SPC: ni djeca Jasenovca nisu sveci

Vidusa

Aktivan član
Poruka
1.456
jasenovacnajmlodszeofia.jpg

Oko 40.000 djece mucenicki je zatrveno u logorima Jasenovca od 1941-45 godine samo zato su su bila pravoslavne vjere. Dan sjecanja na ove velikomucenike Pravoslavne Crkve iz kalendara SPC je izbacen.

047ljb.jpg
Jasenovac i posljednji pogled za majkom

069o.jpg
Zatocenik Jasenovca
128i.jpg
Samo su djeca dva naroda ovako fotografisana: jevrejska i srbska djeca, djeca Staroga i djeca Novoga Zavjeta su krivci ovome svijetu!

085cey.jpg
Jasenovac: ustaski oficir i djeca zatocenici

gospa14aodi3.jpg

Zlocin su pocinili pripadnici Rimokatolicke crkve u ime njihovog Krista i njihove Gospe.

kalendarnovogracanickikh3.jpg

Dan 700.000 jasenovackih novomucenika je obiljezen u kalendaru Novogracanicke mitropolije.

kalendarspcrg7.jpg

U kalendaru Beogradske patrijarsije Dan 700.000 jasenovackih novomucenika nije obiljezen, a bio je sredinom 80-tih godina proslog vijeka. Evo odgovora zasto je izbrisan:
subotica6vnl7.jpg

showthumbaspxub4.jpg
thumbmitropolit20amfilolp9.gif

konf5vdf2.jpg

63236928os2.png

70540946oo9.png

pavleiiijr4.jpg

rim3vnm9.jpg

bulovickonjur8.png

suboticadl4.jpg




Oooooj, kuku nama, sta smo docekali!

-------------------
Fotografije o djeci Jasenovca prenesene su sa sajta:
http://www.jerusalim.org/cd/biblioteka/djeca_kozare/ii-djeca-iz-pakla_l.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam vec na jednoj drugoj temi pomenuo slucaj episkopa Jovana da je u eparhiji sumadijskoj primenio sam cin liturgije i da je ljude koji su godinama pevali u crkvenom horu isterao sa liturgije, koju je prekinuo da bi to uradio, jer nisu hteli da prihvate njegove promene... Licno sam gledao snimak svega toga... Ali su me "vernici" ismevali zaobilazeci da to komentarisu i pitajuci me da li sam ekspert za liturgije... NISAM, ali ovo je jos jedan dokaz da je pocelo pokatolicenje pravoslavne crkve... Jos samo da gospoda nabave papomobil, i mogu da se zakite sa njim...
 
У Календару СПЦ се помињу јасеновачи мученици 24.04. када им се служи парастос.

Они који су против еп.Јована заступају промене које су дошле у литургију са - Запада.

Коме није јасно нека усме Служебник у преводсу о.Јустина и прочита поговор.
 
У Календару СПЦ се помињу јасеновачи мученици 24.04. када им се служи парастос.

Они који су против еп.Јована заступају промене које су дошле у литургију са - Запада.

Коме није јасно нека усме Служебник у преводсу о.Јустина и прочита поговор.

Znaci, pre Jovana su bile liturgije sa zapada, a sada nam on vraca izvorne... Hvala mu, i gde cuo i gde ne cuo...
 
У Календару СПЦ се помињу јасеновачи мученици 24.04. када им се служи парастос.

Они који су против еп.Јована заступају промене које су дошле у литургију са - Запада.

Коме није јасно нека усме Служебник у преводсу о.Јустина и прочита поговор.

Извини, али НИЈЕ ТАЧНО !!!! Ево, имам пред собом календар СПЦ - нема нигде ни помена о томе што пишеш.............:rtfm:
 
У Календару СПЦ се помињу јасеновачи мученици 24.04. када им се служи парастос.

Они који су против еп.Јована заступају промене које су дошле у литургију са - Запада.

Коме није јасно нека усме Служебник у преводсу о.Јустина и прочита поговор.

Та ватиканска екипа јеретика је најгора губа која је могла да се догоди српском народу,избацивањем јасеновачких жртава попљували су Православље.Велики је њихов грех,сваким даном све већи:evil:
 
У Календару СПЦ се помињу јасеновачи мученици 24.04. када им се служи парастос.

Они који су против еп.Јована заступају промене које су дошле у литургију са - Запада.

Коме није јасно нека усме Служебник у преводсу о.Јустина и прочита поговор.
Опет лажеш људе! Покај се.
 
Generator zla je crkva i njen nauk.
Sve dok ljudi to ne shvate nema mira,biće još ratova na balkanu.
Sve mi se čini da nakon skorog ujedinjenja Rimokatoličke i Pravoslavne u jednu crkvu će početi novi rat u Bosni protiv muslimana koji će imati globalne posljedice .
 
