NEOPHODNA BRZA REAKCIJA

A koliko su mačići uopšte stari?

Danas u BB proslevljaju dan planete Zemlje :think: Trebalo bi ih podsetiti da su i ti mačići stanovnici te iste planete i da na nju imaju pravo baš kao i oni! :dash:

Meni se cinilo da macici imaju oko mesec dana. Zenica pored mene koja je uzela jedno mace smatrala je da nisu stariji od 2-3 nedelje, a radnici su tvrdili da su stari par dana. S obzirom da su im okice otvorene potpuno i da su neki od njih uspeli da sami nadju klopu i mleko (neke sam morala na hranim na spric), ne mogu da verujem da su stari tek par dana...:think:.

Da, u B. basti u Beogradu danas slave Dan Planete Zemlje, ali oni koji dodju nemaju pojma (verovatno) sta se jos tamo (izgleda) desava... I ja mislim da im treba skrenuti paznju, ali kako ? Na koji nacin ? Ko ? Nece upravnik baste razgovarati sa bilo kime, cisto sumnjam. Cistka se, verovatno, ne desava bez njegovog znanja, znaci i sagovornik treba da bude dobro "naoruzan" za kvalitetan, ubedljiv, ozbiljan i neumoljiv razgovor.
 
Da... Traba da kazem i jedno veliko hvala Mrvici i Ciletu jer je odatle i krenuo predlog za resenje macica na ulici. Hvala :).


Ma nisam ja ništa uradila, ali sam znala da će Deki sigurno skoknuti po njih, HVALA NJEMU!....on sad ima štand na Slaviji, ostala su četiri mačeta. Jedno od njih je i ona bez šapice, koje, kaže svi sažaljevaju, a niko da ga uzme :sad2:...mukica....Ako ima neko ko je slobodan bilo bi lepo da skokne da mu se nađe, a još lepše bi bilo, ako ima neko ko bi udomi mačiće ili ih bar pričuvao do udomljenja.
 
Sad vidim slovnu gresku u gornjem postu... Uf... :D

Da ih u kuci vec nemam dovoljno, ja bih od svih izabrala bas to bez sapice jer znam da je u losijoj startnoj poziciji od ostalih i njemu bih najradije pomogla. U kombinaciji u kojoj sam, nesmem da razmisljam, samo da nudim, a nadam se da ce Dexas uskoro imati vremena za neku fotku i inf. jer ne znam sta mu je ostalo od macica (mislim na boje i pol).

Zuti macici su redji i obicno ih vole. Jeste da ovaj malisa nema sapicu, ali mislim da mu je to "dar" od rodjenja. Neovisno o tome zutac je zivahan i pokretljiv :). Divno bi bilo da bude usvojen jer to nista ne smeta njegovom karakteru. Bez problema bi boravio u kuci ili u dobro ogradjenom dvoristu i verujem da bi nekog usrecio. Ma, koja zivotinja ne moze da usreci onoga ko je voli...:heart:
 
Bravo, cestitam :klap: :super:
Stvarno brza akcija.
Udruzenje za zastitu zivotinja moze da zatrazi razgovor sa upravnikom iz BB i da predlozi zajednicku akciju sterilizacije i organizovanu brigu o macama iz BB, a u okviru gradske strategije za humano resavanje problema napustenih zivotinja. Dejan ima udruzenje, Tanja zeli da pomogne, ako treba jos konkretnih saveta tu sam, pa da se ide kod tog upravnika.
 
Mislim da Marsupilami dobro zbori, a znamo da zna sta prica :aha:. Tu sam ako odlucimo da se skupimo na gomilu :per: :D.

Bez sale, stvarno mislim da nesto treba uciniti sa tim zivotinjama u BB. Spreciti i nehumani tretman prema njima (pretpostavljamo da je tacno), a i toliko razmnozavanje. Da li se mogu spreciti i oni sto ubacuju macke u BB - e to nisam sigurna, ali mozda prve dve stavke mogu. Nekad cujem i jednog psa u delu baste ka 29 novembru kako zavija, verovatno iz nekog zatvorenog prostora. Sta se tacno tamo desava, mogu samo da nagadjam, a to nije bas dobro.

Kad smo kod nagadjanja, Beograd je zaista veliko selo :lol:. Oko 18,30 sam bila kod veta zbog najstarijeg macora (opet pokazuje simptome kao kad mi je herpes usao u kucu) i od veta cujem kako joj je nekoliko ljudi (od prekjuce do danas :eek:) ispricalo za macice iz BB, a poduhvat pripisali potpuno drugoj osobi...:neutral:. Srecom, imala sam priliku da joj objasnim sta se stvarno desilo :aha:. Toliko o nagadjanju :eek:.
 
Ok.
Prica o macama iz BB nije nova. Pas koji zavija je u boksu. Bila je prijava o tome, ali se nista nije moglo jer oni imaju pravo da drze psa u boksu, a to sto je on usamljen, niko se njime ne bavi, verovatno iz boksa i ne izlazi (jedno vreme je pustan nocu, da cuva) - to nije moglo da se dokaze. Devojka koja je prijavila je odustala od "teranja" jer je shvatila da je tesko izaci na kraj sa institucijom, a i ne radi se o zlostavljanju nego o zanemarivanju, sto je za nas mentalitet potpuno neshvatljivo. Proslo je nekoliko godina, situacija je sada malo drugacija, drugi ljudi su na vlasti, mozda .........
Kad odlucite, vicite .....
 
