Braco, sestre, drugovi i drugarice...

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Posle mnogih razocarenja, posle mnogih laznih nada, posle mnogo izrecenih reci na ovom forumu. Uvidela sam da nam je sudbina zapecacena. Uvidela sam da covek nije covek, vec sluzbenik, uvideh da misao i akcija, iako se protezu u beskonacnost se opet vrte oko nekih ustaljenih pokreta. Zasto ovo kazem? E pa eto... Videla sam razne teme ovde, o zlocinima, o preljubima politicara, o izdajnicima, o tajkunima, o profiterima, o svakakvom olosu, i ponekom ok liqu.
A zasto kazem da covek nije covek, vec sluzbenik?
Iz prostog razloga, sto se desava da neko osudjuje hrvate za zlocine, a onda velica nase zlocince, koji iako su bili manjeg intenziteta opet su losiji.
Iz tog razloga sto neko velica nekog pedofila, zasto to je pop, ili zato sto je "faca" kako oni kazu
Sto se odobravaju silovanja zato sto jelte on je faca, ili opet neka asocijacija
Ovde uopste nikada nisam videla nikoga, da je pravi sledbenik univerzalne pravde, da u sebi nosi onu deciju iskru univerzalne ljubavi i postenja. I zato kazem mahom ne pise nam se dobro. Ljudi kao da su prestali razmisljati, kao da su postali gluplji, slepi za tudji bol, slepi za univerzalna pravila. Kao da je nastao svaki moral. Ovde za sve ovo vreme ne videh nijednog neutralno pravednog coveka, koji bi bio dovoljno jak(moralno i intelektualno) da sam nesto uradi, i da sprovede nesto. I da bude covek.
Ja vec unapred znam da cete verovatno osudjivati ovaj moj post. doci ce neki ingidavida ir eci ce " gledaj ovu 91 god a sere nesto"
Reci ce neki drugi opet nesto vezano za godine, reci ce neko treci vezano za neki moj raniji post. Ja to sve vec znam i kazem vam neka vam, bacajte svoje kletve na mene. Jer sto su vase kletve jace, to je ovo sto ja pisem tacnije.
 
Ovde uopste nikada nisam videla nikoga, da je pravi sledbenik univerzalne pravde, da u sebi nosi onu deciju iskru univerzalne ljubavi i postenja. I zato kazem mahom ne pise nam se dobro. Ljudi kao da su prestali razmisljati, kao da su postali gluplji, slepi za tudji bol, slepi za univerzalna pravila. Kao da je nastao svaki moral. Ovde za sve ovo vreme ne videh nijednog neutralno pravednog coveka, koji bi bio dovoljno jak(moralno i intelektualno) da sam nesto uradi, i da sprovede nesto.

Gde si ti uopste videla nekog takvog ?

Homo sapiens je sebicna vrsta. Od svog nastanka do danas je takav, nikada nije bilo razlike, sve je isto samo se proporcije menjaju.
 
Posle mnogih razocarenja, posle mnogih laznih nada, posle mnogo izrecenih reci na ovom forumu. Uvidela sam da nam je sudbina zapecacena. Uvidela sam da covek nije covek, vec sluzbenik, uvideh da misao i akcija, iako se protezu u beskonacnost se opet vrte oko nekih ustaljenih pokreta. Zasto ovo kazem? E pa eto... Videla sam razne teme ovde, o zlocinima, o preljubima politicara, o izdajnicima, o tajkunima, o profiterima, o svakakvom olosu, i ponekom ok liqu.
A zasto kazem da covek nije covek, vec sluzbenik?
Iz prostog razloga, sto se desava da neko osudjuje hrvate za zlocine, a onda velica nase zlocince, koji iako su bili manjeg intenziteta opet su losiji.
Iz tog razloga sto neko velica nekog pedofila, zasto to je pop, ili zato sto je "faca" kako oni kazu
Sto se odobravaju silovanja zato sto jelte on je faca, ili opet neka asocijacija
Ovde uopste nikada nisam videla nikoga, da je pravi sledbenik univerzalne pravde, da u sebi nosi onu deciju iskru univerzalne ljubavi i postenja. I zato kazem mahom ne pise nam se dobro. Ljudi kao da su prestali razmisljati, kao da su postali gluplji, slepi za tudji bol, slepi za univerzalna pravila. Kao da je nastao svaki moral. Ovde za sve ovo vreme ne videh nijednog neutralno pravednog coveka, koji bi bio dovoljno jak(moralno i intelektualno) da sam nesto uradi, i da sprovede nesto. I da bude covek.
Ja vec unapred znam da cete verovatno osudjivati ovaj moj post. doci ce neki ingidavida ir eci ce " gledaj ovu 91 god a sere nesto"
Reci ce neki drugi opet nesto vezano za godine, reci ce neko treci vezano za neki moj raniji post. Ja to sve vec znam i kazem vam neka vam, bacajte svoje kletve na mene. Jer sto su vase kletve jace, to je ovo sto ja pisem tacnije.

