Tajanstveno kamenje iz Ike

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.104
Naime,rec je o kamenju,koje je u obliku diska i ima mozda precnik do 1 metar.Na kamenju su ugravirane sare o dinosaurusima,ljudima koji ih jasu,i ljudima koji koriste teleskop,citajte sledeci text:

U gradu Ika u Peruu, dr Kabrera Dartuea, fizičar i arheolog amater, ima u svojoj kolekciji oko 20.000 kamenova i ploča od stena koji su dekorisani velikim brojem gravira, od kojim mnogima tu uopšte nije mesto.Barem po našem shvatanju istorije.Kamenje je uglavnom od sivog andezita, granitne polukristalne osnove koje je veoma teško i tvrdo za urezivanje.Stanovnici u ovom kraju pronalaze ovo kamenje još od 1500. godine, a na njima su ugravirani nama nezamislive pojmovi.Tu su ugravirani detalji hirurških operacija, carskog reza, transfuzije krvi, komplikovane operacije pluća i bubrega, detaljni zahvati na srcu i mozgu.Lekari su utvrdili da je na pojedinim kamenovima čak ugravirana operacija presađivanja mozga.
Neki crteži na kamenovima nas potpuno vraćaju u praistoriju, ali ne bilo kakvu.Prikazano je vreme kada su praistorijske životinje, dinosaurusi i ljudi živeli zajedno !!! Prikazani su ljudi koji se bore sa dinosaurusima, a na slici desno vidi se kamen gde je prikazan čovek koji jaše triceratopsa !Takođe na nekim kamenovima, prikazane su mape izgubljenih kontinenata, zatim čoveka koji istražuje neki predmet pomoću lupe ili kako kroz neku spravu koja je nalika teleskopu, gleda u nebo...?!

Jel mozete da shvatite,da istorija nije onakwa kakwom nas uce,i da su civilizacije bile mnogo naprednije,od nase.

Misljenja?
 
Joooj.........:eek:
Izgleda da je film "Dinotopia" istinitiji nego što sam mislila.....
Mada,što se mene tiče,odavno sam skontala da istorija nije onakva kakvom nas uče....
Ipak,ljudi nikad neće znati šta je bilo pre milijardu godina.....
Mogu samo da nagadjaju....Kao što je i naučni Adam bio - crnac......:D
 
picture.php
[/IMG]
 
Pa kako lažno,ako je arheolog pronašao?
Nekako mi nema smisla....:think:
Koja budala će iscrtati te stvari,a ostaviti da neka druga budala pronadje?
Ne kažem da verujem,ali ipak mi u stvari nikada nećemo ni saznati šta se u prošlosti zbivalo....
Džaba im sve one mašine,ipak je to priroda.......;)
Mogu samo da naslućuju šta je bilo,ali nikada neće znati zasigurno....:p
 
Slabo ja verujem u te silne teorije koje iznose... Kao sto ovde svako ima svoje misljenje tako i ti naucnici imaju... Za kamenje bih verovao da sam bio tamo kada je iskopavano, ali ovako... Svestan sam ja da su to ugledni ljudi sto to rade, ali moraju i oni nekako opravdati sva ta finansiranja za iskopine... To mi je nekako uvek u glavi... Mozda to kamenje i nije toliko staro koliko ga vrednuju... Sta ako je deo meteora koji je npr. stariji od zemlje, a iste strukture? I da je pao pre 5000 god? Ili ranije? Zato ne verujem... Neka neko kaze da nije moguca moja opcja... Kako su znali pre 5000 god za dinosauruse? Pa isto kao i ti i ja...
 
Pa kako lažno,ako je arheolog pronašao?
Nekako mi nema smisla....:think:
Koja budala će iscrtati te stvari,a ostaviti da neka druga budala pronadje?
Ne kažem da verujem,ali ipak mi u stvari nikada nećemo ni saznati šta se u prošlosti zbivalo....
Džaba im sve one mašine,ipak je to priroda.......;)
Mogu samo da naslućuju šta je bilo,ali nikada neće znati zasigurno....:p

zvanicno su rekli da je neki seljak alkos i nepismen crtao to na kamenju ovo ono:thumbdown:
 
Slabo ja verujem u te silne teorije koje iznose... Kao sto ovde svako ima svoje misljenje tako i ti naucnici imaju... Za kamenje bih verovao da sam bio tamo kada je iskopavano, ali ovako... Svestan sam ja da su to ugledni ljudi sto to rade, ali moraju i oni nekako opravdati sva ta finansiranja za iskopine... To mi je nekako uvek u glavi... Mozda to kamenje i nije toliko staro koliko ga vrednuju... Sta ako je deo meteora koji je npr. stariji od zemlje, a iste strukture? I da je pao pre 5000 god? Ili ranije? Zato ne verujem... Neka neko kaze da nije moguca moja opcja... Kako su znali pre 5000 god za dinosauruse? Pa isto kao i ti i ja...

prema tvojoj opciji mi ljudi onda i neznamo koliko smo stari,sto i neznamo,mada naucnici danas su se vise oslobodili pa dosta njih i govore o tome kako su ljudi ziveli sa dinosaurusima,ali sto se tice tih kamenih ploca i raznih naprava baterija iz bagdada npr itd enigma je u tehnici rada za taj vremenski period + toliko smo slika nasli po pecinama i na kamenju sa nekim cudnim bicima koja lice na sve i svasta a za koje nemamo fosile,a ja sam licno ubedjen da ti ljudi u to vreme nisu fantazirali kao mi sada i da nisu crtali gluposti samo radi zabave
 
Koja budala će iscrtati te stvari,a ostaviti da neka druga budala pronadje?

