Utvrđena trasa: Glavni krak Južnog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.422
Јужни ток кроз Србију – 400 километара


Нема говора да ће гасовод само окрзнути Србију код Румуније, тврди извор који учествује у преговорима с Русијом. – Да се другачије преговарало, данас би се и „Србијагас” питао где ће бити седиште будуће српско-руске фирме за градњу Јужног тока


t_Juzni-tok.jpg



Уговор о оснивању заједничког предузећа за градњу гасовода Јужни ток, који би до 15. маја требало да потпишу „Гаспром” и „Србијагас”, документ је којим ће се потврдити да ће седиште нове српско-руске фирме бити у Швајцарској и да ће ново мешовито предузеће почети израду студије изводљивости о исплативости целог посла.

После тога нова фирма би требало да крене у пројектовање, набавку опреме и изградњу гасовода. Како је планирано, када почне експлоатација гасовода, требало би да се оснује ново представништво у Србији које би добило лиценцу за транспорт руског гаса.

Руска страна у овом часу, како је потврђено и приликом недавног сусрета представника „Србијагаса” и „Гаспрома” у Русији, прави прорачуне за градњу гасовода узимајући у обзир трасу онако како је Србија и очекивала – да цеви у Србију уђу из Бугарске, а заврше у Мађарској.

Траса гасовода преко Србије биће дуга око 400 километара, а капацитет већи до 10 милијарди кубика. Дакле, нема говора да ће гасовод само окрзнути Србију код Румуније, категоричан је наш извор који учествује у преговорима с Русијом, додајући да је реч о магистралном гасоводу.

Он додаје да охрабрује и изјава бугарског премијера Сергеја Станишева који је после прошлонедељне посете Москви потврдио да да су две владе постигле договор о дуго одлаганом пројекту Јужни ток, те да ће „Гаспром” и „Булгаргас”, бугарска државна компанија а не „Овергас” ћерка фирма „Гаспрома”, потписати споразум у року од две недеље.

Русија је одустала од захтева за коришћење дела постојеће мреже за гас у Бугарској, због противљења Софије да се одрекне било ког удела у својим гасоводима, тако да ће „Гаспром” бити власник 50 одсто у новом гасоводу, који ће се градити испод Црног мора и око Украјине.

Зорана Михајловић-Милановић, бивши саветник за енергетику у Влади Србије, каже да су се Руси и Бугари договорили о проласку гасовода кроз Бугарску, јер је и једној и другој страни изузетно битно да се тај аранжман реализује. У супротном, не би имало никаквог смисла ни да се потписује уговор о оснивању предузећа са „Србијагасом”, јер без Бугарске нема Јужног тока.

– Русији се финансијски највише исплати да гасовод прође кроз Бугарску, јер та земља представља чвориште из којег ће се Јужни ток гранати према другим државама – каже она.

Истовремено, Русији је у интересу да направи аранжман са Бугарском како би је одвратила од учешћа у пројекту изградње гасовода „Набуко”. Осим тога, Бугарској не иде у прилог да угрожава договор са Москвом с обзиром на то да је гасовод део пакета који подразумева и изградњу нуклеарне електране и нафтовода.

– Проблем Србије је што није боље испреговарала с руском страном пре него што је потписала уговор с „Гаспромом” и што бар у једном од три посла – продаји НИС-а, градњи „Банатског Двора” и Јужног тока – није већински, већ мањински власник. Да се другачије преговарало, данас би се и „Србијагас” питао где ће бити седиште будуће српско-руске фирме за градњу Јужног тока. Овако о томе одлучује искључиво „Гаспром” – истиче Зорана Михајловић-Милановић.

Јасна Петровић

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Juzni-tok-kroz-Srbiju-400-kilometara.sr.html


---------------

investicija od par milijardi evra stize u Srbiju

Hvala braco Rusi! :ok:
 
Има Тадић добрих потеза. То са Гасоводом је ок. Јеремић је одличан министар. Љајић зна хришћански да опрости, иако није хришћанин (а и већи је Србин од многих Срба)... Неки љигави гмазови као онај Пајтић и Душан Петровић су мало скрајнути... Све у свему, док га критикују на "Пешчанику" није тако лоше.
Оно што замерам је економска политика, а и нема шансе да бих икада гласао за "жуте".
 
Има Тадић добрих потеза. То са Гасоводом је ок. Јеремић је одличан министар. Љајић зна хришћански да опрости, иако није хришћанин (а и већи је Србин од многих Срба)... Неки љигави гмазови као онај Пајтић и Душан Петровић су мало скрајнути... Све у свему, док га критикују на "Пешчанику" није тако лоше.
Оно што замерам је економска политика, а и нема шансе да бих икада гласао за "жуте".

glasaj za Ivicu ono Zut A Nas :hahaha:
 

Јесам те лепо замолио да ме се прођеш.
Ја знам за кога би највероватније гласао, а не занимају ме страначке поделе, него оно исток-запад.
Тадићеви министри причају о стратешком партнерству са Русијом, и граде га у извесној мери и то је добро.
Примедбе оних којима ја не могу ништа, јер и немају неки СВОЈ став ме много не занимају. Занимљивији су ми чедисти који бар иступају са кохерентном идеологијом - сад што је та идеологија контрадикторна, двапутвишебоље:lol:
 
Tadicu judo :evil: :evil: :evil: Recimo stop hordama sa istoka :super: Uvaljuju nam rdjave cevi i neekoloski gasovod, oduzimaju nam suverenitet, lazu nas, a zele nas pod svoju cizmu. Svaki put u istoriji su nas prodali, i zene su nam silovali, sreca pa se tu nasao stameni marshal da nas spreci okupacije. Narode probudi se, zaoruzi Dinkica i Cedu!!!

