Спреман амерички "паклени план" за БиХ?

scot

Primećen član
Poruka
979
БИЈЕЉИНА, 3. МАРТА (СРНА) - Нова америчка администрација већ је спремила "паклени план за БиХ" у коме је могуће изазивање вјештачких сукоба и заоштравање ситуације, што би требало да резултира "социјалном или политичком експлозијом"


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=66673
 
Cim se o tome suska,to je gotova stvar.Tako je bilo 91.ali niko nije hteo da veruje da nam rvati,balije i zapad nesto spremaju.A kad pukne,za to vreme ce se intenzivno spremati teren za otcepljenje Vojvodine i Sndzaka.
Naravno,opet ce sve Srbi isprovocirati i biti krivi.Muka mi je od pomisli da cu opet slusati antisrpsku propagandu,koja je bas u Nemackoj najjaca.
 
Dodik je svesno ili nesvesno zaglibio u naglo podgrevanje nacionalizma u RS, da li zbog iskrenih zelja ili zbog svog lopovluka, manje je bitno. Ocito je da Zapad na to ne gleda blagonaklono i da ce traziti neko prihvatljivo resenje, nekog novog Bogica Bogicevica ili Jovana Divjaka koga bi instalirali u RS. Mada mislim da za razliku od Srbije gde cete dobrovoljce naci i za dzabe u RS to bas i nije moguce.
 
Zasto je svaka druga tema o Bosni i Hercegovini? Da li stvarno ova medijska paznja znaci da gde ima dima ima i vatre? I kakva bi ta vatra mogla da bude? Gora od one s pocetka devedesetih? I ko bi imao korist od toga? Kakvu?

Odavno nisam video ovoliko tema o BiH, a ovde sam 3 godine.

Problem je što Bosni ne treba mnogo da plane. Usijane glave od naših političara deceniju i po nisu poradili ništa da smire situaciju.
 
Odavno nisam video ovoliko tema o BiH, a ovde sam 3 godine.

Problem je što Bosni ne treba mnogo da plane. Usijane glave od naših političara deceniju i po nisu poradili ništa da smire situaciju.

Znam da je Bosna "bure baruta" zato i pitam sve ovo. Ne plasim se ali bih rado da neki moguci rat docekam spremnija, osecala bih se kao idiot da dva puta u "istom" zivotu pravim istu katastrofalnu gresku.
 
Znam da je Bosna "bure baruta" zato i pitam sve ovo. Ne plasim se ali bih rado da neki moguci rat docekam spremnija, osecala bih se kao idiot da dva puta u "istom" zivotu pravim istu katastrofalnu gresku.
Босна је СФРЈ у малом. Логично је да је у таквом облику направљена да би на тлу исте опет , пре или касније'' ескалирали сукоби помогнути тј. инструирани од стране великих сила.

Велике силе, конкретно Америка, имају интерес да на Балкану стално гори.
На тај начин дестабилишу целокупну Европу и лакше је држе под шапом.

Лично мислим да је тај тренутак, тренутак поновне ескалације сукоба, веома близу јер Америка мора на све могуће начине себе да чупа из кризе.
Знамо да то је то увек радила прављењем ратова...почели су летос са Грузијом....Украјинце добрано хушкају, а дошао је ред и опет на Балкан.
 
Босна је СФРЈ у малом. Логично је да је у таквом облику направљена да би на тлу исте опет , пре или касније'' ескалирали сукоби помогнути тј. инструирани од стране великих сила.

Велике силе, конкретно Америка, имају интерес да на Балкану стално гори.
На тај начин дестабилишу целокупну Европу и лакше је држе под шапом.

Лично мислим да је тај тренутак, тренутак поновне ескалације сукоба, веома близу јер Америка мора на све могуће начине себе да чупа из кризе.
Знамо да то је то увек радила прављењем ратова...почели су летос са Грузијом....Украјинце добрано хушкају, а дошао је ред и опет на Балкан.

Ako se mi njišemo kako neko drugi puše šta smo onda mi? Ovce?? Ovce i jesmo.

Kriva nam Amerika i Evropa, a niko ne kaže da smo mi krivi što smo dopustili da nas neko posvađa i da žrtvujemo decu.

Niko nam nije kriv, do mi sami. Krivi zato što ne mislimo svojom glavom, već dopuštamo da neko drugi misli za nas. Ne mislim samo na Srbe, već i na sve ostale narode na Balkanu. Svi smo isti praznoglavci koji jedva čekaju jedni drugima za vratove da skoče da bi nekome učinili uslugu...
 
Ako se mi njišemo kako neko drugi puše šta smo onda mi? Ovce?? Ovce i jesmo.

