E da je meni [b]622MBps[/b] ... steta, probudih se :(

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
E morao sam ovo da posaljem, jer sam najpre proplakao a zatim pogledao kroz prozor i video "prolece je a ja u Srbiji ...."

Ponude koje je kompanija za koju radim dobila:
-----------
Internet T-1
From $399/mo
Internet T-1 is the standard for businesses seeking mission critical Internet connectivity. Providing up to 1.54 MBps of dedicated bandwidth

Internet DS-3
Starting at $3000/mo
DS-3 circuits provide businesses and ISP’s with up to 45MBps :shock: of dedicated Internet connectivity.

Internet OC-3 - OC-192
Starting at $8,750/mo
Optical Carrier lines provide content providers, ASP’s/ISP’s and large enterprises with up to 622Mbps :shock: :shock: of dedicated Internet connectivity.
------

Trenutno su na T-1 liniji i kukaju da je presporo... Ja imam 256Kbs stalne linije i IP, i sav sam sretan a tamo prelaze na neke brzine i linije za koje nisam ni cuo (DS-3 ili OC-3)
Kako li tek radi na 622Mbps, moj bogo :(

Prosli puta kada sam bio kod njih, nisam mogao da se odvojim od Interneta na T-1 liniji. Propustio mnoge ruckove... Cinilo mi se brzina munje... A sada...

Jeste da kosta, ali brate fercera, uzasi od brzina. Nije to tragedija, vec je tragedija, sto ne vidim kada bi se uopste kod nas moglo na tako nesto racunati :(
 
lol... kad se sakupe svi zemaljski (ukljucujuci i akademski), bezicni (veratov) i satelitski linkovi ka svetu, cela Srbija nema ni 300 Mbps...

Pa pogadjaj dva puta gde se ove brzine po ovim cenama nalaze ;)

Inace, moja firma ima T3 liniju... Placa $1300 mesecno... Kad bi tako nesto ovde sredio sam sebi, uracunao takse koje trazi telekom za vodove, i recimo da se zakacis na Deutche Telekom, kosta cirka 150000€ mesecno... ne racunajuci opremu ;)

Pa sad vi vidite ;)
 
Incognito:
lol... kad se sakupe svi zemaljski (ukljucujuci i akademski), bezicni (veratov) i satelitski linkovi ka svetu, cela Srbija nema ni 300 Mbps...

Pa pogadjaj dva puta gde se ove brzine po ovim cenama nalaze ;)

Inace, moja firma ima T3 liniju... Placa $1300 mesecno... Kad bi tako nesto ovde sredio sam sebi, uracunao takse koje trazi telekom za vodove, i recimo da se zakacis na Deutche Telekom, kosta cirka 150000€ mesecno... ne racunajuci opremu ;)

Pa sad vi vidite ;)

..... *bi ga, trpi i cuti :(
Ono sto me nervira je da bas nista ja kao pojedinac ne mogu uciniti, vec sve vise posmatram po Srbijici sindrom "daj sta das... bolje ista nego nista..." :(
A drugari izvana, me ponekad pitaju sta mi to znaci kad pomenem "dial-up" pristup...
 
codemaker:
..... *bi ga, trpi i cuti :(
Ono sto me nervira je da bas nista ja kao pojedinac ne mogu uciniti, vec sve vise posmatram po Srbijici sindrom "daj sta das... bolje ista nego nista..." :(
A drugari izvana, me ponekad pitaju sta mi to znaci kad pomenem "dial-up" pristup...

joj ne podsecaj... evo probacu da parafraziram dijalog izmedju mene i jednog Njujorcanina:

(nakon sat vremena blatenja po internet razvitku nase zemlje od strane mene):

On: So, how are you connecting to the net?
Ja: Via dial-up...
On: That's connecting over the phone, right?
Ja: Yep
On: Cool! So, what's the speed?... You can get quite a descent speed w/ those optical fibers used for telephones...
Ja: 56 kbps tops, if you are lucky... Mainly, not more than 48 kbps...
On: Oh... That slow??? ... Then, not so cool...

Komentari su suvisni... :?
 
Incognito:
codemaker:
..... *bi ga, trpi i cuti :(
Ono sto me nervira je da bas nista ja kao pojedinac ne mogu uciniti, vec sve vise posmatram po Srbijici sindrom "daj sta das... bolje ista nego nista..." :(
A drugari izvana, me ponekad pitaju sta mi to znaci kad pomenem "dial-up" pristup...

joj ne podsecaj... evo probacu da parafraziram dijalog izmedju mene i jednog Njujorcanina:

(nakon sat vremena blatenja po internet razvitku nase zemlje od strane mene):

On: So, how are you connecting to the net?
Ja: Via dial-up...
On: That's connecting over the phone, right?
Ja: Yep
On: Cool! So, what's the speed?... You can get quite a descent speed w/ those optical fibers used for telephones...
Ja: 56 kbps tops, if you are lucky... Mainly, not more than 48 kbps...
On: Oh... That slow??? ... Then, not so cool...

Komentari su suvisni... :?

Uff, to moze biti "pain in the ass.." :)
osobito sto me prosto znoj oblije kada se povede tema oko brzine kojom radim..

Povremeno pruzam i deo tehnicke podrske, koristeci Netmeeting. USA firma za koju radim, samo prosledi poziv iz neke drzave gde imaju klijente. Tipovi odmah nakon konekcije na mene, zapocnu video prenos, desktop sharing i brbljaju na sav glas bez da brinu o bandwidth-u... Onda se nakaci i neki iz druge drzave pa utroje tupimo, ali na pitanje brzine mog rada, pokusavam da promenim temu... I ne pitaju da li ima mesta za novog u konferenciji, valda se podrazumeva da ima :(

A radim na 256kbs :(
Ne, bolje da se ne zalimo, odmah mi propade dan, kad o tome mislim. Ono, nije da nismo radili i sa 2400 (seti se Sezama nekada) ali smo bar znali da je to- to... Pa kad smo presli na 19200 -brate..
A kad su stigli modemi na 33600...
Posle ode sve dodjavola daleko u svetu a mi i dalje zuljamo dial-up ili u najboljem slucaju nesto izmedju 128 i 512...
Sto rece Mile Tranzicija - DOKLE BRE! :)
 

Back
Top