Ma daleko od toga da neko zeli da baca kletve na tebe... Bar ja necu...

Slazem se sa tobom u globalu... Nikoga ne mrzim... Mada, ne mozes sve posmatrati kao sto si napisala... Znaci, ne kritikujem tvoje misljenje, vec samo iznosim svoje... Nisam clan ni jedne partije... Nikad na forumu nisam nista podrzavao iz koristi... Sve sto sam rekao ili radio, radio sam iz licnih ubedjenja...

Ne svidja mi se onaj deo oko zlocina... Naravno, osudjujem sve zlocine... Ali, treba razlikovati zlocin kada neko uzme iz cista mira pa pobije desetoro ljudi, ili kada neko dozivi zlocin od drugih, pa onda se osveti... To je realnost rata... Ne mozes to opovrgnuti... Niko ne voli rat, ali kada do njega dodje, svako zeli da iz njega izadje kao pobednik... Kazes da su nasi zlocini bili manjeg intenziteta ali su bili losiji... Voleo bih da mi ovo pojasnis... Kako je receno, ni malo mi se ne svidja... Kada god govoris o zlocinima, moras imate relevantne podatke u rukama... Znaci, ne sta je neko rekaoo u medijima, vec ako se kaze pobijeno 1000 ljudi, daj popis tih hiljadu ljudi da vidim... jer, propaganda je cudo... Namestili su nam Markale u Sarajevu... namestili su nam Racak na Kosovu... Stvar propagande da bi nas ubijali... Stvarno bih voleo da mi ovo pojasnis za zlocine...

Ovo za silovanja, ne da se odobrava i da je neko faca... ja bih toga obesio na trgu kao primer ostalima, da im ne padne na pamet...

A to sto si 91. godiste nista ne umanjuje tvoj stav... Zrela si osoba i treba da razmisljas svojom glavom... Samo jedan savet... Nikada se ne stidi svog misljenja, i uvek budi spremna da ga branis... Ako u nesto verujes, samo napred...
 
Eh i ti bi da budesh politichar a?:roll: "Univerzalna pravda" a?:roll: Heheh toga nema na ovom svetu. Ono shto je istina je da tom univerzalnom pravdom nikad necesh pomoci svom narodu. Chak shta vishe na kraju ce te i pljuvati svi kojima ne budesh mogla da udovoljish,a svoju pravdu ces moci da obesish macku o rep. Ako zaista zelish nesto da uradish, produktivno naravno, e onda moras budesh hladna kao led, proracunata i spremna da pljunesh na sve medjunarodne, eticke i svoje licne principe onda kada je to u interesu tvoje drzave i naroda. O chemu ti vishe mashtash da mi je znati? Kralj Artur je umro:D, a ni Kamelota vishe nema ni vitezova u sjajnim oklopima:D
 
