"204 Ratni dnevnik"

Ми осећамо последице и Пашићеве и краљеве и Титове и наравно Слобине политике. Цео двадесети век нам је протраћен, од земље победника у Балканским ратовима, у оба светска рата ми смо дебилним политичким одлукама испали невиђени магараци и губитници добијених битака.

Tačno, počev od kralja koji je hteo da se širi, pa na ovamo...

Ali ova Slobina nam je nekako svežija, pa više boli, možda je to samo moj utisak.

Nemam ništa protiv njega kao čoveka, ali odluke koje je donosio...
 
Ja sam za to da interes bude prioritet i ništa više, postoji gorčina, ali je treba potisnuti da se ne promaši neka odluka...

Slažem se za onaj deo oko gaženja, teorija je jedno a praksa drugo i u principu gore prođu oni koji se "razlikuju".

Daleko od toga da od nas zavisi mir u svetu, mnogo smo mali...

Нисам рекао да мислимо о освети 24/7, већ да никада не заборавимо коме и шта треба да вратимо. Поштено.

Такође, сматрам да не требамо да се ослањамо ни на какве савезнике. Ако успут нађемо неког са истим интересом, супер... ако не... ником ништа... Имамо свој циљ.

А што се тиче тог мира у свету... тачно је да не зависи од нас... али не треба дозволити да се некакве глупе игре играју преко наших леђа.
 
Uslovi su bili sloboda kretanja stranih jedinica, sloboda bivakovanja, izuzetost od sudova, pravo preleta, i slicne stvari koje sada nakon bombardovanja i ljudskih zrtava i nakon nezavisnosti Kosova izgledaju kao prava sitnica.


Idem, nastavicemo. ;)

...заборавио си да кажеш и албански референдум о самоопредељењу након три године ;)
 
Нисам рекао да мислимо о освети 24/7, већ да никада не заборавимо коме и шта треба да вратимо. Поштено.

Такође, сматрам да не требамо да се ослањамо ни на какве савезнике. Ако успут нађемо неког са истим интересом, супер... ако не... ником ништа... Имамо свој циљ.

А што се тиче тог мира у свету... тачно је да не зависи од нас... али не треба дозволити да се некакве глупе игре играју преко наших леђа.

Potpisujem. :ok:

Uz dodatatak, da ako budemo bili u prilici da vratimo, prvo je interes, a onda vraćanje, da ne ne bude više štete nego koristi.
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Uslovi su bili sloboda kretanja stranih jedinica, sloboda bivakovanja, izuzetost od sudova, pravo preleta, i slicne stvari koje sada nakon bombardovanja i ljudskih zrtava i nakon nezavisnosti Kosova izgledaju kao prava sitnica.


Idem, nastavicemo. ;)


Referendum za 3. godine a sloboda kretanja stranih jednica je bila za celu teritoriju, ne samo KIM, u tom zecu leži grm.

Sklon sam verovanju da bi Sloba i prihvatio taj plan da da je to kretanje stranih jedinica bilo ograničeno samo na KIM... :think:

Ali to nikada nećemo saznati...
 
Trebao je potpisati Rambuillet, Srbija bi imala tri godine za konsolidaciju i da razmisli sta i kako dalje. Albanci bi u medjuvremenu vrlo vjerovatno pristali na siroku autonomiju pod nadzorom stranaca, i Kosovo bi (to je vec moja slobodna procjena) danas jos uvijek bilo Srbija.

Nije smela(Jugoslavija) potpisati ni taj "bulet" nit` onu kafansku blamazu kod Kumanova N.I.K.A.K.O. p.s. Pre ili kasnije bice streljanja zbog toga!!:ok:
 
Једина алтернатива је био државни удар ако на то циљаш, а са обзиром колико су генерали били одани Слоби не верујем да би успео, а са друге стране и да је успео ко зна какво би стање донео земљи. Војска је свој посао на терену сјајно одрадила, а погрешне процене и преговори за столом су нам донели ****** од овце.

Naravno da na to ciljam! Alternativa bi verovatno bila da smo danas deset godina nakon "drugog" boja vecno vezani za tu Svetu zemlju,da susrpske crkve i groblja svake nedelje puna ali da nasa deca slobodno trce poljem kosovskim i mirisu bozur punim plucima!!!:heart:
 
Referendum za 3. godine a sloboda kretanja stranih jednica je bila za celu teritoriju, ne samo KIM, u tom zecu leži grm.

Sklon sam verovanju da bi Sloba i prihvatio taj plan da da je to kretanje stranih jedinica bilo ograničeno samo na KIM... :think:

Ali to nikada nećemo saznati...

Vec sam ranije na jednoj temi pisao da je taj referendum klasicna propagandna podvala. On nije odlucujuci.

Idemo opet, evo link:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=9265327#post9265327

Na toj stranici foruma imas i link na originalni tekst sporazuma ponudjenog Milosevicu.

Sto se tice slobode kretanja, ne vidim da je to neko zlo. Prolazili bi konvoji koji voze zalihe i tehniku, pa sta? Svaka vojska treba logistiku i snabdijevanje, a americka pogotovo.
 
Vec sam ranije na jednoj temi pisao da je taj referendum klasicna propagandna podvala. On nije odlucujuci.

Idemo opet, evo link:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=9265327#post9265327

Na toj stranici foruma imas i link na originalni tekst sporazuma ponudjenog Milosevicu.

Sto se tice slobode kretanja, ne vidim da je to neko zlo. Prolazili bi konvoji koji voze zalihe i tehniku, pa sta? Svaka vojska treba logistiku i snabdijevanje, a americka pogotovo.

I da je bila propaganda, nećemo nikad saznati kako bi to izgledalo...

Trebao se on dogovoriti sa amerima još neke '95 godine, i tu bi bio kraj priče, niti bi ko dirao albance, niti bi oni radili to što su radili, baza bi bila tamo, i to je to...
 

Back
Top