reklame na fasadama stambenih zgrada

Pod 1, u pismenoj formi tražiš saglasnost stanara ili vlasnika zgrade. Ako je u pitaju stambena zgrada, treba ti potpis 50% stanara + 1, a ako je jedan vlasnik onda samo taj jedan. Posle napraviš projekat. Skicu, tehnički opis poslova... onda zajedno sa zahtevom, uz saglasnost stanara to predaš u Direkciju za izgradnju i uređenje, ako se to tako zove na Čukarici. Kad tobiješ UTU (urbanističko tehničke uslove), plaćaš komunalnu taksu ako je u tvojoj opštini to regulisano uredbom, a ako nije, onda ne plaćaš. U većini gradova u Srbiji se ne plaća, a u NS, BG i NI se plaća, to znam.
Posle napraviš reklamu na meshu (providni materijal, ako zgrada ima prozore) odn. baneru, ako ih nema, zoveš alpiniste da zakače i to je to.

Ako ti treba još neka informacija, javi se na priv. ja te stvari radim :)
 
odlicno majstore, i hvala na informacijama. drago mi je da ima neko ko se razume u te stvari.
nije bas da se ja nista ne razumem ali vidim da si u poslu...
imam ugovor sa zgradom, extra lokacija, 140 metara kvadratnih povrsina, imam i registrovanu agenciju.
sve je to lepo, medjutim u gradskom sekretarijatu mi rekose da se zahtevi ne odobravaju do daljneg. u bgdu ti je totalni haos.
a cim nadjem komitenta ja kacim, bas me briga.
 
mislim da si u pravu...
do mene je jednom dospeo neki predmet u kome su tražili saglasnost od opštine (pošto je zgrada bila valjda republička sa pravom korišćenja opštine) i te neke direkcije....
znam samo otprilike šta se dešavalo...
u opštini su napisali da nisu nadležni za davanje saglasnosti...
a potom ih je ta ista opština tužila kad su stavili reklamu na fasadu...
posle toga su moje kolege valjda pokušavale da naknadno to izregulišu..
obratili se direkciji telefonskim putem...
gospođa iz direkcije rekli da su nadležni, da su razmotrili predmet i da neće da izdaju saglasnost, da nema potrebe da izdaju pismeno rešenje o tome... i da jedino direktor tu nešto može to da uradi...
javiću ti tačno koja je direkcija ako nađem taj predmet....

nego, ultrazvuk, jel treba 50%+1 stanara ili vlasnika stanova ili vlasnika stanova čija je površina 50% +1? :)
 
do mene je jednom dospeo neki predmet u kome su tražili saglasnost od opštine (pošto je zgrada bila valjda republička sa pravom korišćenja opštine) i te neke direkcije....
znam samo otprilike šta se dešavalo...
u opštini su napisali da nisu nadležni za davanje saglasnosti...
a potom ih je ta ista opština tužila kad su stavili reklamu na fasadu...
posle toga su moje kolege valjda pokušavale da naknadno to izregulišu..
obratili se direkciji telefonskim putem...
gospođa iz direkcije rekli da su nadležni, da su razmotrili predmet i da neće da izdaju saglasnost, da nema potrebe da izdaju pismeno rešenje o tome... i da jedino direktor tu nešto može to da uradi...
javiću ti tačno koja je direkcija ako nađem taj predmet....

nisam bas siguran da sam te razumeo sta se to tacno desilo, pa ako bi mogla to malo konciznije da objasnis... moze mi biti od pomoci.
hvala svejedno:dontunderstand:
 
kako bre? koji deo? :(
elem, poenta je da ljudi nisu dobili saglasnost za postavljanje reklame na fasadu zgrade iako su je tražili...
i da su postavili reklamu bez iste...
naknadno su pokušali da izdejstvuju saglasnost po podnetom zahtevu/molbi...
u direkciji koja ih izdaje su im dali usmenu informaciju da je neće dobiti, da neće dobiti pismeno rešenje o tome i da mogu da stvar reše samo sa direktorom iste...
tako da ta priča o neodobravanju zahteva izgleda stoji...
 

Back
Top