Kako da povecam kapacitet pluca?

Kako si od pomoci :)
Mi smo na glumi radili jednu vjezbu, kad udises vazduh neka ti stomak bude ka napolje, kako to da ti objasnim... Napuni stomak vazduhom kad udises, a kad izbacas vazduh, nek ti stomak bude sto uvuceniji. Kad udises, disi na nos, a kad izdises, na usta. To je jako tesko jer mi svi radimo suprotno (nesvjesno) dok je ovo pravilan nacin disanja. To valjda rade i solo pjevaci.(pravilno, da se razumijemo :lol: )
 
Kako da povecam kapacitet pluca? da bih mogao duze da ronim, vise da drzim dah itd. jel postoje neke vezbe za to ili sta?

sve je stvar treninga.
moras da imas kontinuitet.
postoje posebne vezbe disanja, tj zadrzavanja vazduha.
za pocetak je potrebno da dises citavim plucima, sto malo ko radi.
udahni duboko, a potom istiskuj kroz zube lagano sav vazduh iz pluca sve dok ne ``zalepis stomak za kicmu``- da ti jednostavno objasnim:)
e sad, sledeci udah uzimaj isto na usta, ali polako.i prvo puni donje partije pluca tako sto ces vazduh da ``pakujes`` u stomak, potom polako pusti da se pune gornje partije..to traje po petnaestak sekundi..
ne smes da se hiperventiliras jer posle nekoliko intenzivnih udaha mozes da se onesvestis.

moj savet ti je da se prikljucis nekom ronilackom klubu koji ima svoj apnea tim.
sto se tice vremena, na treninzima svi imamo posle mesec dana treninga prosecno vreme od 4min (nedisanja)..i preko toga..
 

Back
Top