Jednoj maci potrebna pomoć

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

new_folder

Aktivan član
Poruka
1.305
Tumarajući danima tražeći svog odbeglog mačka danas sam na jednoj beogradskoj pijaci video jednu crnu macu kojoj je zaista potrebna pomoć. U pitanju je jedna crna maca sa velikim tumornim tkivom na grudima koje klati i ometa hodanje. Prvo sam mislio da se nešto zalepilo na nju ali kada sam je podigao video sam o čemu je reč. Maca izgleda malo ofucano, oba oka su suzna, normalno se kreće i ima očuvan apetit i prilazi ljudima. Živi izmadju tezgi sa drugim mačkama na pijaci i nije im teško prići, dovoljno je da zašuškate kesom i sve dolaze. Nažalost osim što sam je nahranio nisam u prilici da joj pomogne na drugi način.

Ako je neko u mogućnosti da zbrine ovu nesrećnu macu u smislu da je pokupi i odvede kod veterinara gde bi uklonili ovo tumorno tkivo neka se prijavi ovde na forumu a ja ću pomoći oko lociranja. Treba da kažem da je to pijaca u naselju Braće Jerković pa ako neko stanuje u blizini može i sam da pogleda.

Živeti na ulici je teško samo po sebi a biti pored toga i ovako bolestan je zaista poražavajuće do kraja.
 
Evo ovako, pronašli smo macu - pomogli su nam ljudi iz jedne prodavnice na pijaci da je uhvatimo i stavimo u skiper.
Ti ljudi njih godinama hrane pa ih sve poznaju, medjutim igrom slučaja danas novi upavnik je dao rok (vrlo kratak) njima da uklone sve mačke i jednog psa pa su se silno uplašili kada su videli dvojicu sa skiperom kako traže životinje po pijaci. Došlo je i do burne rasprave sa upravnikom kako su nam rekli jer ne znaju gde će sa njima, a i neke su smacne kao i ova teško bolesna sa velikim tumorom. Kada su čuli da ovaj i problem sa ostalim životinjama može biti pozitivno rešen ovi ljudi u neverici i iznenadnom obrtom situacije malo i zaplakali.

"Da li je moguće da može i nešto dobro da nam se desi".....bile su reči vlasnice prodavnice na rastanku.

"Zahvalite mom odbeglom žutom mačoru"....rekoh ja.


PS: koliko ja znam maca ima 10 godina i trenutno je na operaciji, nadamo se da će sve biti u redu. Nisam očekivao da će se ovako brzo sve izdešavati, od mog primećivanja na pijaci do odlaska na operaciju nije prošlo više od 6 sati.
 
Poslednja izmena:
Maca je dobro i operisana je ,tumor je skinut u potpunosti i sterilisana je !!!
smestena je kod moje drugarice kuci i sutra ide kod druge gde ce biti narednih 10dana dok se ne oporavi pa ide u jedan azil za mace :)
U jednom trenutku je prestala da dise jer je operacija bila jako teska :((((
Sutra cu vam javiti kako je !!! Inace operacija cela kosta 4hiljade i u subotu mora da primi depo pa opet u utorak !!

p.s inace ostale mace treba skloniti a ja sad radim na tome , prvo moraju na sterilizaciju !!
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
A maca ima oko 10 i jedan stari pas od 14god koga ne voli a psa je doneo njegov otac koji je pre njega bio upravnik ,do pre 2dana a sad ga se sin zeli resiti !!!
Zene skupljaju peticiju kako ga ne bi dirali i vec se potpisalo 50ljudi :)
A trebalo bi i mi da napravimo neku peticiju da ga upravnik ne dira !!!:rtfm:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Neverovatno!
Svaka cast na brzoj reakciji:ok:

Ja sam tu uvek da pomognem za ovakve hitne akcije ,inace sam i danas udomio macora od 1ipo godinu i nasao sam skotnu macu koja ide na sterilizaciju sutra !!!
Pomogao sam mici da smesti shapu a naj verovatnije sam mu nasao i dom ali o tome cemo vas obavestiti ;)

kad god mogu ja cu pomoci , sad trenutno radim na tome da smestim te mace sa pijace i 15maca sa sajma u jedan azil i treba da sterilisem 40 maca sa tresnje i da ih udomim jer mi se prijateljica seli a onda nece biti nikog da se brine o njima :(:(:(!!!!!
Sto znaci da moram skupiti 60hiljada za njihovu sterilizaciju i imam 20 dana da ih udomim pa bih molio sve da pitaju prijatelje za pomoc u bilo kom smislu , idem naj verovatnije kod tih 40 maca u subotu pa ko god hoce da pomogne dobrodosao je a onda stavljam svuda njihove slike za usvajanje a stare mace idu kod prijateljice u azil !
 
