prosjaci

PAWLLE

Poznat
Poruka
7.869
Gledam danas male Rome(cigancice ) na ulicama kod Futoske pijace, ako ne das pare oni gadjaju kamenom, gadjali viljuskar i sreca nije bilo nikog za njim inace bi sjebali kola:evil:zovem policiju oni traze podatke od mene , koji ce im **** moji podaci ,treba da izadju na teren ................................:thumbdown:
 
Gledam danas male Rome(cigancice ) na ulicama kod Futoske pijace, ako ne das pare oni gadjaju kamenom, gadjali viljuskar i sreca nije bilo nikog za njim inace bi sjebali kola:evil:zovem policiju oni traze podatke od mene , koji ce im **** moji podaci ,treba da izadju na teren ................................:thumbdown:

A pa da, moju drugaricu koja nije htela da da pare jednom a dala je drugom šutirao je u dupe od katedrale pa sve do podzemnog kod zare :p

Još jedan slučaj, sede 4 devojke i kažu cigančićima da nemaju, na šta je jedan izvukao šlajmaricu iz petnih dubina i pljunuo je u lice i što je najgore nikom ništa, ni ti konobari ne rade ništa po pitanju da gosti u miru pijuckaju :thumbdown:

Sve u svemu strašno :sad2:
 
Ja dajem kad imam sicu, zato me i ne tuku
Valjda
Ma mislim, ko ce njima da se bavi kad se niko nicim ne bavi u ovoj zemlji/
i sto bi to ikoga zanimalo?

Inace, da me napadnu, posto sam puna besa za svaku vrstu agresije, ne samo sto bih pocela da ih mlatim, nego bih pozvala i sve prolaznike u pomoc.
A da se zadese dok smo nas troje u setnji i pocnu da zaplasuju mene i ceru, mislim da bi zbrisali od mm pre nego docekaju rasplet
 
Gledam danas male Rome(cigancice ) na ulicama kod Futoske pijace, ako ne das pare oni gadjaju kamenom, gadjali viljuskar i sreca nije bilo nikog za njim inace bi sjebali kola:evil:zovem policiju oni traze podatke od mene , koji ce im **** moji podaci ,treba da izadju na teren ................................:thumbdown:

ваљда си читао ''краљевић и просјак'', одело не чини човека и тако то... зато ако те неко мусаво циганче гађа каменом или не дај боже пљуне, не буди груб према њему. :P
 
idemo zena i ja ona izvadi pare 10din. da da i on se zatrci i iz ruke ote i onih drugih 10din, pa zasto stalno stalno davati neradnicima , jednoj sam rekao da cu joj platiti ako bude radila
 
Ja imam par raskrsnica, na koje kad dodjem cigani rade ovako.. :worth: :worth: hahaha

Uvek im dam po 50 - 100 dinara. Zao mi ih, to sto mogu da rade, to rade.. peru sofersajbne i tako te stvari. Sa ovima sa kojima sam bas dobar.. zamolio sam ih da mi rasciste podrum za 1000 din, i kad su odradili posao nisu uzeli ni dinara.. kaze: A za tebe Batko ce uradimo sve samo reci sta ti treba :mrgreen: Pa smo otisli i pojeli po pljeskavicu.

Sta ce ljudi moraju da rade nesto, razumem ja njih.. nije im lako.
 
ne volim da dajem pare tim profi prosjacima - u ruke te ljubim lepa seko, Kasandro i sl.
Ali ima par bogalja kojima uvek dam parre. Čak i kad mi misu baš usput (obično znam gde sede prođem tamo i dam im pare)
Jednom sam jednoj mladoj Ciganki ponudila da nešto uradi za pare (čišćenje tepiha) (i grešna mi duša nikada ne bi to pristala jer sam jako skeptična prema takvom angažovanju pogotovu takvog profila ljudi) na šta je ona rekla pa je ti ne tražim da radim no da mi daš pare. Jel tako, doviđenja i hvala na pažnji. Radno sporobnima ne vilim da dajem pare.
A letos je moje drugarica orvorila novčanik da jednom cigančetu da pare on je pljesnuo po ruci i ukrao novčanik u samom centru grada.
O parama u novčaniku đene đene, ali o blokiranju pa ponovnom vađenju svih kartica i dokumentacije da ne pričam
 
Uvek im dam po 50 - 100 dinara. Zao mi ih, to sto mogu da rade, to rade.. peru sofersajbne i tako te stvari. Sa ovima sa kojima sam bas dobar.. zamolio sam ih da mi rasciste podrum za 1000 din, i kad su odradili posao nisu uzeli ni dinara.. kaze: A za tebe Batko ce uradimo sve samo reci sta ti treba :mrgreen: Pa smo otisli i pojeli po pljeskavicu.

Sta ce ljudi moraju da rade nesto, razumem ja njih.. nije im lako.

У реду је кад хоће да ураде нешто. Увек им кажем да оперу шофершајбну иако је и чиста. Ценим сваки труд. Или ако свирају.
Али, не дајем ако ми само испружи руку.

И да, нисам чула да се у Београду Цигани понашају насилно ако не добију паре.
 
mom kolegi jedan mali ciganin rekao daaj mi evro za hleb a ovaj kaze nemam nista,a ciga mu kaze pa imas bankomat ovde pored,podigni!:lol:

:hahaha::hahaha::hahaha:bas je dobar!

