Obnova crkve i njenog uticaja

duc4

Gost
Poruka
186
Veoma sam nezadovoljan stanjem u crkvi, tim pre sto ne treba mnogo da nakon smrti patrijarha Pavla otpocne svojevrsni rat sa patrijarsijsku stolicu...Ocigledno je da je crkva posrnula i da joj treba korenita reforma koja ci biti sprovedena od patrijarha snazne volje i koji ce raditi na obnovi uticaja crkve u ovom moralno posrnulom drustvu...ko misli slicno i ko ima predlog na resavanje ove krize moze da se javi ovde.
 
Слажем се,али ови проблеми у Цркви настају као последица очигледног деловања ватиканске агентуре(увукли су се дефинитивно у СПЦ) и очигледног посрнућа поједних утицајних владика који се јаве само кад је у питању материјални интерес(пример:повраћај имовине),а кад окуопациона власт донесе закон у корист хомосексуалаца,онда ћуте уместо да позову на устанак,односно не брину за људе и морал (као мало брљају по медијима да не изгубе сав ауторитет и на крају не ураде ништа).

То је велик проблем,и зато се јавља борба око места Патријарха.Треба додати да Ватикан ради на томе да екуменисти,тј.политички подобни(про-ЕУроски) човек дође на чело Цркве,па да на миру Црква може да венчава европске педере,лезбејке и наркомане,баш као у папској Европи.

Решење је да здраво свештенство,које је у већини,али нижег ранга у Црквеној хијерархији,што више излази у јавност,сазива скупове,објашњавајући ситуацију као и јавном супротстављању окупацији од стране Ватикана,уједно позивајући православни народ на отпор(као рецимо некада против турске окупације).Али,проблем лежи у томе што се они плаше за своја места у Цркви...

А,ево,чујем(не знам да ли је 100% истина) да на богословски факултет доводе католичке теологе у духу ширења "братства и јединства" међу "сестринским Црквама".
За мене је то ужасно...Ако тако наставе,има да Богословију претворе у папско либерлано смеће(не дај Боже),чији ће студенти по завршетку "с миром и хришћанском толеранцијом"(по ватиканском узору) гледати на сав неморал у друштву који нам папска ЕУ намеће.
 
Слажем се,али ови проблеми у Цркви настају као последица очигледног деловања ватиканске агентуре(увукли су се дефинитивно у СПЦ) и очигледног посрнућа поједних утицајних владика који се јаве само кад је у питању материјални интерес(пример:повраћај имовине),а кад окуопациона власт донесе закон у корист хомосексуалаца,онда ћуте уместо да позову на устанак,односно не брину за људе и морал (као мало брљају по медијима да не изгубе сав ауторитет и на крају не ураде ништа).

То је велик проблем,и зато се јавља борба око места Патријарха.Треба додати да Ватикан ради на томе да екуменисти,тј.политички подобни(про-ЕУроски) човек дође на чело Цркве,па да на миру Црква може да венчава европске педере,лезбејке и наркомане,баш као у папској Европи.

Решење је да здраво свештенство,које је у већини,али нижег ранга у Црквеној хијерархији,што више излази у јавност,сазива скупове,објашњавајући ситуацију као и јавном супротстављању окупацији од стране Ватикана,уједно позивајући православни народ на отпор(као рецимо некада против турске окупације).Али,проблем лежи у томе што се они плаше за своја места у Цркви...

А,ево,чујем(не знам да ли је 100% истина) да на богословски факултет доводе католичке теологе у духу ширења "братства и јединства" међу "сестринским Црквама".
За мене је то ужасно...Ако тако наставе,има да Богословију претворе у папско либерлано смеће(не дај Боже),чији ће студенти по завршетку "с миром и хришћанском толеранцијом"(по ватиканском узору) гледати на сав неморал у друштву који нам папска ЕУ намеће.

слажем се,екуменизам тренутно нагриза спц,многе владике су пале у ватиканску јерес,на богословском факултету професори мењају догматику,најгоре је што сви ћуте и не причају о ономе што се дешава.очекивати од ватикана који је узрок свих јереси и секти,да се промени и интегрише се са православљем је смешно и тужно.:eek:
 
Слажем се,али ови проблеми у Цркви настају као последица очигледног деловања ватиканске агентуре(увукли су се дефинитивно у СПЦ) и очигледног посрнућа поједних утицајних владика који се јаве само кад је у питању материјални интерес(пример:повраћај имовине),а кад окуопациона власт донесе закон у корист хомосексуалаца,онда ћуте уместо да позову на устанак,односно не брину за људе и морал (као мало брљају по медијима да не изгубе сав ауторитет и на крају не ураде ништа).