Kriva nam Amerika i Evropa, a niko ne kaže da smo mi krivi što smo dopustili da nas neko posvađa i da žrtvujemo decu.

Niko nam nije kriv, do mi sami. Krivi zato što ne mislimo svojom glavom, već dopuštamo da neko drugi misli za nas. Ne mislim samo na Srbe, već i na sve ostale narode na Balkanu. Svi smo isti praznoglavci koji jedva čekaju jedni drugima za vratove da skoče da bi nekome učinili uslugu...

Pa sad...Ja mislim svojom glavom ali sta mogu sto se susedima ne svidja to sto ja mislim?
Kakvo je to misljenje nama Srbima u Bosni nametnuto a da mi nismo zeleli tako? Cega to treba da se odreknemo da bi dali svoj doprinos miru i toleranciji u Bosni? Pristati na unitarnu BiH? Ja bih u tom slucaju ostala ravnopravna u Bosni dok sam ziva pa verovatno i ti a da li bi moja deca, tvoja pogotovo? Koliko smemo popustiti a koliko dopustiti?
Kako god pokusam zamisliti neki kompromis ne ide. Sve sto smo smeli dati pa i vise od toga dali smo posle Dejtona a za vladavine SDS-a : i vojsku i policiju na drz. nivou i granice...Smemo li vise od toga? I koliki je omer dobre volje i popustanja izmedju nas i njih? Jesam li radikalna ili sam sovinista ( nacionalizam ne dovodim u pitanje) ili ja zaista ne vidim resenje.
 
Pa sad...Ja mislim svojom glavom ali sta mogu sto se susedima ne svidja to sto ja mislim?
Kakvo je to misljenje nama Srbima u Bosni nametnuto a da mi nismo zeleli tako? Cega to treba da se odreknemo da bi dali svoj doprinos miru i toleranciji u Bosni? Pristati na unitarnu BiH? Ja bih u tom slucaju ostala ravnopravna u Bosni dok sam ziva pa verovatno i ti a da li bi moja deca, tvoja pogotovo? Koliko smemo popustiti a koliko dopustiti?
Kako god pokusam zamisliti neki kompromis ne ide. Sve sto smo smeli dati pa i vise od toga dali smo posle Dejtona a za vladavine SDS-a : i vojsku i policiju na drz. nivou i granice...Smemo li vise od toga? I koliki je omer dobre volje i popustanja izmedju nas i njih? Jesam li radikalna ili sam sovinista ( nacionalizam ne dovodim u pitanje) ili ja zaista ne vidim resenje.
Problem je što nam je uopšte nametnuta dilema ili opstanak Srba ili nestanak. Tako nam je i nametnuta dilema Jugoslavija ili nestanak '92.
Ne treba na Bošnjake i Hrvate u BiH gledati kroz oči Dodika, niti oni treba nas da gledaju kroz oči Silajdžića. Oni su ljudi koji održavaju ovakvu situaciju, jer im odgovara, a odgovara i ljudima iznad njih, ali ne odgovara nama.

Mi treba da kažemo - ne, jebemo mi vas, jednom nas je takvo razmišljanje zajebalo, izgubili smo cvet mladosti da biste se vi ponovo prepucavali oko zgrade vlade ili policije, e nećemo.
Al' ljudi se boje da ne žive u strahu. Ironija života u Bosni i Balkanu...
 
Problem je što nam je uopšte nametnuta dilema ili opstanak Srba ili nestanak. Tako nam je i nametnuta dilema Jugoslavija ili nestanak '92.
Ne treba na Bošnjake i Hrvate u BiH gledati kroz oči Dodika, niti oni treba nas da gledaju kroz oči Silajdžića. Oni su ljudi koji održavaju ovakvu situaciju, jer im odgovara, a odgovara i ljudima iznad njih, ali ne odgovara nama.

Mi treba da kažemo - ne, jebemo mi vas, jednom nas je takvo razmišljanje zajebalo, izgubili smo cvet mladosti da biste se vi ponovo prepucavali oko zgrade vlade ili policije, e nećemo.
Al' ljudi se boje da ne žive u strahu. Ironija života u Bosni i Balkanu...

