Pomoc oko imovinsko pravnih odnosa

Potrebno mi je obavestenje o tome koja prava imam prilikom razvoda u deobi imovine koju sam stekla sa muzem u toku dvadesetpetogodisnjeg zajednickog zivota?


Ako se dogovorite, sve može da se završi prilikom razvoda. Ako ne, onda podela imovine ide u vanparničnom postupku...valjda se tako zove, ako se dobro sećam.
Deli se samo imovina stečena u braku, ono što su supružnici uneli u brak, nije predmet podele.
Bez obzira šta je na čijem imenu (nekretnine, auto...), deli se "prema doprinosu supružnika u braku", obično pola-pola, ali ne mora biti, to je stvar procene suda.
Ako je žena npr. bila domaćica, to se isto smatra doprinosom.
 
Postovani, ja imam malo kompleksnije pitanje nadam se da cu naci prave reci da objasnim. U pitanju je kuca u kojoj je moj muz odrasta proveo svoje detinjstvo, njegov otac je sredio ulagao zive tu do svoje smrti nakon cega se moja svekrva odselila iz te kuce zbog losih odnosa svojom svekrvom tj majkom oca mog muza na kojoj se kuca vodi. Moj muz je inace logikom nekom jedini pravi krvni naslednik te kuce. Sta je problem. Baba je u kucu primila podstanare u delu u kom smo mi ziveli. Ne dozvoljava nas povratak u tu kucu i mi se pribojavamo da ce ona tu kucu da prepise tim podstanarima ili kakav vec dogovr imaju. Kakva su nasa prava ako ih uopste ima? Moze li ona da prepise tu kucu na podstanare ili da je proda bez ikakvog ucesca moje svekrve koja je u tu kucu ceo zivot dok je zivela tamo ulagala kao i moj muz i njegov otac za vreme zivota?
 
Potrebno mi je obavestenje o tome koja prava imam prilikom razvoda u deobi imovine koju sam stekla sa muzem u toku dvadesetpetogodisnjeg zajednickog zivota?

Ono sto je tvoje a sto si unela u brak je tvoje, ono sto je njegovo je njegovo. Valjda znas sta je tvoje a sta nije.

- - - - - - - - - -

Kako te ne mrzi da otvaras novi nick samo da otvoris temu?Msm svi kao satro novi nickovi ovo ono,aha da vazi.

Klonirano govedo.
 
Postovani, ja imam malo kompleksnije pitanje nadam se da cu naci prave reci da objasnim. U pitanju je kuca u kojoj je moj muz odrasta proveo svoje detinjstvo, njegov otac je sredio ulagao zive tu do svoje smrti nakon cega se moja svekrva odselila iz te kuce zbog losih odnosa svojom svekrvom tj majkom oca mog muza na kojoj se kuca vodi. Moj muz je inace logikom nekom jedini pravi krvni naslednik te kuce. Sta je problem. Baba je u kucu primila podstanare u delu u kom smo mi ziveli. Ne dozvoljava nas povratak u tu kucu i mi se pribojavamo da ce ona tu kucu da prepise tim podstanarima ili kakav vec dogovr imaju. Kakva su nasa prava ako ih uopste ima? Moze li ona da prepise tu kucu na podstanare ili da je proda bez ikakvog ucesca moje svekrve koja je u tu kucu ceo zivot dok je zivela tamo ulagala kao i moj muz i njegov otac za vreme zivota?


Pa posto se kuca na njoj vodi, mislim da moze da radi sa njom sta hoce i da vi tu nista ne mozete da uticete.
 
Postovani, ja imam malo kompleksnije pitanje nadam se da cu naci prave reci da objasnim. U pitanju je kuca u kojoj je moj muz odrasta proveo svoje detinjstvo, njegov otac je sredio ulagao zive tu do svoje smrti nakon cega se moja svekrva odselila iz te kuce zbog losih odnosa svojom svekrvom tj majkom oca mog muza na kojoj se kuca vodi. Moj muz je inace logikom nekom jedini pravi krvni naslednik te kuce. Sta je problem. Baba je u kucu primila podstanare u delu u kom smo mi ziveli. Ne dozvoljava nas povratak u tu kucu i mi se pribojavamo da ce ona tu kucu da prepise tim podstanarima ili kakav vec dogovr imaju. Kakva su nasa prava ako ih uopste ima? Moze li ona da prepise tu kucu na podstanare ili da je proda bez ikakvog ucesca moje svekrve koja je u tu kucu ceo zivot dok je zivela tamo ulagala kao i moj muz i njegov otac za vreme zivota?

Baba tvog supruga je koliko sam ja shvatila vlasnik kuce, ako potpise ugovor sa tim ljudima o dozivotnom izdrzavanju u zamjenu za kucu,mislim da vi tu ne mozete nista, posebno jer ne zivite tu i moze jako jednostavno dokazati da ne brinete o njoj... posavjetujte se sa advokatom ali cisto sumljam da vi ista mozete uraditi, jedino da suprugova majka trazi sudski svoj dio koji joj je ostao iza supruga, mada ako on nista nije imao i to ce ici tesko treba dokazati da su oni ulagali u tu kucu a ne da su samo zivjeli.
 

Back
Top