ТАЈ РАД:per::ok::hvala:
 
Шалу на стану, да је Динкић продао 25% НИС-а пар година раније, како му је рекао приватизациони савезник, држава Србија би била добра за пар стотина милиона ојра...
Али о чему ја говорим, кад је тачна фраза "Динкић продао". Докле год су овде личне и страначке прћије можемо бити задовољни и оваквим аранжманима.
 
Јесам те лепо замолио да ме се прођеш.
Ја знам за кога би највероватније гласао, а не занимају ме страначке поделе, него оно исток-запад.
Тадићеви министри причају о стратешком партнерству са Русијом, и граде га у извесној мери и то је добро.
Примедбе оних којима ја не могу ништа, јер и немају неки СВОЈ став ме много не занимају. Занимљивији су ми чедисти који бар иступају са кохерентном идеологијом - сад што је та идеологија контрадикторна, двапутвишебоље:lol:
ma ne ja sam ozbiljno mislio za Ivicu , ono covek je postao najveci Evropejac ne vadio se iz Brisela a volu ga i Ruje , a jos yebe majku i kriminalcima i patrijotskim huliganima po ulicama :ok: a kako je razbucao satro antiglobalistkci sljam Vulina , Vucelu i udruzenje Sloboda iz partije ,svaka mu cast eno jos kukaju u onom nescrecnom Pecatu na njega :super: onda kako je izjebao Pickoustog koji je 2 meseca izigravao budalu ispred skupstine Beograda i predstavljao se kao gradonacelnik:hahaha: ,pa je uhapsio onog bradatog nadrilekara iz Bosne i ekspedovao ga na obale severnog mora , pa onda Jocu Roterdama ... ma idi ,svaka mu dala :worth:
Ivice imas moj glas !:super:
 
А шта би сада чедисти.
Тврдили сте ништа од тога, и???

Cedisti???
Skupljaju pare da lideru plate obrok u skupstinskom restoranu posto su dnevnice ukinute.
Beba daje dzip
Krimunalci i tajkuni placaju zivot na Dedinju i letovanja i zimovanja za Cedu, njegovu porodicu, guvernante i obezbedjenje kao i ono sto nam je DB Petrovic lepo objasnio pre izvesnog vremena
Dakle i stranacki aktivisti i ostali LDP kerberi treba malo da pripomognu svom lideru, makar za klopu u skupstini da skupe! Ne moze Ceda sve sam...
 
Јесам те лепо замолио да ме се прођеш.
Ја знам за кога би највероватније гласао, а не занимају ме страначке поделе, него оно исток-запад.
Тадићеви министри причају о стратешком партнерству са Русијом, и граде га у извесној мери и то је добро.
Примедбе оних којима ја не могу ништа, јер и немају неки СВОЈ став ме много не занимају. Занимљивији су ми чедисти који бар иступају са кохерентном идеологијом - сад што је та идеологија контрадикторна, двапутвишебоље:lol:

A ne zanima te Ujkin fotoaparat, pisanje retardiranih blogova... kopiranje gospodara prstenaca, uvlacenje i pisanje kolumni za pojedine stampane medije sredjene preko rodjaka? Pa ti si drugi covek....:rotf:
 
Пази GodISAdj опет променио ник.
Па шта има ново лафчино? Хоћеш да пишеш пријаву против мене?!?
Како си само заборавио да ми је сајт редизајниран. Ајде, па знаш ти то, није ти промакло. Био онај раније њесра, мислим сам дизајн, сад је већ нешто...
А који су ми то рођаци у медијима? Е много волим људе који о мени знају више него ја сам :)

п.с. Али блогови нису промакли. Браво, браво!
Очекујем већу посету ;)
Мазелтов!
 
Пази GodISAdj опет променио ник.
Па шта има ново лафчино? Хоћеш да пишеш пријаву против мене?!?
Како си само заборавио да ми је сајт редизајниран. Ајде, па знаш ти то, није ти промакло. Био онај раније њесра, мислим сам дизајн, сад је већ нешто...
А који су ми то рођаци у медијима? Е много волим људе који о мени знају више него ја сам :)

п.с. Али блогови нису промакли. Браво, браво!
Очекујем већу посету ;)
Мазелтов!

Aj probaj ponovo....:dash:
 
Пази GodISAdj опет променио ник.
Па шта има ново лафчино? Хоћеш да пишеш пријаву против мене?!?
Како си само заборавио да ми је сајт редизајниран. Ајде, па знаш ти то, није ти промакло. Био онај раније њесра, мислим сам дизајн, сад је већ нешто...
А који су ми то рођаци у медијима? Е много волим људе који о мени знају више него ја сам :)

п.с. Али блогови нису промакли. Браво, браво!
Очекујем већу посету ;)
Мазелтов!

Па да... како ми је ово промакло
GodISAdj = Markelja.........

који дволични лик.........:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top