Е, хајде, мало о'ладите...

http://www.spc.rs/sr/kalendari/2008&Itemid=64

ПОСТОВИ
(Датуми у загради су по старом календару)

Вишедневни:
- Велики пост и Страсна седмица, од 10. марта (26. фебруара) до 27. (14) априла;
- Петровски пост, од 23. (10) јуна до 12. јула (29. јуна);
- Великогоспојински пост, од 14. (1) до 28. (15) августа; и
- Божићни пост, од 28. (15) новембра 2008. до 7. јануара 2009. (25. децембра 2008) године.

Једнодневни:
- Сваке среде и петка, осим трапавих седмица;
- Крстовдан, уочи Богојављења, 18. (5) јануара;
- Усековање главе Светог Јована Крститеља, 11. септембра (29. августа); и
- Воздвижење Часног Крста - Крстовдан, 27. (14) септембра.

Трапаве седмице:
- Иза недеље о Митару и Фарисеју, од 17. (4) фебруара до 24. (11) фебруара;
- Сиропусне седмице, од 2. марта (18. фебруара) до 9. марта (25. фебруара);
- Светле седмице, од 27. (14) априла до 4. маја (21. априла);
- Духовске седмице, од 15. (2) јуна до 22. (9) јуна; и
- од Божића 7. јануара (25. децембра 2008) до Крстовдана 18. (5) јануара 2009. године.






Посебни парастоси (помени) у току године у свим Храмовима Српске православне цркве врше се:






- 24. марта - за пострадале од НАТО бомбардовања;


- 22. априла - за побијене у Јасеновцу

и осталим логорима и стратиштима у II светском рату;


- 28. jуна - за војнике и војсковође

погинуле од Косова до наших дана.

 
ОДБОР ЗА ЈАСЕНОВАЦ СВЕТОГ АРХИЈЕРЕЈСКОГ САБОРА СПЦ



http://www.jasenovac-info.com/



ДЕЛЕГАЦИЈА ХРВАТСКИХ БИСКУПА ПОСЈЕТИЛА ЈАСЕНОВАЦ

У петак 3. априла делегација од четири хрватска бискупа коју је предводио ђаковачко-сријемски бискуп Марин Сракић, посјетила је Спомен-подручје Јасеновац.
Index.hr: Чудо библијских размјера: Бискупи у Јасеновцу
Б92: Поклонили се жртвама Јасеновца
Маргелов институт: Реакција на посјет предсједника Хрватске бискупске конференције Јасеновцу



СПОМЕНИК УСТАШКИМ ЖРТВАМА У ЈЕЗЕРУ КОД ЈАЈЦА

Личном иницијативом, Мирко Шајин подигао је уз помоћ рођака спомен-обиљежје за жртве усташког геноцида које су страдале 1942. у српском селу Ђумезлијама код Језера.
Глас Српске: Подигао споменик страдалима у Језеру


АКАДЕМСКА РАДИОНИЦА О ПИЈУ XII У ЈАД ВАШЕМУ

У недељу 8. марта у Jад Вашему је отворена међународна академска радионица на којој је било речи о тренутном стању прoучавања које се тиче папе Пија XII. Дводневну радионицу су заједнички организовали Јад Вашемов Међународни институт за проучавање холокауста и Салесијански теолошки институт Светих Петра и Павла.
Нешнал католик реџистер: Пије XII и Јад Вашем
Интернешнел хералд трибјун: Израелски и ватикански историчари дискутују о папи Пију XII
Програм семинара


МЕЂУНАРОДНИ ДАН ХОЛОКАУСТА ОБЕЛЕЖЕН НА САВИНДАН

Имајући 22. април као званични Дан сећања на жртве геноцида и холокауста, Србија је 27. јануара такође обележила и Међународни дан сећања на холокауст који су одредиле Уједињене Нације. [Детаљније »]
Баштина ратника: Обележен Међународни дан сећања на жртве холокауста
Премијер Додик положио вијенац на Спомен-обиљежје жртвама логора у Јасеновцу
Влада Републике Српске: Обиљежен Дан холокауста у Српској
Б92: Дан сећања на жртве холокауста
РТС: Инциденти на Дан холокауста у Загребу
BiH Vijesti: У Мостару обиљежен Дан холокауста


ОДБОР ЗА ЈАСЕНОВАЦ НА ЗИМСКОМ СЕМИНАРУ У ЈАД ВАШЕМУ

Игуман Софроније (Никић) учествовао је на Зимском семинару за просветне раднике из иностранства на Међународној школи за образовање о холокаусту у Јад Вашему у Јерусалиму, од 4. до 22. јануара 2009. године. Отац Софроније био је представник како Одбора за Јасеновац тако и многострадалне Епархије Бихаћко-петровачке, која је у Другом свјетском рату била тешко погођена усташким геноцидом и холокаустом.
Програм семинара


ВАЖНА КЊИГА О ХОЛОКАУСТУ У ЈУГОСЛАВИЈИ

Зборник радова Израелско-српска научна размена у проучавању холокауста је објављен недавно у издању београдског Музеја жртава геноцида Књига је плод научне размене која се збивала јуна 2006. године на Међународном институту за истраживање холокауста Јад Вашема.
Садржај, Реч уредника и Програм размене
Авнер Шалев: Јад Вашем и сећање на холокауст у 21. веку