E ovako da se javim ukupno je bilo 11macica :) jedno mace je uzela od moje drugarice drugarica zuto koje je jelo mace :) i ona je juce i posetila mene na standu i mnogo mi se zahvalila sto sam ih uzeo !!!
Od macica prvo koje je udomljeno je zuti deckic koje vec sam ruca otisao je kod super devojke koja mu je sve u pet shopu kupila svu hranu sto mu treba :) drugo mace je isto zuto decko njega je uzela devojka koja zivi na sto metara od standa , jedini problem sa tim macetom je sto ono i dalje pije mleko na spric i to mora da jede na spric jos najmanje 2nedelje :( javljacu vam kako je mace !!
Dva maceta su kod moje drugarice koja ih hrani na spric i jedno je vec rezervisano , a tri su kod Sneze zene koja mi cuva kuce i mace za udomljavanje :)
A dva danas dolaze na stand , zuto musko i trobojkica :)
 
Poslednja izmena:
A druga lepa stvar sto mi se dogodila juce je to sto je moja drugarica usvojila mace sto nema nogicu :)
Devojka je super i vec ima retrivera i macora koga je usvojila od mene a od uvek je htela da ima zutu macu , tako kad ga je videla i cula kad je jedna zena rekla da ga mucimo i da ga uspavamo ona je skocila i rekla ja ga usvajam :) :) :)
Tako da je juce odnala malog kod kuce i sad se zove Sapica :) :) :)

p.s juce mi je bio super dan udomio sam 8macica i 3steneta :) :) :)
 
E ovako da se javim ukupno je bilo 11macica :) jedno mace je uzela od moje drugarice drugarica zuto koje je jelo mace :) i ona je juce i posetila mene na standu i mnogo mi se zahvalila sto sam ih uzeo !!!
Od macica prvo koje je udomljeno je zuti deckic koje vec sam ruca otisao je kod super devojke koja mu je sve u pet shopu kupila svu hranu sto mu treba :) drugo mace je isto zuto decko njega je uzela devojka koja zivi na sto metara od standa , jedini problem sa tim macetom je sto ono i dalje pije mleko na spric i to mora da jede na spric jos najmanje 2nedelje :( javljacu vam kako je mace !!
Dva maceta su kod moje drugarice koja ih hrani na spric i jedno je vec rezervisano , a tri su kod Sneze zene koja mi cuva kuce i mace za udomljavanje :)
A dva danas dolaze na stand , zuto musko i trobojkica :)

Znaci da se br. stanara kartonske kutije povecao u roku od par sati, osim ako (opet kazem) nisam pogresno izbrojala, i umislila zenu koja je jedno mace ponela sa sobom (trobojno)... :neutral:. No, tako je kako je. Bez daljih komentara.

Danas sam prosla kraj baste i cula da sa druge strane ima jos neki malac, ali ga nisam videla. Videla sam posude sa vodom, zaklonjene. Ostavila hranu i promenila vodu. Do malca nisam mogla da pridjem jer je ograda temeljno opasana zicom. Eventualno, odredjena hrana (meso zivo, kuvano, riba sveza, kuvana, bez kostiju koje nisu za macke i bez splacina koje ce praviti nered u basti), moze da se proba prebaciti preko ograde (ako se malac odazove), ali van radnog vremena BB (do 9h ujutru ili posle 19 h navece), ko je u prilici.

A za tako uspesno udomljavanje Dexas, bas mi je drago i cestitam :super:.
 
Ok.
Prica o macama iz BB nije nova. Pas koji zavija je u boksu. Bila je prijava o tome, ali se nista nije moglo jer oni imaju pravo da drze psa u boksu, a to sto je on usamljen, niko se njime ne bavi, verovatno iz boksa i ne izlazi (jedno vreme je pustan nocu, da cuva) - to nije moglo da se dokaze. Devojka koja je prijavila je odustala od "teranja" jer je shvatila da je tesko izaci na kraj sa institucijom, a i ne radi se o zlostavljanju nego o zanemarivanju, sto je za nas mentalitet potpuno neshvatljivo. Proslo je nekoliko godina, situacija je sada malo drugacija, drugi ljudi su na vlasti, mozda .........
Kad odlucite, vicite .....

Pretpostavila sam da nisam jedina koja je o BB svasta cula, manje dozivela. Za psa nisam znala da je, kao, njihov, da je u pitanju zanemarivanje, da je vec bilo pokusaja da se to pitanje rascisti ranije.

Sto se odluke tice, jesam da se nesto preduzme i jasno mi je da treba vise od zelje. Svakako cu se javiti jer ovde nije bas mesto za detaljnije diskusije.
 
A druga lepa stvar sto mi se dogodila juce je to sto je moja drugarica usvojila mace sto nema nogicu :)
Devojka je super i vec ima retrivera i macora koga je usvojila od mene a od uvek je htela da ima zutu macu , tako kad ga je videla i cula kad je jedna zena rekla da ga mucimo i da ga uspavamo ona je skocila i rekla ja ga usvajam :) :) :)
Tako da je juce odnala malog kod kuce i sad se zove Sapica :) :) :)

p.s juce mi je bio super dan udomio sam 8macica i 3steneta :) :) :)

:vatromet:
:klap:
Baš si me obradovao ovim vestima. I svak čast na udomljavanju. Znam koje smo mi muke imali dok smo udobili jedno štene i 5 mačića, jer nismo hteli da ih damo bilo kome.
 
:vatromet:
:klap:
Baš si me obradovao ovim vestima. I svak čast na udomljavanju. Znam koje smo mi muke imali dok smo udobili jedno štene i 5 mačića, jer nismo hteli da ih damo bilo kome.

Juce slucajno naletim u troli na jednu porodicu koja je uzela crno mace , i skroz su izgrebani ali vole malu devojcicu :)
Nadam se da ce ovi macici njih 7 , da pocnu da jedu cvrscu hranu i da pocnem da ih poklanjam :) jos piju mleko na spric :(
 
a evo i slicice beba :)

slikici001-1.jpg
 

Back
Top