Hvala bogu da je dobro sve dobro prošlo, da budem iskren pribojavao sam se da će doći do komplikacija u toku operacije imajući u vidu starost mačke i veličinu tumora. Kako vidim ovde su izvršene dve operacije istovremeno. Žene iz prodavnice su nam rekle da je jedna vererinarka njima rekla na pijaci da maca ne bi preživela operaciju, ali eto kao što videsmo uspela je.
Ta mačka je majka skoro svih maca na pijaci, macila se godinama i kako sam čuo poslednja tura mačića je uginula nisam baš dobro razumeo zbog čega. Tu je i jedan veliki pas star 15 godina koji živi sa njima na pijaci koji uglavnom spava iza prodavnice i nikom ne smeta, ovaj pas ima više radnog staža na ovom mestu nego svi zaposleni tamo i njega hoće upravnik da otera.
Nisam pitao za ime mace, saznaću sutra.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tequila, jel su ti netbre.''udruženje'' o kojim stalno pričate. Mislim, da se kriju iza paravana kao pomažu životinjama a u stvari nešto sasvim drugo?


:dontunderstand:

Ja sam videla post koji je postvio newfolder, (nemam pojma ko je dečko, a nije mi ni važno), okrenula sam Dejana i pitla da li može da pomogne i dečko je reako da posaljem njegov br. tel. newfolderu, da se čuju i da mu objasni gde je maca, kako bi je uzeo....šta je dalje usledilo i sami ste čuli.....koliko vidim ovde su se pojavile neke opaske, a mislim da im nije mesto...čak i da postoje izvesne nesuglasice između pojedinih članova oko nekih stvari ( kao što se da nagovesiti), ovde nisu bile problem da se to prevaziđu da bi se pomoglo jednoj nesrećnoj životinji...DRGO MI JE DA SU SE VIŠI CILJEVI ZAISTA NAŠLI NA VIŠEM NIVOU, a ne lični stavovi pojedinaca i HVALA im na tome....Zato i zato što znam tok ove priče, neću da dozvolim da neko ovu, krajnje efikasnu i uspešnu akciju blati svojim malicioznim komentarima, to ostavite za druge teme, molila bih.

Hvala!
 
Ljuti suparnici sa jedne teme postadose odlicni saradnici na drugoj.Bravo ! Ipak se ovde ljudi vole. Mozda osvane i novo udruzenje BLANOA na pr. Prevazilazenje nesuglasica, ulazenje u nesto drugo, ali ocigledno dobro.

Za macku mi je drago da je u redu. Nadam se da ce i ostale napustene zivotinje koje budu iznenadno pronadjenje - biti zbrinute.
 
:dontunderstand:

Ja sam videla post koji je postvio newfolder, (nemam pojma ko je dečko, a nije mi ni važno), okrenula sam Dejana i pitla da li može da pomogne i dečko je reako da posaljem njegov br. tel. newfolderu, da se čuju i da mu objasni gde je maca, kako bi je uzeo....šta je dalje usledilo i sami ste čuli.....koliko vidim ovde su se pojavile neke opaske, a mislim da im nije mesto...čak i da postoje izvesne nesuglasice između pojedinih članova oko nekih stvari ( kao što se da nagovesiti), ovde nisu bile problem da se to prevaziđu da bi se pomoglo jednoj nesrećnoj životinji...DRGO MI JE DA SU SE VIŠI CILJEVI ZAISTA NAŠLI NA VIŠEM NIVOU, a ne lični stavovi pojedinaca i HVALA im na tome....Zato i zato što znam tok ove priče, neću da dozvolim da neko ovu, krajnje efikasnu i uspešnu akciju blati svojim malicioznim komentarima, to ostavite za druge teme, molila bih.

Hvala!


Drago mi je da je maca zbrinuta i da će se sve rešiti pozitivno! U Dejanovu efikasnost i požrtvovanost sam se uverila ranije tako da nisam ni sumnjala. :super::super:
A pošto mi neke stvari nisu baš najjasnije poslala sam ti i pp.
 
Da se dobro dobrim vraća govori sledeći primer: danas kasno popodne otišao sam do pijace pa porazgovaram sa ljudima iz prodavnice čija je mačka operisana i da ih obavestim kako je operacija prošla i da kasnije potražim svog odbeglog mačka po ko zna koju put. Ispričasmo se lepo o svemu nekih pola sata i krenuh u potragu jer sam imao telefonsku dojavu sa poternice za lokaciju koju sam mnogo puta obišao uzalud.