:dontunderstand: zašto polaziš od tudjih stavova i čemu tolika ozlojedjenost? Bilo bi lepo kad bi ovaj svet bio pošteniji i humaniji ali nije tako i ta borba neprestano traje i u nama i oko nas. Jedino čega nema ovde je ravnodušnost i dobro je što je tako. Slažem se sa tobom da je puno nepravdi oko nas i ko zna zašto je to tako. Niko ne može sve smestiti u jednu rečenicu, u jednu misao. Ne verujem da u tvojim razmišljanjima nema istomišljenika i ne verujem da će te neko osuditi za ove tvoje misli, jer ima puno istine u njima. Ali, mislim da ovo nije pravo mesto za revolucionarna dela i svako je revolucionar na svoj način, u svom životu. Dodje čas kad nam se otvore oči i tad smo ispunjeni besom, ali bes ne treba da vlada nad nama, već zdrav razum. Razumevanje života oko nas i prihvatanje onih istina koje nam se ne dopadaju. Ne moramo živeti po tim pravilima, ne moramo se ni usaglasiti sa njima, ali moramo naći snage u sebi da idemo tamo gde smo pošli, gde mi mislimo da je pravi put. :bye:
 
Posle mnogih razocarenja, posle mnogih laznih nada, posle mnogo izrecenih reci na ovom forumu. Uvidela sam da nam je sudbina zapecacena. Uvidela sam da covek nije covek, vec sluzbenik, uvideh da misao i akcija, iako se protezu u beskonacnost se opet vrte oko nekih ustaljenih pokreta. Zasto ovo kazem? E pa eto... Videla sam razne teme ovde, o zlocinima, o preljubima politicara, o izdajnicima, o tajkunima, o profiterima, o svakakvom olosu, i ponekom ok liqu.
A zasto kazem da covek nije covek, vec sluzbenik?
Iz prostog razloga, sto se desava da neko osudjuje hrvate za zlocine, a onda velica nase zlocince, koji iako su bili manjeg intenziteta opet su losiji.
Iz tog razloga sto neko velica nekog pedofila, zasto to je pop, ili zato sto je "faca" kako oni kazu
Sto se odobravaju silovanja zato sto jelte on je faca, ili opet neka asocijacija
Ovde uopste nikada nisam videla nikoga, da je pravi sledbenik univerzalne pravde, da u sebi nosi onu deciju iskru univerzalne ljubavi i postenja. I zato kazem mahom ne pise nam se dobro. Ljudi kao da su prestali razmisljati, kao da su postali gluplji, slepi za tudji bol, slepi za univerzalna pravila. Kao da je nastao svaki moral. Ovde za sve ovo vreme ne videh nijednog neutralno pravednog coveka, koji bi bio dovoljno jak(moralno i intelektualno) da sam nesto uradi, i da sprovede nesto. I da bude covek.
Ja vec unapred znam da cete verovatno osudjivati ovaj moj post. doci ce neki ingidavida ir eci ce " gledaj ovu 91 god a sere nesto"
Reci ce neki drugi opet nesto vezano za godine, reci ce neko treci vezano za neki moj raniji post. Ja to sve vec znam i kazem vam neka vam, bacajte svoje kletve na mene. Jer sto su vase kletve jace, to je ovo sto ja pisem tacnije.

naduvala si se.pricekaj malo i proci ce:ok:
 
Eh i ti bi da budesh politichar a?:roll: "Univerzalna pravda" a?:roll: Heheh toga nema na ovom svetu. Ono shto je istina je da tom univerzalnom pravdom nikad necesh pomoci svom narodu. Chak shta vishe na kraju ce te i pljuvati svi kojima ne budesh mogla da udovoljish,a svoju pravdu ces moci da obesish macku o rep. Ako zaista zelish nesto da uradish, produktivno naravno, e onda moras budesh hladna kao led, proracunata i spremna da pljunesh na sve medjunarodne, eticke i svoje licne principe onda kada je to u interesu tvoje drzave i naroda. O chemu ti vishe mashtash da mi je znati? Kralj Artur je umro:D, a ni Kamelota vishe nema ni vitezova u sjajnim oklopima:D

Biti hladan i odmeren? Nema više pravde i morala?

Zato je i svet otišao u tri lepe. Više nema ni pojedinaca koji se bore za ono što misle da je ispravno. Nema više mladalačkih pokreta opijenih idealizmom koji su pre imali snage da utiču na društvo bat u onoj meri da ono ne iskoči iz tog nekog moralnog koloseka.

