Rusija 2010 godine

Grcka2009

Početnik
Poruka
17
Vec duze vreme razmisljam o 30 dana posete Rusiji
Naime, ima turisticka ponuda, letis do Moskve, od moskve putnim prevozom do Sint petersburga i odatle vozom sve do kinezkog zida. Nocu se putuje a danju se odmara u raznim gradovima.
Cena je oko 4.000 eura za 2 osobe i treba poneti jos oko 1.000 eura.
Kazu da je nezaboravno putovanje, da putujes kroz vreme, zapadna(naprednija) rusija, pa istok, Mongolija, severna Kina, centralna i sve do kineskog zida odakle letis nazad za Amsterdam pa iz Amsterdama ko na koju stranu
Zanima me da li je neko slucajno "odradio"takvu turu, i ako jeste kakvi su utisci
 
Vec duze vreme razmisljam o 30 dana posete Rusiji
Naime, ima turisticka ponuda, letis do Moskve, od moskve putnim prevozom do Sint petersburga i odatle vozom sve do kinezkog zida. Nocu se putuje a danju se odmara u raznim gradovima.
Cena je oko 4.000 eura za 2 osobe i treba poneti jos oko 1.000 eura.
Avaj prijatelju, pa ako imas 4000 za putovanje, gde da skrtaris na dzeparcu :rtfm:
Posto je Moskva uzasno skupa, nemoj sanjati da je to dovoljno novca. Dalje gde nocite? Koji gradovi, hosteli, koliko nocenja uopste?
Koja je agencija u pitanju?
To su ture na kojima nista ne sme po zlu da krene jer ostajes "stranded" tako da pamet u glavu.
S druge strane to je sasvim dovoljno novca da to isto putovanje organizujes sam. Kupis lepo Lonely planet za 20ak eura, sednes sa lepsom polovinom, razmislite, dogovorite se.... i otisnete :heart:
Zanima me da li je neko slucajno "odradio"takvu turu, i ako jeste kakvi su utisci
Na zalost mesec dana nije luxuz kojim mogu da se castim, ... i kad jeste mora da sija sunce i da bude slane vode u okolini za mene :rumenko:
Toplo preporucujem forume, vodice i da sacuvaj taj novac za fenomenalan put pre nego da ga das bilo kojoj agenciji.
 
i ja mislim,da ako već imaš te pare i vrijeme,bolje je sam se organizovati,nego ići preko agencije...koliki one procenat onda tu uzmu,na tako veliki iznos...:roll:

Nije lako sam se organizovati,jer je to ipak komplikovano putovanje.

Često sam sam putovao i moram da kažem da sam imao brojne neprilike.Tačno je da je put skuplji,ako ideš preko agencije,ali u agenciji imaš celokupnu organizaciju.

Sve u svemu : "Što ne platiš na mostu,plaćaš na ćupriji".
 
ne znam,po meni,putovati preko agencije ima smisla ako se nema mnogo vremena i na relativno kraćim relacijama....ali ovako daleko i dugo putovanje,ne vjerujem ni da agencija baš savršeno organizuje...zavisi i da li se ima avanturističkog duha ili želi potpuni komfor...:roll:
 
Fantastican tekst, ali ovo je rpevise divlje za mene :) ne bih se usudio da idem u svojoj reziji.
Neke strane agencije nude za 2.000 po osobi da se ide od Moskve do kineskog zida...nocu se putuje, danju obilazis mesta gde se voz zaustavi.
Sve u svemu, zvuci veoma primamnjivo
 

Back
Top