Kad iznenadjenje.....ugledah mog žutog mačka kako proviruje iz jednog podruma. U prvi mah nisam verovao da je to on jer tu sam vidjao vrlo sličnu istih boja medjutim kada sam prišao bliže video sam da jeste. Bio je uplašen, mršav i prljav ali u pratnji podrumske "drugarice" stare oko 5 meseci koja je neverovatno umiljata i sve vreme se mazila uz njegovu glavu. Bilo mi je žao da ih razdvojim ali morao sam, u tom podrumu ima verovatno još mačaka pa će ova maca imati društvo predpostavljam.
Punih 11 dana sam ga tražio dva puta dnevno na puno mesta u kraju noge su mi otpale od hodanja. Poternica je dala rezultate posle nekoliko izlaska po dojavi ova je bila prava, naravno pozvao sa ženu koja je poslednja prijavila i zahvalio sam se....bila je srećna jer je srećne ruke.

Ima neka tajna veza.....kako kaže pesma belog dugmeta, zahvaljući mom žutom mačku jedna teško bolesna maca je otišla na operaciju i čim je to uradjeno odmah sam ga pronašao.

Saznao sam ime operisane mace zove se "baka" i nadimak je "beli brk", samo da znate ostale mace njena deca su je tražile po pijaci kada je odvedena. Zavirivale su u svaku kutiju i tražili je, nadam se da će kasnije biti zajedno kada se ovo sve završi.
 
samo da znate ostale mace njena deca su je tražile po pijaci kada je odvedena. Zavirivale su u svaku kutiju i tražili je, nadam se da će kasnije biti zajedno kada se ovo sve završi.

Srecom Dejan je tu da pomogne, a ko treba da pokaze lokaciju. Na nekoj od tema ostavljen je br. ziro racuna gde se Dejanu mozete konkretno zahvaliti sto je dosao na Vas poziv i tako uzvratiti pomazuci drugim zivotinjama u nevolji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Cao! Ovde Roksi, cerka vlasnice radnje na pijaci, koja se zatekla tu kada ste dosli po macu (Beli Brk).
Zelim svima da se zahvalim na podrsci i pomoci, cela ta situacija sa upravnikom i novim desavanjima nas je potresla, mislile smo da smo u neizlaznoj situaciji. I dalje se borimo za kucu Klempu, starog psa iz gore navedene price, do sad je preko 100 ljudi potpisalo peticiju:klap:
Veliki poljubac i jos jednom hvala svima! :bye:
 
Cao! Ovde Roksi, cerka vlasnice radnje na pijaci, koja se zatekla tu kada ste dosli po macu (Beli Brk).
Zelim svima da se zahvalim na podrsci i pomoci, cela ta situacija sa upravnikom i novim desavanjima nas je potresla, mislile smo da smo u neizlaznoj situaciji. I dalje se borimo za kucu Klempu, starog psa iz gore navedene price, do sad je preko 100 ljudi potpisalo peticiju:klap:
Veliki poljubac i jos jednom hvala svima! :bye:
Roksi, uopšte nema potrebe da potpisujete bilo kakvu peticiju! Upravniku lepo objasnite da ste se raspitali i da Klempa ukoliko je propisno čipovan i vakcinisan ima sva prava da bude tu gde jeste, a ukoliko mu to ne bude i dalje jasno, pozvaćete predstavnike beogradskih društava za zaštitu životinja da mu objasne strategiju koju je grad potpisao i to uz prisustvo novinara i televizije! Takođe mu skrenite pažnju da Klempi sada ne sme ništa ružno da se desi jer će se znati krivac! Ne smete pokazati strah i dopustiti mu da pomisli da ima pravo na takvo ponašanje!
 
Još nešto za Roksi:
Nisam sigurna da je Dejan imao vremena za to pa koristim priliku jer ste se javili na forum. Ne shvatam kako niko od vlasnika tezgi i radnji na pijaci nije mogao da se pobrine za ovu macu,a pišu se peticije za psa? Ne tražim odgovor na ovo pitanje već bi neko mogao da napravi akciju ( ovo je dobra prilika) da se sakupi novac za sterilizaciju tih maca koje su tamo! Nije to neka velika cifra, a korist će biti višestruka. Neće biti novih mačića da prevrću kutije , a opet će ih biti dovoljno da čuvaju svoju teritoriju od novopridošlih! Da li se može sprovesti nešto slično?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top