sad kritikuju kinu i rusiju zbog stanja ljudskih prava

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Sad kritikuju kinu i rusiju zbog stanja ljudskih prava


VAŠINGTON - Vlada Sjedinjenih Američkih Država kritikovala je stanje ljuduskih prava u Kini i Rusiji u najnovijem godišnjem izveštaju Stejt departmenta o stanju ljudskih prava u svetu u protekloj 2008. godini.

U Pregledu stanja ljudskih prava u više od 190 zemalja, Stejt department je kritikovao mnoge od svojih uobičajenih "meta", uključjući Pakistan, Avganistan, Severnu Koreju, Kubu, Iran, Irak, Sudan, Somaliju, Mjanmar i Zimbabve.

Izveštaj je obuhvatio finalnu godinu mandata predsednika Dzordža Buša i njegova administracije, koja je kritikovana zbog vlastitog odnosa pema poštovanju ljudskih prava, uključujući metode ispitivanja zatvorenika u zatvoru Gvantanamo, naveo je Rojters.

Komentarišući situaciju u Kini, navedeno je da je stanje ljudskih prava "ostalo loše, a u nekim područjima je i pogoršano".

"Kineska vlada je pojačala hapšenja i zlostavljanje disidenata i aktivista za ljudska prava. Druga ozbiljna kršenja uključuju torturu, iznuđena priznanja zatvorenika, primenu prinudnog rada", navedeno je u izveštaju američkog Stejt departmenta.

Takođe je navedena i Rusija, gde su, kako je rečeno, građanske slobode ugrožene, a rat sa Gruzijom prošlog leta je rezultirao teškim civilnim gubicima.


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
sta je tu cudno ....u svim diktatorskim zemljama su ugrozena ljudska prava

Као нпр. САД
Човече та земља је укинула ропство пре мање од 150 година, а сегрегацију и апартхејд пре мање од 50 година, а остатака тога колико хоћеш и дан данас...

Таквој историји и ЈАР може да позавиди:hahaha:
 
sta je tu cudno ....u svim diktatorskim zemljama su ugrozena ljudska prava

E neka si im rekao,moj dobri Rale,vise je vreme bilo:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
:dash::dash::dash::dash::dash:
:hahaha::hahaha::hahaha:
Путин и Ху су се баш потресли, чупају обрве, депилирају ноге и не скидају очи са ЦНН терориста, злих комуниста и брадатих Срба. Све то у циљу достизања такозване brainwashed демократије.


:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Jako mudo ta Kina,nema sta.Ameri im sjebu ambasadu a ovi cute k'o *****.:thumbdown:
Ameri im ponude lovu za nadoknadu stete i pitaju "koliko trazite za ovo sto smo vam sjebali ambasadu" a Kinezi odgovaraju "pa koliko date ali svi daju po 20 miliona".(je l' vam poznato ovo odnekle?:pop:):hahaha:

Vazno da su otplatili za Kinu, a za brojne Srpske civilne Zrtve ih zabole Uzas. Takvo ponizenje prosto taj incident kineske ambasade...
 
mislim da bi trebalo da posalje milijarde izabranika-pravednika, jedan dafinitivno nije dovoljan

Ali jedan sa velikim ciljem i moci bi mozda mogao istrebiti gamad.. Think about that.. Ali slazem se uz pomoc drugara prave avanture se prave.
@tema Totalna glupost uglavnom, nema se ni sta reci vise, Takva ironija da SAD nekoga kritikuje za rusenje ljudskih prava...
 
PA ja u LDP-u vidim novu nadu, i jedinu stranku koja bi mogla da se probije sa parolom bas Zivot je zakon. Zivot kao najveci prioritet politike.. Ai mislim da nisi dobro razumeo koncept LDP-a i njihove politike. Trebalo bi malo da pogledas :D. Pogotovu onaj deo o nezavisnom misljenju :)

Ti si prva koja je nazavisno razmislila (bar o ovome) a da je simpatizer LDP-a, tako da si izgleda jedina razumjela tu politiku...:mrgreen:
 
Ti si prva koja je nazavisno razmislila (bar o ovome) a da je simpatizer LDP-a, tako da si izgleda jedina razumjela tu politiku...:mrgreen:

P aja jedino i mogu sebe da zamislim iskljucivo u stranci u kojoj mogu nezavisno da razmisljam. Posto sam tako oduvek i bila prepustena sama, da se borim sa zlim ljudima :D. A u samom statutu LDP-a pise bas taj deo o nezavisnom misljenju, , i oni ga svakako podrzavaju. Doduse ja jos nisam oficijalno u LDP-eu ali do sada sta sam videla ide u prilog ovome. Reci cu ti svakako sledece nedelje, kad budem prisustvovala prvom odboru, da li je to samo ideal ili i praksa.
 
P aja jedino i mogu sebe da zamislim iskljucivo u stranci u kojoj mogu nezavisno da razmisljam. Posto sam tako oduvek i bila prepustena sama, da se borim sa zlim ljudima :D. A u samom statutu LDP-a pise bas taj deo o nezavisnom misljenju, , i oni ga svakako podrzavaju. Doduse ja jos nisam oficijalno u LDP-eu ali do sada sta sam videla ide u prilog ovome. Reci cu ti svakako sledece nedelje, kad budem prisustvovala prvom odboru, da li je to samo ideal ili i praksa.

Baš bih volio da čujem reakcije da kažeš ono što sam boldovao u tvom postu :mrgreen:
 

Back
Top