Srbija traži od Italije da izruči neonacistu Davidivića

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Srbija traži od Italije da izruči neonacistu Davidovića

15/04/2009

BEOGRAD, Srbija -- Vladini zvaničnik Slobodan Homen saopštio je u utorak (14. aprila) da je Srbija od Italije zatražila da izruči Gorana Davidovića, neonacistu osuđenog na zatvorsku kaznu u Srbiji, koji je uspeo da pobegne iz zemlje. Davidović je na sudu osuđen za izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje na antifašističkom mitingu u Beogradu 2005. godine i zbog maltretiranja učesnika tog mitinga. Srbija je izdala poternicu za njim pošto se nije javio na izdržavanje jednogodišnje zatvorske kazne


Hoće li ga Italija izručiti?
www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/sr_Latn/features/setimes/newsbriefs/2009/04/15/nb-05
 
Srbija traži od Italije da izruči neonacistu Davidovića

15/04/2009

BEOGRAD, Srbija -- Vladini zvaničnik Slobodan Homen saopštio je u utorak (14. aprila) da je Srbija od Italije zatražila da izruči Gorana Davidovića, neonacistu osuđenog na zatvorsku kaznu u Srbiji, koji je uspeo da pobegne iz zemlje. Davidović je na sudu osuđen za izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje na antifašističkom mitingu u Beogradu 2005. godine i zbog maltretiranja učesnika tog mitinga. Srbija je izdala poternicu za njim pošto se nije javio na izdržavanje jednogodišnje zatvorske kazne


Hoće li ga Italija izručiti?
www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/sr_Latn/features/setimes/newsbriefs/2009/04/15/nb-05

Će vidimo... :lol:

Jedno je sigurno, devojčica se uplašila pa pobegla od svojih dela...
 
Će vidimo... :lol:

Jedno je sigurno, devojčica se uplašila pa pobegla od svojih dela...

pa i bolje da pobegne nego da bude politicki zatvorenik antisrpskog rezima borisa tadica-francetica.

treba da trazi u italiji azil jer ga u srbiji tadicev rezim progoni na politickoj osnovi

a secas se kad je djindjic za vreme milosevica bezao cas u nemacku cas u crnu goru cas u hrvatsku ? sta je to bilo ? hrabar akt ?
 
А сад си фашиста? До скоро си био комуниста. Шта је треће?

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

nit sam fasista nit sam komunisat nego sam demokrata koji brani ljude od politickog progona antisrpskog rezima borisa tadica.

ovaj lik je osudjen zato sto je rekao nekoj autonomaskoj bagri da je crnogorski ********* i srbomrzac na nekoj tribini.

ti to podrzavas da covek robija zato sto je nekom doseljenom crnogorskom komunjari i autonomasu u novom sadu sasuo istinu u lice ?
 
nit sam fasista nit sam komunisat nego sam demokrata koji brani ljude od politickog progona antisrpskog rezima borisa tadica.

ovaj lik je osudjen zato sto je rekao nekoj autonomaskoj bagri da je crnogorski ********* i srbomrzac na nekoj tribini.

ti to podrzavas da covek robija zato sto je nekom doseljenom crnogorskom komunjari i autonomasu u novom sadu sasuo istinu u lice ?

Овде сви добро познају мој став, тако да ти нећу одговорити на то питање. А реци ми јел осуђен?
 
BEOGRAD - Generalni sekretar „Novog srpskog programa“ Goran Davidović, koga je Okružni sud u Novom Sadu osudio na godinu dana zatvora zbog izazivanja nacionalne, rasne, verske mržnje i netrpeljivosti, legalno boravi u Italiji. Davidović za Kurir kaže da je italijansku vizu dobio zato što mu supruga radi u toj zemlji.
- U Italiji sam od avgusta 2008. godine. S obzirom na to da su mi u Srbiji ugrožena ljudska prava, očekujem da ću dobiti politički azil u Italiji. Onaj koji mi je više puta pretio smrću kažnjen je samo sudskom opomenom. Čak ni uslovnu kaznu nije dobio. Za mnom nije raspisana Interpolova poternica jer sam osuđen na godinu dana zatvora - ukazuje Davidović i dodaje da je optužen za verbalni delikt samo zato što je profesoru Milenku Peroviću, šefu Katedre za sociologiju na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, rekao da je crnogorski ustaša i da ide kod Đukanovića.

-------------

znaci covek je osudjen na godinu dana zatvora zato sto je profesoru Milenku perovicu , doseljenom crnogorskom komunisti rekao da je crnogorski ustasa i da ide kod Mila Djukanovica.

I za ovo godinu dana robije ?

Jasno je da je covek osudjen za klasican verbalni delikt.
 

Back
Top