvala ti, ali kad neko ima malo dete ima i malo slobodnog vremena tako da nije u mogucnosti da poslusa tvoj savet. Btw, da vidis da nisam u potpunosti oguglala na ono sto mi savetujes, skinula sam DW, pokusavala neka 2 sata i batalila :)
Sad sto se tice ove verifikacije...ja sam napravila novu stranicu www.mojsajt.com/google1116bc9b51cf55c0.html . Ta stranica je skroz prazna. Opet nisam uspela da verifikujem Da li je problem sto je prazna ili nesto drugo?
 

Back
Top