УПОКОЈИО СЕ ИГУМАН МАНАСТИРА ЈАСЕНОВЦА

Архимандрит Амфилохије (Живковић), први игуман Манастира Јасеновца, упокојио се у Господу 3. фебруара 2009, након што је 23. јануара био тешко повријеђен у експлозији гаса у привременој епископској резиденцији у Пакрацу. Вјечнаја памјат оцу Амфилохију!
Епархија Славонска: Архимандрит Амфилохије (Живковић) 03. април 1971. - 03. фебруар 2009.
СПЦ: Упокојио се у Господу Архимандрит Амфилохије Живковић
 
Не могу да служе паростос мученицима Јасеновачким, који су страдали због вере Свете, они који католике називају браћом у Христу,и који се са кољачима тих мученика љубе и благосиљају. СПЦ лицемери су узурпатори Светосавске Цркве, и послушници папини.Они варају људе!
 
Не могу да служе паростос мученицима Јасеновачким, који су страдали због вере Свете, они који католике називају браћом у Христу,и који се са кољачима тих мученика љубе и благосиљају. СПЦ лицемери су узурпатори Светосавске Цркве, и послушници папини.Они варају људе!

Сада сам мало детаљније прегледао... да, стварно ту нису "чиста посла"... првобитно је био установљен празних 13.септембра и сада га одједном нема... неке епархије које су се буниле(углавном из дијаспоре) тражиле су измену календара и њима је то одобрено, у питању су 2 епархије а у осталих 38 није... мало скандалозно морам признати, нешто стварно није у реду, а све то што није у реду дешавало се 2003.године... не знам више шта да мислим... са једне стране на сајту СПЦ држе и даље тај Одбор за Јасеновац - а овамо испод жита извлаче и бришу већ установљен празник... важно им је ваљда што је Степинац "светац"... ужас... у ствари морам још једном све да проверим...


Sveti-Srpski-Novomucenici-Jasenovacki.jpg
 
Не могу да служе паростос мученицима Јасеновачким, који су страдали због вере Свете, они који католике називају браћом у Христу,и који се са кољачима тих мученика љубе и благосиљају. СПЦ лицемери су узурпатори Светосавске Цркве, и послушници папини.Они варају људе!

Sadasnj Srbi koji idu u sadasnju SPC i bivaju tamo pricescivani, postace i vec postaju, istog onog bezbozno nemilostivog i krvozednog duha kao i oni sto su djecu vodili u logore i tamo ih mucenickom smrcu umorili. Taj djavolji duh antihrista vec je prisutan u mnogim sadasnjim Srbima i djela u kulturnom, u javnom olitickom i crkvenom zivotu, pa tako i na ovom i raznoraznim forumima.

Kod Srba se desava upravo ono na sto je upozorio sv. Vasilije Veliki (obratimo paznju na podvucene rijeci):

''Kоји злонамерно искривљују учење, скривају се иза истине и варају простодушне људе; они су већ навикли на јеретичку безбожност. Деца Цркве хране се безбожним учењима. И шта да раде? У власти јеретика је крштење, спровод оних који одлазе, посећивање болесних, тешење оних који су у невољама, помагање угњетенима, сви могући начини, причешћивање... Све ово што они савршавају, постаје за народ чвор једномислија са јеретицима''
Св. Василије Велики

.
 
Poslednja izmena:
Еремита, мораш сам да трагаш без консултација са онима који ће ти негирати зло и упутити на погрешне изворе ''информација'' и на погрешно закључивање. Трагај за Истином и наћи ћеш је,Она је све јаснија што се више испитује и истражује!!!!!!!Схвати,отели су нам нашу Светосавску Цркву,језујити и црвени компромисери.Зло је врло очигледно.
 
Poslednja izmena:
Еремита, мораш сам да трагаш без консултација са онима који ће ти негирати зло и упутити на погрешне изворе ''информација'' и на погрешно закључивање. Трагај за Истином и наћићеш је,Она је све јаснија што се више испитује и истражује!!!!!!!Схвати,отели су нам нашу Светосавску Цркву,језујити и црвени компромисери.Зло је врло очигледно.

Tacno je da su jezuiti preoteli arhijereje i vecinu svestenstva sadasnje SPC, ali jos ne i sav vjerni pravoslavni narod.

Ali, ljudino, nemoj ,molim te, nemoj makar na ovoj temi da misionaris pa da ste najistinitiji pravoslavci od pocetka svijeta.

Ovdje pricamo o nemilosti onih koji su na pravdu, milost i sazaljene prema nevinoj djecici pogazili i pljunuli stremeci za krvavim nemilosrdnicima ovoga svijeta i bracom ih po vjeri svojoj zovu.

.
 
Од када је проверавање веродостојности информација мисионарење?Нисам му рекао да мора,него да би било добро да прочита.Свако сам нека закључи по настројењу духа који је у њему.Линк је повезан са твојом темом и користан је за анализу.

Почео си да ми лепиш етикете ''најистинитији'' ко екуменисти,брате мој.Па зар и од тебе да дође ругање.
 

Back
Top