ludilo na balkanu

panzergeneral

Početnik
Poruka
6
pitam se dali ce se na prostoru balkana istorija ikada tacno tumaciti ili cemo jednostavno svi imati svoje mitove i svoje istorije . dali cemo se iakda imati to stanje svjesti
igrom slucaja ja muslimanske vjeroispovjesti mada nemam nikakvih razloga da mrzim pravoslavce ili katolike jer kad se sve sabere i oduzme ako bilo koga od nas zarezes poteci ce ista krv
zato zanima me jeli ikada moguca jedna hronologija istorije jednog podrucja koji je i istorijska i geografska cjelina
 
pitam se dali ce se na prostoru balkana istorija ikada tacno tumaciti ili cemo jednostavno svi imati svoje mitove i svoje istorije . dali cemo se iakda imati to stanje svjesti
igrom slucaja ja muslimanske vjeroispovjesti mada nemam nikakvih razloga da mrzim pravoslavce ili katolike jer kad se sve sabere i oduzme ako bilo koga od nas zarezes poteci ce ista krv
zato zanima me jeli ikada moguca jedna hronologija istorije jednog podrucja koji je i istorijska i geografska cjelina

Teska posla prijatelju... rane koje smo naneli jedni drugima krvarice vecno,mrznju,hteli ne hteli,prenosimo na mladje generacije a istoriju svako pise za sebe,velicajuci svoje pobede i isticuci samo svoja stradanja
 
nemoze postojati celovita istorija balkana jer ni mi sami neznamo sta je zapravo tacno sve zavisi od coveka i onoga usta on veruje jer za skoro svaku tvrdnju u vezi istorije na ovim prostorima (pogotovo anticke) postoji jos veca kontra tvrdnja a obe strane u vecini slucajeva nemaju dovoljno argumenata da pokrepe te svoje tvrdnje tako da se vracamo na pocetak
 
Jedino što nas istorija korisno može naučiti je to da je ovaj prostor uvek bio sprega velikih sila koje nas na Balkanu mire i svađaju onda kad je to njima u interesu.
Ajd se sad malo potucite a sad se malo pomirite eto tako super, eee a sad se dobro spremite jer sutra planiramo da vas opet posvađamo i tako u krug u krug.
Samo što su posle svakog takvog kruga oni sve bogatiji a mi mali narodi Balkana sve siromašniji.
 
Jedino što nas istorija korisno može naučiti je to da je ovaj prostor uvek bio sprega velikih sila koje nas na Balkanu mire i svađaju onda kad je to njima u interesu.
Ajd se sad malo potucite a sad se malo pomirite eto tako super, eee a sad se dobro spremite jer sutra planiramo da vas opet posvađamo i tako u krug u krug.
Samo što su posle svakog takvog kruga oni sve bogatiji a mi mali narodi Balkana sve siromašniji.
Mislim da bolji zakljucak ova tema ne moze da dobije!
 
Jedino što nas istorija korisno može naučiti je to da je ovaj prostor uvek bio sprega velikih sila koje nas na Balkanu mire i svađaju onda kad je to njima u interesu.
Ajd se sad malo potucite a sad se malo pomirite eto tako super, eee a sad se dobro spremite jer sutra planiramo da vas opet posvađamo i tako u krug u krug.
Samo što su posle svakog takvog kruga oni sve bogatiji a mi mali narodi Balkana sve siromašniji.

Још у Осмогодишњој школи (давно је то било) изабрали смо за Председника разредне заједнице, једног од слабијег ученика ако није био и најслабији. Само зато што се није либио да наставницима и Директору каже шта му падне на памет. Убрзо по избору, отишао је код Директора и рекао: Тражим да се укине Историја. Директор га питао: А,што? Он одговори: Она нас учи да само ратујемо и мрзимо друге народе.
Можда је најгори у неком смислу био и најбољи.
 
Sve dok Balkan bude interesna sfera velikih i moćnih dotle će se i istorija balkana kreirati po potrebi onoga u čijem je interesu da bude tako kako njemu odgovara.Svaki pjedinačni okupator Balkanskih zemalja ima svoju istoriju o Balkanu i balkanskim narodima.Tako je bilo i biće sve dok balkanski narodi ne budu sami odlučivali o Balkanu, a pitanje je dali su i koliko spremni i sposobni da to i urade.Neki su se vekovima trudili da uspostave ljubav i razumevanje među balkanskim narodima i nije im uspevalo dok drugi preko noći dovedu do mržnje i krvoprolića, a to nije slučajno već namenska proizvodnja mržnje.
 

Back
Top