Hrcanstvo sekta judaizma...?

Dakle

  • Hricanstvo je jedina prava religija nastala sama od sebe Bog ju je poslao

  • Hricanstvo je sekta Judaizma, i moze se reci da je bila sekta u to vreme

  • Hricanstvo je negde izmedju


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Sta mislite o tome... ?
Sad ja znam da je Hrist zaseban lik, ali se poziva na Stari Zavet, i mi kada ucimo mi ucimo i stari i novi zavet... A u vreme rima Hriscane su buklvano tretirali kao ludake sektase it ako to... Pa jel mozemo reci da je hricanstvo onda sekta judaizma koja je potisnula sve dotadasnje religije (barem u Evropi)
Stize anketa
 
Sta mislite o tome... ?
Sad ja znam da je Hrist zaseban lik, ali se poziva na Stari Zavet, i mi kada ucimo mi ucimo i stari i novi zavet... A u vreme rima Hriscane su buklvano tretirali kao ludake sektase it ako to... Pa jel mozemo reci da je hricanstvo onda sekta judaizma koja je potisnula sve dotadasnje religije (barem u Evropi)
Stize anketa


Bilo bi dobro da prvo definišeš termin "sekta", pošto na ovim prostorima ta reč ima višestruko značenje.
 
Sta mislite o tome... ?
Sad ja znam da je Hrist zaseban lik, ali se poziva na Stari Zavet, i mi kada ucimo mi ucimo i stari i novi zavet... A u vreme rima Hriscane su buklvano tretirali kao ludake sektase it ako to... Pa jel mozemo reci da je hricanstvo onda sekta judaizma koja je potisnula sve dotadasnje religije (barem u Evropi)
Stize anketa

Hrišćanstvo je bila sekta u vreme kada se pojavilo. Osnivača sekte su osudili zvanični sveštenici a i hrišćani su proganjani. No, car Konstantin u IV veku hrišćanstvo postavlja kao zvaničnu religiju.
Danas hrišćanstvo nije sekta već religija sa najviše pristalica.
 
Незнам мени је назив секта некако увредљив назив.Можда је тада Хришћанство била мањинска верска заједница.Која је била прогањана од јеврејскох првосвешеника и римских царева.Али она је за мене једина права.
 

Back
Top