mladost+znanje=starost+ucenje

16121953

Zainteresovan član
Poruka
184
Imam dosta slobodnog vremena, kupila sam knjigu fotosop 6, ja imam verziju Adobe 8 i resih da se igram sa svojim slikama. U knjizi pise sve i svasta, nista ne razumem, sto je i razumljivo ako se vidi koliko imam godina, ali nesto uspevam da odradim i odusevljena sam.
Sada pitanje: kako da na fotosop stranicu stavim dve iste fotografije i da odredjene likove sa jedne slike prebacim na drugu, hocu da ih jednoj slici bude u vise komada, ili hocu da sa neke druge slike prebacim ljude koji nisu na prvoj slici. Ovo je za sada dosta, i kada budem to odradila, javicu se sa sledecim zeljama jer kada si sam onda ti nista drugo ne preostaje nego da se kroz ucenje igras.
Molim bez stucnih izraza i hvala
 
Pa siguran sam da i to pise u knjizi,ja mogu da objasnim ali cisto sumnjam da cu vise pojasniti nego sto pise u knjizi.Moras da naucis isecanje pojedinih predmeta ili osoba,i rad sa layerima.Preporucio bih ti da oglledas neki video tutorijal na youtube,mnogo je lakse kada gledas video kako to neko radi,nego da citas knjigu.;)
Sve u svemu photoshop jeste ogroman program sa mnogo opcija ali ti ne moras da ucis sve te opcije odjenom,ne da ne moras nego ne mozes.Znaci za sada uci isecanje i rad sa layerima,a to mozes nauciti za sat,dva,i onda ces znati kako da prebacujes osobe ili predmete sa jedne slike na drugu.Pa potom uci efekte tj. kako da sakrijes da je slika radjena u Photoshopu,itd.:)
 
Imam dosta slobodnog vremena, kupila sam knjigu fotosop 6, ja imam verziju Adobe 8 i resih da se igram sa svojim slikama. U knjizi pise sve i svasta, nista ne razumem, sto je i razumljivo ako se vidi koliko imam godina, ali nesto uspevam da odradim i odusevljena sam.
Sada pitanje: kako da na fotosop stranicu stavim dve iste fotografije i da odredjene likove sa jedne slike prebacim na drugu, hocu da ih jednoj slici bude u vise komada, ili hocu da sa neke druge slike prebacim ljude koji nisu na prvoj slici. Ovo je za sada dosta, i kada budem to odradila, javicu se sa sledecim zeljama jer kada si sam onda ti nista drugo ne preostaje nego da se kroz ucenje igras.
Molim bez stucnih izraza i hvala

Ako sam dobro dešifrovao brojeve mi smo za malo generacija a ko će bolje pomoći 53 ako ne 54 :D
evol link i skidaj tutorijale na srpskom i nema da omane. Mnogo je jasnije nego u bilo kojoj knjizi, ma, neuporedivo. Idi na
Sa srećom. :bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
uauuuu, nisam se javljala preko mesec dana.
Ivane, tek sam danas uradila za fotosop ono sto si mi poslao(onih 14 tutorijala na srpskom- sto se otvaraju na 15 minuta)i sada kada sam pocela da ,,anzipujem,, prozorce trazi da ubacim nekakav disk. Sta sada dragi Ivane Conkin
 

Back
Top