Da li su Mormoni Hriscani ?

По оном што сам чуо о њима, рекао бих да се ради о људима јако преданим свом послу и породици (ипак су им корени у протестантизму), јер је наводно број развода код њих знатно мањи, него код осталих хришћанских група у Америци, имају више деце него остали белци и надпросечан приход.
 
Radi se o ljudima koji nisu dosledni sami sebi, kao recimo Jehovini svedoci, koji su se u WW II držali na stanovištu da neće učestvovati u ratu, dok su mormoni u USA služili US Army, a mormoni u Nemačkoj Wehrmacht, ratovali jedni protiv drugih i ubijali jedni druge. Gadni su mentalni programi i još su gadniji ljudi koji nasedaju na njih.
 
Mormoni imaju svoje sveto pismo - Knjiga Mormona. Gde pisu o svojo istoriji i naseljavanju u Ameriku 600 p.n.e.Podelili su se kasnije na razlicite strane, napravili brojne gradove, i na kraju je bila jedna bitka gde su izginuli svi. Treba spomenuti da ih je Isus posetio u Americi. Za tu celokupnu istoriju niko nije znao, dok se andjeo Mormona nije pojavio u snu Dzozefu Smitu ( osnivacu mormonske religije ). Ovo je uproscena verzija - Knjige Mormona.
Da li su oni Hriscani ? Jer ocigledno je da Isus iz biblije nije isti Isus iz u koga veruju Mormoni.

Најобичнија секта.Производ протетанизма.:rtfm:
 
Da je Gospod Isus Hrist tako moćan kao što kažeš, onda bi hrišćanstvo bilo monolitno, a ne bi se granalo u nekoliko sukobljenih pravaca i mnogo sekti. I svi misle da su samo oni pravi hrišćani.

Tu gresis Bog je najmociniji a kroz Hrista je govorio i nijedna zemaljska institucija ili crkva nema pravo na licencu bozijeg predstavnika na zemlji .Nema izabranih ni ljudi ni naroda .Pravedni su izabrani ali mi nemozemo da znamo ko su, jer ih od ljudi skriva njihova skromnost.
Sve te Institucije su samo paraziti koji se hrane ljudskom naivnoscu.Jedan je Bog i sve vidi netreba mu nekakva crkva da bi kroz nju delovao .Eto ja e usudi pa reko sto mislim a vi sad ajde krenite sa kritikama.
 
Tu gresis Bog je najmociniji a kroz Hrista je govorio i nijedna zemaljska institucija ili crkva nema pravo na licencu bozijeg predstavnika na zemlji .Nema izabranih ni ljudi ni naroda .Pravedni su izabrani ali mi nemozemo da znamo ko su, jer ih od ljudi skriva njihova skromnost.
Sve te Institucije su samo paraziti koji se hrane ljudskom naivnoscu.Jedan je Bog i sve vidi netreba mu nekakva crkva da bi kroz nju delovao .Eto ja e usudi pa reko sto mislim a vi sad ajde krenite sa kritikama.
Nema šta mi ili ti da mislimo u vezi toga.U Novom zavetu lepo stoje reči Gospoda Isusa Hrista upićene apostolu Petru:Na tvojim leđima ću sagraditi Crkvu svoju tako da je ni vrata pakla neće nadvladati.
Petrovo drugo ime je i Kifa tj. kamen.
 
Poslednja izmena:
Mormoni

Jesu hriscani. Jer veruju u Isusa kao spasitelja.Oni ne spadaju u pravoslavno-katolicke grupe,anglikance,protestante jer dodaju novom zavetu Mormonovu knjigu.Medjutim nisu jedini.Adventisti ,Raselovci,Jehovini Svedoci,Svedenborgovci,Munovci,Univerzalni zivot takodje dodaju....Ima raznih Mormona fundamentalni jos su protiv crnaca i poligamiju,do komjuniti of christ koja ucestvuje u ekumenizmu i biblija joj je vaznija od mormonove knjige.Ima stranglisti koji slave subotu!
 
Mormoni imaju svoje sveto pismo - Knjiga Mormona. Gde pisu o svojo istoriji i naseljavanju u Ameriku 600 p.n.e.Podelili su se kasnije na razlicite strane, napravili brojne gradove, i na kraju je bila jedna bitka gde su izginuli svi. Treba spomenuti da ih je Isus posetio u Americi. Za tu celokupnu istoriju niko nije znao, dok se andjeo Mormona nije pojavio u snu Dzozefu Smitu ( osnivacu mormonske religije ). Ovo je uproscena verzija - Knjige Mormona.
Da li su oni Hriscani ? Jer ocigledno je da Isus iz biblije nije isti Isus iz u koga veruju Mormoni.

Satanisti.
 

Back
Top