Znas da se moram sloziti s tobom, tu sam, znam, vidim ali pitam te za misljenje kako to postici. Evo uzmimo ja sam predsednik ti si premijer RS :p i spremni smo prvi pokazati Bosnjacima i Hrvatima da ne gledamo na njih ocima Milorada Dodika vec nekim miroljubivim komsijskim ocima.
STA JE TO sto bi ti bez straha smeo dati, odreci se, popustiti, ustupiti???
Ja ne bih smela nista vise. Mozda mi je ispran mozak, mozda sam prezivela lose stvari, mozda sam samo glupa ali ne vidim nacin kako uopste da se zapocne "misliti svojom glavom". Ja ne mogu da prestanem gledati ocima ni Dodika ni bilo kog politicara koji je rekao "dosta" sad malo vi. Gresim li i ako gresim reci zasto.
 
Problem je što nam je uopšte nametnuta dilema ili opstanak Srba ili nestanak
Ово није дилема, већ реалност.

Проанализирај све акције у последњих 20 година, а и даље, које су рађене на простору СФРЈ, рађене су на уштрб Срба и Србије.

Зашто нико не одговара за злочине над Србима?
Зашто су само Срби ти који треба да прихватају намете других, а други не треба да поштују Српско?
Зашто се у Србији прича о сецесији Војводине?
Зашто је Србији баш одузет део државе који јој легитимно припада?
Зашто се од Срба у РС тражи да се повинују Муслиманима, а не помиње се равноправност?

Хиљаду је зашто!
 
Smarate sa Bosnom i Hercegovinom. Njom se vise niko ne bavi.

ti pevaljko namestaj silikone i trazi spoMzore a ove teme gde mora malo da se ukljuci mozak ostavi nama

U Republici Srpskoj zivi preko 1.5 miliona naseg srpskog naroda i normalno je mi brinemo o svom narodu tamo i da nas interesuje sve sto je u vezi toga.

A ti nemoj mnogo da razmisljas, da ti se ne pregreje ta zicica sto ti spaja usi , nastavi da se drogiras grand produkcijom - u redu je.
 
Problem je što nam je uopšte nametnuta dilema ili opstanak Srba ili nestanak. Tako nam je i nametnuta dilema Jugoslavija ili nestanak '92.
Ne treba na Bošnjake i Hrvate u BiH gledati kroz oči Dodika, niti oni treba nas da gledaju kroz oči Silajdžića. Oni su ljudi koji održavaju ovakvu situaciju, jer im odgovara, a odgovara i ljudima iznad njih, ali ne odgovara nama.

Mi treba da kažemo - ne, jebemo mi vas, jednom nas je takvo razmišljanje zajebalo, izgubili smo cvet mladosti da biste se vi ponovo prepucavali oko zgrade vlade ili policije, e nećemo.
Al' ljudi se boje da ne žive u strahu. Ironija života u Bosni i Balkanu...

lako je tebi , iz Beca da delis savete ljudima koji tamo zive , da zivis na Palama pod pretnjom balijske agresije drugacije bi i razmisljao i pricao
 
Dodik je svesno ili nesvesno zaglibio u naglo podgrevanje nacionalizma u RS, da li zbog iskrenih zelja ili zbog svog lopovluka, manje je bitno. Ocito je da Zapad na to ne gleda blagonaklono i da ce traziti neko prihvatljivo resenje, nekog novog Bogica Bogicevica ili Jovana Divjaka koga bi instalirali u RS. Mada mislim da za razliku od Srbije gde cete dobrovoljce naci i za dzabe u RS to bas i nije moguce.

Dodik podgreva nacionalizam ?! Nikad nisam čuo da govori bilo šta što bi se moglo smatrati nacionalizmom u smislu bilo kakve mržnje prema drugima.
 
Molio bih da se ne izbacuju izandjale floskule o sazivotu, toleranciji i bratstvu-jedinstvu, kao i tugaljivi povici tipa "ko nas bre zavadi".

Ako se nesto moglo nauciti iz raspada SFRJ, to je da treba bezati od drzavnih zajednica sa onima koji nas ne vole
.
naravno da ne treba , ali to nema veze sa BiH danas , jer oni ne zive zajedno jer veruju u suzivot i medjusobnu ljubav nego zato sto tako mora , mislim ko da njih tamo neko nestop pita sve na gomili ?
 
Dodik podgreva nacionalizam ?! Nikad nisam čuo da govori bilo šta što bi se moglo smatrati nacionalizmom u smislu bilo kakve mržnje prema drugima.

A gde sam ja napisao da on podgreva mrznju prema drugima.Nacionalizam nuzno ne mora da se pretvori u mrznju prema drugima dok deluje u prihvatljivim okvirima. Izjave mu jesu nacionalisticke tipa one Federacija je inostranstvo i slicne, sto je vise posledica faktickog stanja i prilika tamo. Jednostavno malo je aduta u ekonomiji i privrednom razvoju sada, lakse je preci na nacionalne teme, to uvek pali.
 

Back
Top