VB6 - Access - Pomoc oko SQL upita

MiG

Početnik
Poruka
2
Da li mi neko moze objasniti zasto u VB6 ne radi kod u smislu :

mydbrs.Open "SELECT USER.Prezime From [User] WHERE ((USER.Prezime) Like 'GAJI*')", myDB, adOpenDynamic, adLockOptimistic

odnosno da li je moguce koriscenje stringa * kao u ACCESS-u 97 ILI 2000, odnosno SQL-u uz izraz Like. Konkretno iz VB6 pokušavam da pristupim tabeli USER u bazi podataka u ACCESSU 97/2000 i iz

nje pokusavam da izdvojim recorde u smislu sva prezimena koja pocinju sa nekim odredjenim slovom. Prvo da li je izvodljivo (predpostavljam da jeste), ili drugo da jednostavno gresim u sintaksi ? Molim pomoc - Unapred zahvalan
 
MiG:
Da li mi neko moze objasniti zasto u VB6 ne radi kod u smislu :

mydbrs.Open "SELECT USER.Prezime From [User] WHERE ((USER.Prezime) Like 'GAJI*')", myDB, adOpenDynamic, adLockOptimistic

odnosno da li je moguce koriscenje stringa * kao u ACCESS-u 97 ILI 2000, odnosno SQL-u uz izraz Like. Konkretno iz VB6 pokušavam da pristupim tabeli USER u bazi podataka u ACCESSU 97/2000 i iz

nje pokusavam da izdvojim recorde u smislu sva prezimena koja pocinju sa nekim odredjenim slovom. Prvo da li je izvodljivo (predpostavljam da jeste), ili drugo da jednostavno gresim u sintaksi ? Molim pomoc - Unapred zahvalan

:D Odgovoricu sam sebi na navedenu poruku a mozda ce nekom i koristiti jer je resenje vrlo jednostavno. Isto se nalazi u Microsoft Knowledge Base Article - 225048 :

Wild Card Characters
The query wild-card characters are different in DAO than in ADO. DAO exposes the following characters for use with the SQL LIKE operator:

Character Function
* Match any string
? Match any character
# Match any digit
[a-cf] Match any of 'a' through 'c' or 'f'
[~a-c] Match anything but of 'a' through 'c'

ADO exposes the following ANSI wildcard characters:

Character Function
% Match any string
_ Match any character

Toliko o pomoci na forumu :?
 

Back
Top