Jao da, jednom dva mala klinca iskočila od nikuda i okačila se drugarici i meni za kolena i daj daj...jedva smo se otresli

Strašno, stvarno ću početi da ih mlatim

I kad kod studenjaka na stanici za gradski gnjave do besvesti daj daj

pa kad su u busu krenuli da šmekaju torbe koje vlasnici ne paze, tačno bih ih utepala samo da mi pipnu torbu!
 
Poslednja izmena:
Ја уопште нисам неко меко срце. Принцип ми је да не дајем новац просјацима. Кад видим како мајка стави голо и (буквално) босо дете од годину дана да седи на бетону поред ње, а напољу 7-8 степени - пре ми дође да јој звизнем шамар него да јој дам кинту! Кобајаги - нема ни чарапице за дете...а у ствари хвата на сажаљење и по цену дететовог здравља и живота (а ако овом нешто усфали - родиће ново за ту сврху)! Ко је онда ту безосећајан - онај ко не пада на те фазоне или онај ко ризикује живот сопственог детета? :evil:

Гррр...

Иначе, једном сам била баш милосрдна :lol: и клинцу на буској станици у НС дана неку сићу... За тренутак се око мене створило још једно 16 клинаца који су почели да ме вуку за рукаве, за торбу, за капут...и ишли су свугде за мном, нису се скидали с мене тражећи да и њима дам који динар... Једва их се отресох.:(
 
"zivot sopstvenog deteta"...paaa...veliki broj te nesretne djece
je kupljen/prodat...ti ljudi koji ih...nadziru im cesto nisu roditelji...
+ najcesce ni sami nisu "odrasli"...vec su u pitanju djevojcice od 14 - 18 godinica...
mnoge su trudne i/ili imaju sa sobom i vlastite bebice...sitnu djecu...

takodjer, vecinom ih kaznjavaju ako ne "zarade" dovoljno...

mislim, tesko je tu biti "moralno ispravan"...pametan...
problem seze...duboko i bukvalno je...opasno... cackati po tome

samo jednu stvar znam; nikad nisam odbila dijete koje mi trazi npr.
vocku koju imam u vrecici sa sobom, parce cokolade...sendvica...

dozivjela sam od djevojcice...mozda 7 - 8 godina stare koja je prije
par godina prosjacila, redovno, na zg autobuskoj stanici i vec smo se...upoznale
da prosto...ode i kupi mi cokoladu posto je zakljucila da sam iz nekog razloga tuzna...:heart:

dijete ko dijete...niti je biralo da bude rodjeno, niti je odabralo da zivi...tako :(
 
Gledam danas male Rome(cigancice ) na ulicama kod Futoske pijace, ako ne das pare oni gadjaju kamenom, gadjali viljuskar i sreca nije bilo nikog za njim inace bi sjebali kola:evil:zovem policiju oni traze podatke od mene , koji ce im **** moji podaci ,treba da izadju na teren ................................:thumbdown:

Mm otišao pre 2-3 nedelje u BG, i parkirao u centru, na Obilićev venac... ne znam kako se zove taj parking... onaj na sprat... i prilaze mu cigančići, njegov kum mu daje nešto sitno... jer ovaj moj ne daje nikome... tek će jedan:"Brate reci koji hoćeš auto da gađam?" i u ruci drži neku loptu... oni mu kažu:"Nemoj ni jedan." na šta on iz sve snage gađa neki auto...:thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
dajem deci,znam da će biti ugaženi od batina ako ništa ne isprose,nisu deca kriva; i starcima,drhtuljavim bakama i dekama,najveću novčanicu koju mogu da odvojim i pobegnem,sramota me je kad počnu da zahvaljuju;
 
Mm otišao pre 2-3 nedelje u BG, i parkirao u centru, na Obilićev venac... ne znam kako se zove taj parking... onaj na sprat... i prilaze mu cigančići, njegov kum mu daje nešto sitno... jer ovaj moj ne daje nikome... tek će jedan:"Brate reci koji hoćeš auto da gađam?" i u ruci drži neku loptu... oni mu kažu:"Nemoj ni jedan." na šta on iz sve snage gađa neki auto...:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

pa sad...ja gledala ovdje klince kako se "igraju";
dave macice, udaraju stence letvama, gadjaju prozore kojekavim glupostima...
ponekad ih sprijece na vrijeme...npr. prije nego neka zivotinjica zavrsi mucena i mrtva, a ponekad ne...

razni nivoi/nacini ispoljavanja...agresije(?) tipicni su za odredjene uzraste...

ne vidim zasto bi npr. mali prosjaci/beskucnici/napustena djeca "trebali" biti...fini
ako to nisu ni djeca koja imaju relativno stabilne obitelji...materijalne uvjete...
mislim, ako to djeca generalno (?) nisu (?) dok ih ne...naucimo?
tj. druga je stvar kako odgoj; znaci, roditelji i drustvo, uticu na djecu...
socijalizacijom se i ta osjecanja...kanaliziraju...
 
U mom gradu bar ne tuku, ne pljuju i slične stvari.Baš su kulturni
i u mom gradu takodje ali...meni se desilo ovo,
doshle majka sa detetom i prosi(trazhi bilo shta)ja joj spremim dechje garderobe pun veliki dzak,i u drugoj kesi stavim neko suvo meso i kobasicu(bilo mi ih je zhao),kad meni ona ciganka kazhe neee necu to kumo,to je svinjsko:evil:a garderobu uzme.Posle nekih sat vremena kazhe meni komshinica,shto su one stvari od moje dece po ulazu???:evil:ja sva besna krenem od sprata do sprata,imala sam shta da vidim:(sva garderoba razbacana od 8 sprata do prizemlja,zgadili su mi se tada,i od tada nishta ne dajem
 

Back
Top