A koja budala ce praviti krugove u zitnim poljima,i ostaviti ih da ih neko drugi pronadje ? Nelogicno mi je . Sasvim mi je logicnija prica da je vanzemaljcima bilo dosadno , pa su resili da nanesu stetu nekom stanovniku planete Zemlje tako sto ce mu sjebati njivu,cisto iz dosade,da malo ubiju monotoniju ...
 
Naime,rec je o kamenju,koje je u obliku diska i ima mozda precnik do 1 metar.Na kamenju su ugravirane sare o dinosaurusima,ljudima koji ih jasu,i ljudima koji koriste teleskop,citajte sledeci text:

U gradu Ika u Peruu, dr Kabrera Dartuea, fizičar i arheolog amater, ima u svojoj kolekciji oko 20.000 kamenova i ploča od stena koji su dekorisani velikim brojem gravira, od kojim mnogima tu uopšte nije mesto.Barem po našem shvatanju istorije.Kamenje je uglavnom od sivog andezita, granitne polukristalne osnove koje je veoma teško i tvrdo za urezivanje.Stanovnici u ovom kraju pronalaze ovo kamenje još od 1500. godine, a na njima su ugravirani nama nezamislive pojmovi.Tu su ugravirani detalji hirurških operacija, carskog reza, transfuzije krvi, komplikovane operacije pluća i bubrega, detaljni zahvati na srcu i mozgu.Lekari su utvrdili da je na pojedinim kamenovima čak ugravirana operacija presađivanja mozga.
Neki crteži na kamenovima nas potpuno vraćaju u praistoriju, ali ne bilo kakvu.Prikazano je vreme kada su praistorijske životinje, dinosaurusi i ljudi živeli zajedno !!! Prikazani su ljudi koji se bore sa dinosaurusima, a na slici desno vidi se kamen gde je prikazan čovek koji jaše triceratopsa !Takođe na nekim kamenovima, prikazane su mape izgubljenih kontinenata, zatim čoveka koji istražuje neki predmet pomoću lupe ili kako kroz neku spravu koja je nalika teleskopu, gleda u nebo...?!

Jel mozete da shvatite,da istorija nije onakwa kakwom nas uce,i da su civilizacije bile mnogo naprednije,od nase.

Misljenja?


Cekaj cekeja....
koriste telesktop koji zahteva preciznu optiku, vrse kompleksne operacije, a sve zapisuju na nekakvim kamenovima :):)
Nesto se tu ne slaze....
Btw, taj sto jase triceratopsa - il je laz, il je (namerno) pogresno protumaceno.....
ciljam na ovo drugo.
 
Ja ponawljam od kad sam owde,istorija nije onakwa kakwom nas uce,a ti likowi sto su rekli kamenje je lazno,u pitanju je skrivanje znanja.Receno je da je kamenje lazno,samo da ne bi drugi trazili istinu.A kamenje je pravo,i na njemu je weliko znanje.Skrivanje znanja je u pitanju.Swe sto je na tom kamenju,je postojalo u proslosti,dokaz da je nekada postojala weoma inteligentna civilizacija. I idite u temu "Dinosaurus pronadjen u Cambodiji",ja sam je postavio,i imate link,prvi link koji je objavljen,ima slika dinosaurusa na reljefu u hramu,i slika tog dinosaurusa u "stvarnosti" kakaw je bio.Dokazi su swuda oko nas,samo se skrivaju....
 
Samo kad bi mi neko "otvorio oci" objasnjenjem gore navedenog .

Zato sto je kamen kada su veliki periodi vremena u pitanju najbolje sredstvo prenosenja informacija.

Knjige su podlozne propadanju i tesko je da cak i u idelanim uslovima mogu da izdrze vise od hiljadu godina.

Nasi mikro filmovi izdrzvaju oko 500 godina

Dvd i cd mediji od deset do dvadeset godina.

Dakle najbolje sredstvo izbora za civilizaciju koja zeli da prenese informacije daleko u buducnost (a ovde su u pitanju desetine pa mozda i stotine hijada godina ) ,ma koliko bila napredna jeste kamen.

ps. Ovo je jedan od zakljucaka dokumentarca "Life After People" tako da google naucnici i skeptici ne moraju mnogo da se sablaznjavaju.
 

Back
Top