Danas imamo ovo što si ti napisao. Svako ko pomene pravdu, moral, ideale itd je naivna budala koja neće uspeti u svetu. E pa ja kažem dođavola sa tim. Glava nam je ubijena ritmom i pravilima modernog sveta da smo stvarno zaboravili kako bi trebali da se ponašamo.
Ja odbijam da budem takav, pa makar bio i najveća budala...

Sve što je Anita napisala stoji.
 
Biti hladan i odmeren? Nema više pravde i morala?

Zato je i svet otišao u tri lepe. Više nema ni pojedinaca koji se bore za ono što misle da je ispravno. Nema više mladalačkih pokreta opijenih idealizmom koji su pre imali snage da utiču na društvo bat u onoj meri da ono ne iskoči iz tog nekog moralnog koloseka.

Danas imamo ovo što si ti napisao. Svako ko pomene pravdu, moral, ideale itd je naivna budala koja neće uspeti u svetu. E pa ja kažem dođavola sa tim. Glava nam je ubijena ritmom i pravilima modernog sveta da smo stvarno zaboravili kako bi trebali da se ponašamo.
Ja odbijam da budem takav, pa makar bio i najveća budala...

Sve što je Anita napisala stoji.

е ако си им рек'о,свака ти дала!:ok::butkice:
 
Posle mnogih razocarenja, posle mnogih laznih nada, posle mnogo izrecenih reci na ovom forumu. Uvidela sam da nam je sudbina zapecacena. Uvidela sam da covek nije covek, vec sluzbenik, uvideh da misao i akcija, iako se protezu u beskonacnost se opet vrte oko nekih ustaljenih pokreta. Zasto ovo kazem? E pa eto... Videla sam razne teme ovde, o zlocinima, o preljubima politicara, o izdajnicima, o tajkunima, o profiterima, o svakakvom olosu, i ponekom ok liqu.
A zasto kazem da covek nije covek, vec sluzbenik?
Iz prostog razloga, sto se desava da neko osudjuje hrvate za zlocine, a onda velica nase zlocince, koji iako su bili manjeg intenziteta opet su losiji.
Iz tog razloga sto neko velica nekog pedofila, zasto to je pop, ili zato sto je "faca" kako oni kazu
Sto se odobravaju silovanja zato sto jelte on je faca, ili opet neka asocijacija
Ovde uopste nikada nisam videla nikoga, da je pravi sledbenik univerzalne pravde, da u sebi nosi onu deciju iskru univerzalne ljubavi i postenja. I zato kazem mahom ne pise nam se dobro. Ljudi kao da su prestali razmisljati, kao da su postali gluplji, slepi za tudji bol, slepi za univerzalna pravila. Kao da je nastao svaki moral. Ovde za sve ovo vreme ne videh nijednog neutralno pravednog coveka, koji bi bio dovoljno jak(moralno i intelektualno) da sam nesto uradi, i da sprovede nesto. I da bude covek.
Ja vec unapred znam da cete verovatno osudjivati ovaj moj post. doci ce neki ingidavida ir eci ce " gledaj ovu 91 god a sere nesto"
Reci ce neki drugi opet nesto vezano za godine, reci ce neko treci vezano za neki moj raniji post. Ja to sve vec znam i kazem vam neka vam, bacajte svoje kletve na mene. Jer sto su vase kletve jace, to je ovo sto ja pisem tacnije.

Tvoj problem sa percepcijom ovoga što sam zamrčila je samo tvoj problem i ako nisi u stanju da razdeliš u glavi šta je šta pa sve trpaš u isti koš i to je tvoj problem, ali nije naš.prema tome, zapitaj sebe da li je sa tobom sve ok namesto što samo kudiš druge bez relevantnih dokaza.
Ja recimo o tebi nemam pozitivan stav iz nekoliko jakih razloga, ali to je samo moja stvar, prema tome, niti ti predstavljaš većinu niti je koga briga šta ja mislim o tebi lično.
 
Poslednja izmena:

Back
Top