То је велик проблем,и зато се јавља борба око места Патријарха.Треба додати да Ватикан ради на томе да екуменисти,тј.политички подобни(про-ЕУроски) човек дође на чело Цркве,па да на миру Црква може да венчава европске педере,лезбејке и наркомане,баш као у папској Европи.

Решење је да здраво свештенство,које је у већини,али нижег ранга у Црквеној хијерархији,што више излази у јавност,сазива скупове,објашњавајући ситуацију као и јавном супротстављању окупацији од стране Ватикана,уједно позивајући православни народ на отпор(као рецимо некада против турске окупације).Али,проблем лежи у томе што се они плаше за своја места у Цркви...

А,ево,чујем(не знам да ли је 100% истина) да на богословски факултет доводе католичке теологе у духу ширења "братства и јединства" међу "сестринским Црквама".
За мене је то ужасно...Ако тако наставе,има да Богословију претворе у папско либерлано смеће(не дај Боже),чији ће студенти по завршетку "с миром и хришћанском толеранцијом"(по ватиканском узору) гледати на сав неморал у друштву који нам папска ЕУ намеће.

Da ne preteruješ malo....:neutral:
 
Колико је мени познато,Папа је признат од стране католика као Божји представник на земљи,али ЈЕДИНИ...
Православци на ствари гледају много другачије.
Зато се,рецимо,код нас свештенику не може дати парохија ако није ожењен,
то јест нормалан човјек...
Иако брак сам по себи данас изгледа није гаранција,али то је друга тема.
Црква треба да дјелује на људска срца и душе,а не на умове.
Утицај? Па зар то није одлика политичара,да се боре за утицај...
Нама треба обнова НАС САМИХ,народа...
Лако ће онда Црква да се обнови!
 
Колико је мени познато,Папа је признат од стране католика као Божји представник на земљи,али ЈЕДИНИ...
Православци на ствари гледају много другачије.
Зато се,рецимо,код нас свештенику не може дати парохија ако није ожењен,
то јест нормалан човјек...
Иако брак сам по себи данас изгледа није гаранција,али то је друга тема.
Црква треба да дјелује на људска срца и душе,а не на умове.
Утицај? Па зар то није одлика политичара,да се боре за утицај...
Нама треба обнова НАС САМИХ,народа...
Лако ће онда Црква да се обнови!

Да народ ће сам да се обнови ако напусти ову лажецркву.
 
Obnova crkve ima otprilike isto toliko izgleda na uspeh koliko i ponovno uvođenje rala i volova u poljoprivredu.
Jesi li siguran? Ideja koja je meni onomad pala na pamet je da uvedu besplatni wireless Internet u sve crkvene objekte, da privuku mlade... (Razume se da treba staviti firewall na sektaške sadržaje) Zamisli posle bogosluženja mladi da se okupe, pa da zajedno pričaju na temu Svetog Pisma, surfuju po netu, igraju WoW, i tako. Ne bi ih roditelji mogli izvući iz crkve. Mislim da ovi iz SPC nemaju kreativnih ideja kako da se približe mladima, a u mladima leži potencijal...
 
Jesi li siguran? Ideja koja je meni onomad pala na pamet je da uvedu besplatni wireless Internet u sve crkvene objekte, da privuku mlade... (Razume se da treba staviti firewall na sektaške sadržaje) Zamisli posle bogosluženja mladi da se okupe, pa da zajedno pričaju na temu Svetog Pisma, surfuju po netu, igraju WoW, i tako. Ne bi ih roditelji mogli izvući iz crkve. Mislim da ovi iz SPC nemaju kreativnih ideja kako da se približe mladima, a u mladima leži potencijal...

Pošteno, teško mi je da zamislim bilo kakav sadržaj koji danas svet nema kod kuće zahvaljujući internetu i drugim stvarima. I sve pod tvojom komandom.
Pa ja u bioskopu nisam bio dvajes godina. :lol:
 
Ви који спајате политику и веру стално мислите да је могуће променити или обновити Цркву, социалном делатношћу.Тп су урадили паписти и антипаписти, па погледајте нашта им личи ''црква''(на зборницу сотонину).
Црква(она Истинска Христова) је непромењива, јер је Њена глава Христос. Тој Цркви нису потребне ''реформе''. Реформе су потребне људима, Црква је иста од времена педесетнице па до данас.Јавашлук у СПЦ је само доказ да она није Црква, него заједница религиозних.
Црква је иста и горе(на небу) и доле(на земљи) јер је тело Христово, које је без мане.

Већина ни незна шта значи термин Црква Христова, а предлаже лекове.Црква Христова постоји и нетреба јој обнова, Њу треба наћи.
 

Back
Top