Pozadinska pesma, ali za ceo sajt

Osensej

Obećava
Poruka
58
Hocu da stavim na sajt background pesmu,
to sam i uradio codom <bgsound src=" u body
na index stranici
i ide lepo ali problem je sto ja hocu da se ne prekida kada kliknem na drugu stranicu sajta,
recimo kada napustim index i odem recimo u kontakt, hocu da se muzika ne prekida
resetuje,vec da ide kao celina dok posetilac moze neometano da lista stranice koje inace imam samo 4, sajt je
prezentacija, pa mi je vazna mi je i muzika
da li je ovo moguce i kako da uradim
 
Hocu da stavim na sajt background pesmu,
to sam i uradio codom <bgsound src=" u body
na index stranici
i ide lepo ali problem je sto ja hocu da se ne prekida kada kliknem na drugu stranicu sajta,
recimo kada napustim index i odem recimo u kontakt, hocu da se muzika ne prekida
resetuje,vec da ide kao celina dok posetilac moze neometano da lista stranice koje inace imam samo 4, sajt je
prezentacija, pa mi je vazna mi je i muzika
da li je ovo moguce i kako da uradim

predlog broj 1 - najbolji:

(najbolji ako je u pitanju nešto što pre svega treba da obori sa nogu, muzika animacije itd.).......uradi u FLASHU celu prezentaciju, posebno što ima samo 4 strane. Kažu ljudi nije SEO friendly, ali i to se menja, vidim google 'ladno čita text sa mojih full flash sajtova već duže vreme.


predlog broj 2 - laća:

da tvoja index stranica pri aktiviranju otvori još jedno prozorče, koje služi samo da svira muziku.

predlog broj 3 - ko zna zna, ja ne znam:)

viđao sam ne-flash sajtove na kojima je ovo izvedeno, znači može sigurno, ali ne znam kako..znaće neko valjda...moguće da AJAX ima nešto sa tim, omogućavajući da sadržaji koji se ponavljaju na više stranice se ne učitavaju ponovo, pa ako svaka stranica poziva isti muzički fajl možda se ni on ne bi reloadovao niti resetovao, već nastavio da svira...
 
Nemoj da ispada da te nagovaram da radish ovako, amaterski je pokusaj ali pruza bas ono sto hoces !
To je moj sajt, malo sam se zezao i napravio sajt o sebi a ti pogledaj: http://www.ljubafm.bravehost.com
Ima dosta razloga zbog cega ovo ne treba raditi, ali mogu ti pojasniti kako sam sve ovo izveo, koristeci frejmove itd...... ma u stvari pogledaj pa reci !

p.s. nema ni trunke flasha, samo muzika !
 
Nemoj da ispada da te nagovaram da radish ovako, amaterski je pokusaj ali pruza bas ono sto hoces !
To je moj sajt, malo sam se zezao i napravio sajt o sebi a ti pogledaj: http://www.ljubafm.bravehost.com
Ima dosta razloga zbog cega ovo ne treba raditi, ali mogu ti pojasniti kako sam sve ovo izveo, koristeci frejmove itd...... ma u stvari pogledaj pa reci !

p.s. nema ni trunke flasha, samo muzika !


strava je i sajt i zika (g'n'r:))) e, ali ne zezam se, meni je ovo vrh...kad te zainteresuje sajt da se ne setiš da zablejiš u kod i potražiš manu....slušam you could be mine i gledam u neki link "čedo klikni ovde"....vrh! nisam nabasao na ovako dobar sajt skoro...

čovek je bogat koliko ima prijatelja....e i nije prozivka, iskreno vrh:)))
 
strava je i sajt i zika (g'n'r:))) e, ali ne zezam se, meni je ovo vrh...kad te zainteresuje sajt da se ne setiš da zablejiš u kod i potražiš manu....slušam you could be mine i gledam u neki link "čedo klikni ovde"....vrh! nisam nabasao na ovako dobar sajt skoro...

čovek je bogat koliko ima prijatelja....e i nije prozivka, iskreno vrh:)))

Uhh ! Nisam ovo ocekivao, sajt je nedovršen, fali sadržaja, samo je radjeno na funkcionalnosti (ne racunajuci SEO) i zasniva se na tome da bude zabavan i zanimljiv za surfovanje!

Prijatelji .... ima ih još !

pozzzzzzzz
 
Ljubo, hoces da mi objasnish kako si uradeo ono sa televizoroM?

Kako da ne!

Skinuo sam sliku televizora sa neta, kucaj lcd plazma itd... nadji neku sliku pristojnog formata, da lici na nesto !

Kada odredish gde ce ti biti televizor na stranici, ubacis tabelu, centriras je, u pozadinu tabele stavis sliku i nastelujes sirinu tabele i visinu prema dimenzijama slike televizora (ili obrnuto).
Onda u tabelu umetnesh iframe koji soursuje neku externu stranicu koja prikazuje bilo sta sto zelis da se prikaze na ekranu ... slika, video ...
Znaci iframe stoji na sredini tabele i prikazuje stranicu koja nosi sadrzaj !

Pitaj dalje ako ti nije ovo jasno !
 
lol ja nishta ne razumem, imash msn>?

Imam gtalk

Skinesh neku lepu sliku TV-a pa u neku tabelu stavis tu sliku kao pozadinu....
Kada tabela ima pozadinu sa tv-om onda ubacis u tu tabelu, preko tv-a iframe.
Iframe izgleda ovako:

<iframe src="ono_sto_ce_biti_na_ekranu.html" name="ekranframe"
frameborder=no width=195 scrolling=no
height=250></iframe>

To je kod koji se umece u tabelu i dimenzije se shteluju tako da budu preko ekrana...

U kom programu radish design?
 
plazmaTV_Panasonic_TH-50PV71F.jpg


Evo ti slika za pocetak !
 

Back
Top