Kompresija video fajla?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Zna li neko kako to da izvedem i čime? Tražila sam nešto na forumu ali ne uspeh naći ništa upotrebljivo. Potrebno je da od 36 mb napravim manje od desetak, mislim je l moguće u nekom standardnom formatu, ili da se ne cimam preterano nego da odmah kačim na rapidshare? Trebala bih da nakačim na mail, ali yahoo dozvoljava mislim oko 10 mb, ne više.
 
http://www.koyotesoft.com/indexEn.html

Free Video Converter 1.5

radi sa formatima AVI, MP4, iPod, PSP, 3GP (mobile phone format), Zune, iPhone, FLV, MKV, WMV, ASF, MOV, QuickTime, MPEG, RM, VCD, VOB, AVCHD MTS, M2TS... mogucnost biranja rezolucije, videa i audia ukoliko postoje vise u jednom paketu.
Napomena kod konvertovanja za telefon i druge uredjaje da se ne prekoracuje maximalna rezolucija koje je postavljena po defaultu za vecinu uredjaja.

Smanjivanjem rezolucije i kvaliteta slike dobija se slabiji kvalitet ali i manji fajl. Isto zavisi i od kodeksa koji se koristi (mp4 xvid h.264 wmv divx)
Za instalaciju programa mora postojati internet konekcija.
 
Poslednja izmena:
@Lexa

Ne radi se to tako, tj. ne stavlja se video fajl direktno u e-mail, naročito ako nije mali. Upload-uj to na neki hosting sajt, a link ka njemu postavi u e-mail. Ili, konvertuj u neki drugi format kao što ti je @Viral predložio, ali znaj da će možda kvalitet biti malo slabiji. I treći način, fajl možeš kompresovati i uz pomoć programa VirtualDub ili Auto Gordian Knot.
smiley_emoticons_wink.gif





445_Po_tujte_pravila.gif
 
Ma znam, upravo ga guram na rapidšer (mislim fajl :roll: ), ali bili su izričiti da to ili pošaljem u mail-u ili da ga naguram na youtube, a ovo drugo mi ne deluje kao najsrećnija ideja :rumenko: sad sam ga kompresovala, nije bitan kvalitet, ali ovo je nešto baš malecko :rumenko: 3GP ?? je l to za telefone? Koji format izbacuje standardna web kamera? Ne znam šta ovo može da otvori, pa da im napišem, evo sad skidam quicktime da proverim :roll:
 
Upravo sam
[/B][/U] vrlo lako i brzo!!

U Video namestiš XVid4 (Cofiguration, Main, pod Encoding mod izabereš Two-Pass Video Size),
u Audio MP3, kad učitaš fajl klikneš na Tools, pa Calculator, pod Medium izabereš
Custom i u Custom Size učukaš izlaznu veličinu fajla, OK i na kraju Save, Save Video...,
upišeš naziv i ekstenziju (ovde je .AVI) i gotovo!!

Na YouTube Če ga svakako prerade u .FLV a ovako se ne gubi puno na kvalitetu!!
 
Zna li neko kako to da izvedem i čime? Tražila sam nešto na forumu ali ne uspeh naći ništa upotrebljivo. Potrebno je da od 36 mb napravim manje od desetak, mislim je l moguće u nekom standardnom formatu, ili da se ne cimam preterano nego da odmah kačim na rapidshare? Trebala bih da nakačim na mail, ali yahoo dozvoljava mislim oko 10 mb, ne više.

TmpGenc

http://www.tmpgenc.net/en/download.html

al moras natj onaj...znas, onaj...gusarski :rumenko:
 

Back
Top